Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Makara - Makinelerle İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 05-03-2012, 16:52   #1
fredericsons
Oltacı

Varsayılan D.a.m steel power red surf fd makina

60'lık geniş surf makara
Bilya sayısı:3
1/4.8 Devir
Aluminyum metal Makara
Grafit yedek makara
590g ağırlık
Önden kalama
Kolun bir sarımında 105.80cm sarım yapmaktadır

-OLUMLU YANLARI-

-Kullanmakta olduğum

D.A.M STEEL POWER RED SURF FD MAKİNA uzağa atışları rahatlıkla yapabileceğiniz makinelerden biri.

Kolun bir sarımında 105.80cm sarım yapmaktadır

Şimdiye kadar yakaladığım en büyük balık 450-600gr'lık çipurayı rahatlıkla çekebildim.

Uzağa atışlarda misina kafadan rahatlıkla boşalıyor ve etrafınızdaki kişilerin dikkatini çekebiliyorsunuz.

-OLUMSUZ YANLARI-

Bu makineyi kullanmama rağmen olumsuz yönleri daha ağır basıyor.

Uzağa atış yaparken (METAL KAFA TAKILIYKEN) misinalar sıkı sarılmış olsa bile 5,6 atıştan sonra ki atışlarda misinayı kusabiliyor.

Sarım yaparken arka kısmındaki boşuluğa genellikle sarım yapabilip can sıkıyor.

Metal kafa takılıyken hem kusma ve arka kısmına sarım yapması daha fazla oluyor

Yedek grafit kafada fazla sorun yaşanmıyor ama atış yaparken ve misina sarımı yaparken metal kafadaki kadar olmasada arada bir arka boşluğa sarma olayı oluyor

Bu arada kullanmakta olduğum D.A.M STEEL POWER RED SURF FD MAKİNA orjinal ALMAN malı.

Çok büyük hevesle aldım ama ne zaman balığa çıksam arada bir keyfimi kaçırmıyor değil.

Umarım alacak arkadaşlara bir faydası dokunur bu paylaşımım.SAYGILARIMLA...
fredericsons Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-03-2012, 10:01   #2
pelikan01
Oltacı

Merhabalar,
bu ilk mesajım, denizli'den yazıyorum. ismim hakan

bu makinenin ben slr quicksurf 560 modelini kullanıyorum. artı olarak belirtecegim, çok güclü. iki kiloluk akyayı hiç banamısın demeden çekti. eksi olarak benim en büyük sorunum, misinanın her on atıştan 2 y ada 3'nün kafa altına girmesi ve her defasında o kafayı çıkarıp misina düzeltmesi yapmam. bunun dışında güzel bir makine. bir daha alır mıydım. almazdım. bana kelepir geldi ondan aldım. yoksa o fiyatlara çok daha güzel makineler mevcut...
pelikan01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2012, 10:34   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
pelikan01 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhabalar,
bu ilk mesajım, denizli'den yazıyorum. ismim hakan

bu makinenin ben slr quicksurf 560 modelini kullanıyorum. artı olarak belirtecegim, çok güclü. iki kiloluk akyayı hiç banamısın demeden çekti. eksi olarak benim en büyük sorunum, misinanın her on atıştan 2 y ada 3'nün kafa altına girmesi ve her defasında o kafayı çıkarıp misina düzeltmesi yapmam. bunun dışında güzel bir makine. bir daha alır mıydım. almazdım. bana kelepir geldi ondan aldım. yoksa o fiyatlara çok daha güzel makineler mevcut...
Atış ve çekiş özellikleri iyi olan bir makina olduğunu biliyorum fakat dediğiniz teknik problem önemli birşeydir bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.
Paylaşımlarınızın devamını dilerim.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2012, 09:28   #4
mehmetcelik33
Oltacı

aynı makinadan bende kullanıyorum ve aynı sorunlarla bende karşılaşıyorum.4.20 cm kamışınıda almıştım ama alışamadım kamışa.çok esnek değil.
mehmetcelik33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2012, 20:35   #5
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mehmetcelik33 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aynı makinadan bende kullanıyorum ve aynı sorunlarla bende karşılaşıyorum.4.20 cm kamışınıda almıştım ama alışamadım kamışa.çok esnek değil.
Sanırım kamışınız surf özellikli, surf kamışlarda genellikle atışa endekslidir bu yüzden dolayı sertliği normal, tuzaklama yönteminizi değiştirirseniz sertliğinden dolayı herangi bir şikayetle karşılaşmazsınız. Murat çakmakçının köşesinde bulunan tuzaklama yöntemini kullandığınız takdirde sertliğinden bir sıkıntı yaşamazsınız
Saygılarımla.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-03-2012, 23:42   #6
fredericsons
Oltacı

Bende aynı şekilde makine kamış set kullanıyorum.Dam Steel Power3.60'ını tercih ettim,kamışın yapısından kaynaklanıyor esnek olmaması.Sağlam ve güven verici,oltayı attın mı denize 10 kiloyu rahat kaldırır hissi veriyor.
Şahsen kamışımdan gayet memnunum hem portatif,hem kullanışlı hemde güven verici.Kullanılan malzemeden dolayı makineyi'de taktığım takdirde 1kilo 100 gram gibi ağırlığı buluyor.

- İlk parçada katlanır porselen
Boy (cm) : 360
Atarı (g) : 100-250
Parça Sayısı : 7
Sap : SURF TİPİ TUTMA SAPI
Kapalı Uzunluk (cm) : 81 CM
Ağırlık (g) : 445

"Söz söyleyen kemal sahibi olursa, marifet ve hakikat sofrasını serdi mi, o sofrada her türlü yemek bulunur. Herkes orada gıdasını bulur."

Bu mesaj en son " 15-03-2012 " tarihinde saat 23:50 itibariyle fredericsons tarafından düzenlenmiştir....
fredericsons Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-2012, 09:06   #7
mehmetcelik33
Oltacı

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sanırım kamışınız surf özellikli, surf kamışlarda genellikle atışa endekslidir bu yüzden dolayı sertliği normal, tuzaklama yönteminizi değiştirirseniz sertliğinden dolayı herangi bir şikayetle karşılaşmazsınız. Murat çakmakçının köşesinde bulunan tuzaklama yöntemini kullandığınız takdirde sertliğinden bir sıkıntı yaşamazsınız
Saygılarımla.
evet usata kamışım 420cm surf kamış.murat çakmakcının köşesine baktım ama öylebir yöntem göremedim.yardımcı olursanınız sevinirim.kamışı alacağım zaman kamışın 3,60 cm bulamadım bende 4,20 almştım biraz uzun geldi.
mehmetcelik33 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları