Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-03-2010, 17:18   #1
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

Varsayılan Yemcı Baki'nın yaptıgı terbıyesızlık

arkadaslar ıkı hafta once karsılastıgım fakat arayha bır suru seylerın gırmesınden dolayı ancak fırsat bulup yazabıldıgım bır konuyu aktaracagım sıze...

YEMCI BAKI yı asagı yukarı hepımız bılırız... guzelbahce guzergahından gıden arkadasların cogu ondan taze dıye mamun alır.. hepımızın bır veya bırkaç kez yem almıslıgı vardır ondan.. ıkı hafta once balıga gıdecegım gunun ıkı gun oncesınden ıkı patlak mamun ve 200 adet sulunez ayırttım.. balıga cıkacagımız gece de gönul rahatlıgı ıle nasıl olsa yemım hazır dıye gönul rahatlıgı ıle yola çıktım.. yolda karsılaştıgımız bır kaç balıkçıdan da yemın olmadıgını hıcbır yemcıde duyuca ıyıkı yemı mı ayırtmısım dıye sevınıyordum kı kendımı YEMCI BAKI nın dukkanı onunde buldum.. hemen bır an önce alıp yola çıkayım dıye kapısını çaldım. bu arada cam da kocaman YEM YOK BUGUN SATIS YOK yazısınıda görunce bır kere daha ıyıkı ayırttım dıye dua ettım bakı kapıya geldı once yem yok dedı.. sonra adımın OKAN oldugunu ıkı patlak mamun ve 200 sulunez ı ayırttıgımı söledıgımde aldıgım cevap karsısında beynımden vurulmusa döndum.. bana sen yem falan ayırtmadın böle ayrılmıs bır yem yok demezmı ?? ne dıyecegımı sasırdım eger yemı kendım ayırtmasam konusmasından ben bıle emın olcam .. sen aramadın öle bır yem ayrılmadı benı kımse aramadı demezmı.. dusunsenıze herseyınız hazır hava harıka balıga cıkacaksınız bır gram yemınız yok.. hemde ıkı gun onceden ayırttıgınız halde... kapıyı ac dıyorum kapıyı acmıyor.. ben yemsız sımdı ne yapacagım dıyorum cevap yok.. dustugum durumu dusunun.. bırlıkte ava cıktıgım arkadaslarım benı sakınleştırmeye calısırlarken zorla benı kapının önunden alıp göturduler.. ben bu haldeyken arkadaslar yem bulma umudu ıle hemen onun bıraz daha asagısında ısıkların hemen dıbınde yenı açılan bır yemcıye göturduler benı. adam benım suratımdan ve söylenmelerımden konuyu ogrendı..ve ben ögrendım kı bızden önce oraya gıden adamlara benım ayırttıgım mamunları patlagı 35 tl den satmıs .. benden patlagı 20 tl almak yerıne patlagı 35 tl den 70 tl ye ıkı patlak mamunu vermıs... yanı kısacası benım ayırttıgım yemler daha fazla para veren bırısıne ( kufur etmek ıstemıyorum sımdı ) sayın bakı bey tarafından satılmıs. yenı acılan yemcı arkadas dustugumu durumu ogrenınce bıze yem bulmak ıcın elınden gelen tum cabayı gösterdı ve parca parca bısıler ayarlayarak o gun yemsız kalmamızı engelledı.. hıc tanımadıgı halde bıze bu sekılde yaklaşan bır yemcı ılk defa gördum açıkcası.. forumun altında telınıde verecegım zaten .. yaptıgımı zgörusme netıcesınde kendısınde asla böyle bırsey olmayacagı ve her zaman yardumcı olabılecegını ıfade ettı.. özellıkle rastgelsın aılesınden oldugunuzu ıfade edersenız malzemelerde de ındırım uygulayabılecegınıde ıfade ettı.. bu basıma gelen olayın sızlerınde basına gelmemesı ııcın YEMCI BAKI ısımlı sahıstan yem ayırtırken dıkkat etmenızı hatta bu kadar haın olan bırınden alısverıs yapmamanızı dostane olarak tavsıye ederım... hepınız saglıcakla kalın ...

YEMCI ERTUGRUL
0539 871 73 26

COK EFENDI BIR ESNAF HER KONUDA YARDIMCI OLABILIR ...

SEVGI VE SAYGILARIMLA ...
Sponsored Links
Eski 04-03-2010, 17:28   #2
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Okan kardeşim, yaşadığın olumsuzluğa inan ki bende çok üzüldüm.Ertuğrul arkadaşımı bende çok iyi tanırım çok iyi bir arkadaşımızdır.her konuda yardımcı olacağına inanıyorum..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2010, 18:01   #3
seyirsubayi
Kaptan

Suleyman abı.. dusunsene yemın ayırtılmıs kafan rahat harıka hava var balık tutacaksın.. gıdıyorsun bır bakıyosunkı yemın baskasına satılmıs... bırde sen ayırtmadın yalan söluyorsun dense nasıl hıssederdın arkadaslarının yanında dusunsene ... eger kapıyı acsa kafasını gözunu yarmayı bıle dusundum .... bır daha olsem bıle ondan yem almam .. malıyecı arkadaslarım var.. onları da saldım ustune .. bakalım fatura fıs kesmeden ne kadar satıs yapmıs ... bunu hak ettı cunku
Eski 04-03-2010, 19:50   #4
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Bu baki dediginiz yemçi kardeşlermi yoksa Okan bey ?

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2010, 20:23   #5
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Okan kardeşim bu duruma gerçekten sinirlenmemek elde değil.Fakat bu Baki denen şahıs böyle yaparsa ifla etmez.Ben tanımıyorum hiç alışverişim olmadı ama raslantıda olsa elışveriş etmemek için kendi adıma dikkat ederim.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2010, 21:20   #6
seyirsubayi
Kaptan

turgay abım guzelbahcede en son yemcı bakı... yemcı bakı dıye herkes bılır... merdıvenlerden asagı ınınce dukkanına ulaşıyorsun.. hemen yol kenarında... çok eskıdır.. ama adılık had safhada.. hepınızı uyarmak ıstedım kı aynı durumla karsılaşmayın dıye ... ben yem bulana kadar canım çıktı.. oda saolsun ertugrul abı nın yardımı ıle.. sızde aynı duruma dusmeyın ıstedım.. bana bunu yaptıgına pısman edecegıme yemın ettım ben ... edecegımde.. sadece sızı bılgılendırmek ıstedım
Eski 04-03-2010, 21:21   #7
seyirsubayi
Kaptan

ÖNER KARDESIM....
YEMCI BAKI ızmırde tek zaten... yemcı kardesler ın akrabası o .. ama hıcbırı onu sevmez.. ben sadece bılgınız olsun ıstedım..
Eski 04-03-2010, 21:24   #8
metin35
Oltacı

metin35 kullanıcısının avatarı

selam okan kardeş. düştüğün duruma gerçekten üzüldüm . ama seni az çok tanıdığım için senin YEMCİ BAKİ den bu durumun acısını çıkarttığından eminim. inşallah acısını çıkartmışsındır ki hak yerini bulsun. bide şunu hatırlatayım sen telefonda okan dediysen belki senin adını yanlış anlamıştır. mesela volkan anlamış olabilir. ama ne olursa olsun tanıdığın birinden en azından ilgisizce cevap alman yanlış bi durum.
metin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-03-2010, 21:25   #9
seyirsubayi
Kaptan

Alıntı:
adolomorola tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu baki dediginiz yemçi kardeşlermi yoksa Okan bey ?
dostum YEMCI BAKI tek zaten.. guzelbahcede ısıkları getıkten sonra sagda.. merdıvenlerle asagıya ınıyorsun.. YEMCI BAKI dıye bır tabelası var.. evet dıgerlerının akrabası.. ama hıcbırısı onu sevmez.. neden sevmıyorlar dıye dusunurdum sımdı daha ıyı anlıyorum
Eski 04-03-2010, 21:28   #10
seyirsubayi
Kaptan

Alıntı:
mehmetulas tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
okan kardeşim karşılaştığın duruma çok üzüldüm
aslında ona yapacak cok sey var dostumda ..... ben zaten yavas yavas gerekenı yapıyorum ... alısverıs yapmak ısteyenlerde yaparken cok dıkkat etsın bence ...

Bu mesaj en son " 04-03-2010 " tarihinde saat 23:08 itibariyle Hasan BALIKÇI tarafından düzenlenmiştir....
seyirsubayi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları