Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kamışlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 20-06-2012, 02:49   #1
hmustafay
Oltacı

Varsayılan Yorum lütfen 2308 ALBA BOSPHORUS 420CM 150-200G

slm arkadaslar;

acemi birisi olarak bugün floryada ilk balık avımı gerçeklestirdim. Daha önce 2 sefer zeytinburnu sahiline gitmis olmama rağmen olta atan çok olduğu için oltaları dolastırırım diye çok cesarete gelip atamadım....

olta takımını alırken bu isi iyi bildiğini düsündüğüm bir arkadas yardımcı oldu. (2 tane kamıs aldım birisi uzun birisi kısa )Fakat Uzun surf kamıs konusunda sahilde bir kaç uzmanlasmıs amatör balıkçı kafamı karıstırdı...
almıs olduğum kamıs
2308 ALBA BOSPHORUS 420CM 150-200G (180 tl iyi bir kılıfta içinde 6 taksit)
çok ağır olduğunu vb birçok yorum yaptılar bu paraya daha iyisi daha hafifi daha yüksek kursun atarlı alınabileceği vb...
gibi
acaba diyorum hatamı yaptım....
A Rh +
hmustafay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-06-2012, 08:21   #2
Ahmet TARİH
Moderator

Ahmet TARİH kullanıcısının avatarı

En hafifi sörf kamışlar 350 gr civarındalar. Ancak fiyatları oldukça yüksek. Bu segmentte genel ortalama 400-450 gr. civarı. Senin aldığın kamış sanıyorum 550 gr. Teknik olarak işe bakarsan evet emsallerine göre ağır bir kamış. Ancak 100-150 gr. fark var. Yeni başlayan birisi olarak bu farkı anlaman biraz zor olacaktır. Eğer daha hafif ve fiyat farkı oluşturmayacak bir kamışla değiştirme şansın yok ise bence fazla da kafana takma. Bu farkı üzerine takacağın makineyi seçerken kapatabilirsin. Sörf takımlar toplamda 1 kg civarında dizayn edilir. Alacağın makine 600 gr civarında ve üzerinde olmaz ise bence dengeyi sağlarsın. Bu paraya alabileceğin çok farklı modeller ve seçenekler var doğru. Ama onlar içinde benzer yorum yapan çok olacaktır.
Hayırlı uğurlu olmasını dilerim. Bol ve bereketli avlarda kullanman nasip olsun inşallah.
Ahmet TARİH Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2012, 10:16   #3
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Exclamation

Değerli arkadaşım Mustafa;
Sevgili Ahmet; bu konu ile ilğili detaylı bilğiyi çok net bir şekilde anlattı....Bundan sonraki avlarında vatandaşlardan çekinmeyne gerek yok...sende aralara gir at ve çekmeye devam diyorum...
Bir iki kez acemilik çekersin amma sununda kamışınca özdeşleşmiş olursun...İyi avlar dilerim....
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2012, 18:52   #4
hmustafay
Oltacı

Değerli arkadaslarım Ahmet ve Mavi fener yapmıs olduğunuz yorum ve tavsiyeler için çok tesekkür ediyorum. Balık avlayamazsamda googlede ilk aramada bulup ve üye olduğum ve sizlerle tanısma fırsatını bulduğum bu forum sitesi benim için büyük bir sans olsa gerek....

İki tanede makina aldım, bu kamıs için almıs olduğum makinada aslında pek hafif sayılmaz ama sanırım 650 gr civarında Takım sanırım 1200 gr civarında oldu biraz kas yapacam sanırım
SHAKESPEARE 2501-070 MEDALIST XDC 7000 MAKİNA
A Rh +
Eski 20-06-2012, 21:45   #5
monawar
Oltacı

monawar kullanıcısının avatarı

mustafa abi bence sahilden once galata veya unkapani koprulerine bir kac defa olta atmaya git florayada durumu bilmiyorum ama zeytinburnu sahiline dun gittim gezmek icin ruzgardan ve hafif akintidan dolayi capari suda yon degistiriyor koprulerde bolye bir dert yok koprude biraz pratik yapip sonra sahilden rahatla kendine guvenerek oltani atarsin.birde zeytinburnu sahilinde yakalanan baliklar genelde kiraca normal boyda istavrit cok cikmiyormus balik tutanlarin soyledigi bu sekildeydi.

KACAN DEGIL KOVAYA GIREN BALIGINIZ BUYUK OLSUN INSALLAH

[
monawar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2012, 22:58   #6
hmustafay
Oltacı

monowar kardes tavsiyen için tesekkür ediyorum. Köprüye toplu tasıma araçları kullanmak istemediğim için gitmedim araçla gitsem park sorunu ortaya çıkacak
anlasılan çaresiz o tranwaya binecem.
floryada da büyük istavrit yok hatta zeytinburnundaki tutan arkadasların istavritleri daha büyüktü diyebilirim
Pazartesi sabah unkapanı köprüsündeyim insallah
A Rh +
Eski 20-06-2012, 23:08   #7
monawar
Oltacı

monawar kullanıcısının avatarı

abi ayni dert bendede var arabayla rahat oluyo ama koprude arabayi park edecek yer yok cumartesi aksami galata koprusune gitmeyi dusunuyorum eskiden aksamlari araba park etmeye izin veriyorlardi simdi bilmiyorum durum nedir.hangi semtte oturuyorsun

KACAN DEGIL KOVAYA GIREN BALIGINIZ BUYUK OLSUN INSALLAH

[
monawar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2012, 23:19   #8
hmustafay
Oltacı

------SİLİNEBİLİR--------
bahçelievler - camlıkahve
A Rh +

Bu mesaj en son " 22-06-2012 " tarihinde saat 01:44 itibariyle hmustafay tarafından düzenlenmiştir.... Neden: SİLİNEBİLİR yazısı eklendi
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları