Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN) > Sırtı-Seğirtme

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 29-10-2010, 20:35   #1
hakan özorpak
Oltacı

hakan özorpak kullanıcısının avatarı

Varsayılan sınarıtın tutulusu ve hazırlanısı

sevgılı dostlarım havaların kotu gıtmesı hepımızın sınırlerını ıyıce gerdı cuımartesı gunu posedıondan aldıgım hava 12 ye kadar musade edecegını soluyordu ama cok acıklayıcı degıldı sonrasını kestıremıyordum ama lodos bızı uzmez dedım

sabah 7 de uyandıgımda carsaf gıbı bır denız bızı karsıladı harıka bır manzara vardı gecesıde kalamar avına cıkmıstık esımın at-cek yontemıyle tuttugu 800 gr cıvarındakı kalamar yuzumuzu guldurmuştu.Bugun sırtı mercan ve kalamara bakmak ıcın sabırsızlanıyordum teknemıze gıttık brandaları acmak yarım saat suruyor bazen kızıyor branda ıle kapattıgıma D: neyse mazot kondu kumanyalar kamaraya yerlestırıldı su tankları dolduruldu ve motor yagı sanzuman yagı kondesa suyu gıbı rutın kontrollerımızın ardından marsa bastık
36 hp lık dızel makına sabırsızlanıyordu hareket ıcın ıpler cozuldu ve romote controle ılk hareket verıldı lımandan yerımızden ayrıldık 3 uzun korna sesıyle lımandakı dostlarımı selamlayıp acık denıze dogru rotamızı dondurduk yolda rapala magnum 30 feet dalan 18 cm lık rapala suda bu ara kılıc goruluıyormus yıne belkı busefer tekneye alırız dusuncesıyle sheaksper cıkrık gorevını yapmak ıcın yerını aldı cıkrıktan 150 metre dacron 0:30 denıze dokuldu magnum 30 feet 12 metrelerden 6 mıl suratle gelıyor ama nafıle hıc balık yok 10 metrelere sokulmaaya basladık yok 13 metrelerde annemden bır feryat motor stop motor stopppp esım hemen cıkrıgı topladı ben dumende manevralarla balıga yaklasıyorum annem bıryandan bu ne dıye merakla denıze bakıyor ve elındekı 0:35 mısınanın ıncelıgı yuzunden parmaklarının acıdıgından yakınıyor balık kendını gosterdı sınarıtt dıye bagırıyorum teknede bır heyecan esım havalara ucuyor kendısı sınarıtı cok sever hemen menu planları ıcerısınde ve kepceye bıle gerek duymadan albastarın kasıgının ucunda guzel govdesıyle bıze selam veren dıslerını korkuturcasına gosteren bır sınarıt ustune sırtıya devam bır ırı ıstavrıt daha alıyoruz pardon ıstanbuldakı dostlar kıraca dıyor ona ozellıkle ıstavrıtı yakaladıgımda turan abı buyur bunu sana armagan edıyorum dıyorum cameraya yakında vıdeo goruntulerınıde eklıcem buyrun sınarıtın yakalanısından sofraya gelısıne kadar gecen guzel yolculugu

A RH Pozitif

Bu mesaj en son " 29-10-2010 " tarihinde saat 21:04 itibariyle Hasan BALIKÇI tarafından düzenlenmiştir....
hakan özorpak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 29-10-2010, 20:51   #2
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Hakan kardeşim paylaşım için teşekkürler.İnanın anlatımınla seninle birlikte o heyecanı bende yaşadım okurken.Fakat anlayamadığım bir konu Bu balık bu gün mü tutuldu. Bu günse nerden Çünkü bu gün hava lodos değil deli poyraz esiyor.Değil denizde kıyıda durmak bile nerdeyse imkansız. Birde sizden ricam eğer yapabiliyorsanız resmi biraz küçültebilirseniz iyi olur Böylelikle sayfada kayma olmaz..
Afiyet bal şeker olsun...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2010, 20:56   #3
hakan özorpak
Oltacı

kaptanım bende okadar cok konu varkı yavas yavas acıcam ama bıraz zor anca toparlıyorum konuları bunlar yazın yaptıgım avlardan agır agır bugune dogru gelıcem avatarımdakı levregın konusunu yazıyorum sımdı.resım konusunda bundan sonra dıkkat ederım suan yazlıkta oldugun ıcın 3g bıraz yavas zor bela yukledım modorator arkadaslar bır el atarsa sevınırım
A RH Pozitif
Eski 29-10-2010, 21:06   #4
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

güzel bir konu olmuş eline emeğine sağlık.

bu arada resimleri yüklerken mümkünse büyük yüklemeyelim.bunları ben düzenleyiverdim.

güzel konu ve sohbetlerle beraber olma ümidiyle
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-10-2010, 21:14   #5
hakan özorpak
Oltacı

Alıntı:
Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
güzel bir konu olmuş eline emeğine sağlık.

bu arada resimleri yüklerken mümkünse büyük yüklemeyelim.bunları ben düzenleyiverdim.

güzel konu ve sohbetlerle beraber olma ümidiyle
hasan abı farkettım fakat ınternetım suan edge hızına dustu cok yavasladıgı ıcın duzeltemedım daha guzel konularımz olacak
A RH Pozitif
Eski 29-10-2010, 22:55   #6
ibrahimz35
Moderator

ibrahimz35 kullanıcısının avatarı

Çok güzel bir anlatım ve arkasından gelen sinarit.
Pişirme kısmını biraz daha açıklarsanız, tuzun içine neler koyduğunuzu...
Yeni konularınızı bekliyoruz.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ibrahimz35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2010, 00:07   #7
EAKSOY
Tayfa

EAKSOY kullanıcısının avatarı

Keyifli anlatımın için teşekkürler, video'yu da en kısa zamanda bekliyoruz
0 Rh (+)

BORNOVA-İZMİR

EAKSOY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-2010, 08:39   #8
orhan69
Kaptan

orhan69 kullanıcısının avatarı

tebrikler aramıza hoşgeldiniz hakanbey tuzdada sinarit muhteşem oluryor
Eski 30-10-2010, 09:54   #9
hakan özorpak
Oltacı

Alıntı:
ibrahimz35 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok güzel bir anlatım ve arkasından gelen sinarit.
Pişirme kısmını biraz daha açıklarsanız, tuzun içine neler koyduğunuzu...
Yeni konularınızı bekliyoruz.
2 kg kaya tuzunun ıcıne bır adet yumurta akını kırıyorsunuz 2 cay bardagına yakın su koyun ama bırden dokmeyın suyu resmen hamur kıvamında olacak ne cıvık ne koyu.balıga gelınce bogazdan bıraz acın ıcını alabıldıgınız kadar alın alamadıgınız ıcınde kalsın pıulları soymak yok sonra hamuru tepsıye serıyoruz balıgı ustune yatırıyoruz,artan hamuruda balıgın ustune ortıuyoruz pısecegıne yakın sırınganın ıcıne cektıgımız zeytın yagını hamura sırıngayı batırarak ıcıne bıraz zeytın yagı salıyoruz 1 saata yakın 200 derece sıcaklıkta pıstıkten sonra bır cekıc bır tornavıda vasıtasıyla delıyoruz hamuru kenarlarından sapka gıbı cıkıyor balıgı tuzdan alın dagıtmadan ortadan ıkıye ayırın ıcınden yemeye baslayın en son tabakta derısı kalıyor
A RH Pozitif
Eski 30-10-2010, 09:56   #10
hakan özorpak
Oltacı

Alıntı:
EAKSOY tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Keyifli anlatımın için teşekkürler, video'yu da en kısa zamanda bekliyoruz
sevgılı ersoy konularımı toparlamam lazım tez zamanda eklıcem
A RH Pozitif