Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Kapalı Konu

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-11-2005, 05:30   #21
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Balıkcı dostlar bu resimde makinamıza nasıl misina sarmamız gerektiğni gösteriyor sizlerinde başka bir şekilde makinaya misina sarma teknikleriniz varsa(mutlaka vardır)bizimle paylaşmanızı bekliyorum unutmayın balıkavına yeni başlamak isteyen arkadaşlara bir şeyler vermemiz lazım.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg makinaya misina.jpg (239,7 KB, 228 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 21-07-2006 " tarihinde saat 17:01 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı  
Sponsored Links
Eski 28-11-2005, 07:08   #22
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Selim Bey ,misina sarım konusunda yazacak pek bir şey bırakmamışsınız Benim tekneden uyguladığım farklı bir metod var,genelde dönüş yolculuğunda eğer misinam değişecek durumda ise uygularım,yöntem gayet basit;misinayı denize seyir halinde iken boşaltmaya başlıyorum taki makaradaki bitinceye kadar,makarada kalan diğer ucu makineye bağladıktan sonra başlıyorum su daki misinayı makinama sarmaya. Böylece hem gevşekliğini hemde gamını almış oluyorum,aynı metodu sırtı çektikten sonrada boş olarak yaparım,Boile li detaylar için ayrıca teşekkür ederim,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı  
Eski 02-12-2005, 23:19   #23
balıkcı
Kaptan

Merhaba balıkcı dostlar bu resimli sistemde yem kabı ile avlanma şeklini gösteriyor yem kabı ile avlanmanın bir özeliği balıklara aynı yerden yemi sunmak ve oltayı hep aynı yere atmaktır bu sayede balıkların dağılmasını önlemektir yem kabı kancadan fazla uzak olmayacağından avlanma şekliniz hem aynı yeri yemlemek hemde kancadaki yemi aynı yerde sunmak olacaktır
yem kabının içine daha önceden yapmış olduğnuz yemi sıkıştırıp hep aynı bölge olmak üzere avlanabilirsiniz.
bu sistem hakında daha detaylı bilgi isterseniz (yapılış şekli,yemler vs) siteye gönderebilirim.
sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg dip oltası2.jpg (80,6 KB, 217 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 21-07-2006 " tarihinde saat 17:03 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı  
Eski 03-12-2005, 06:57   #24
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sevgili dostum gerçekten mükemmel bilgiler,sitelerde bunların hep fotoğraflarını veya resimlerini görüyorduk,şimdi ise öğrenmiş olduk,ellerine sağlık,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı  
Eski 04-12-2005, 04:18   #25
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Hem detaylı olarak gösterilen resimler hende açıklayıcı bilgiler için teşekkür ederim balıkçı
Eski 04-12-2005, 06:48   #26
balıkcı
Kaptan

Thumbs up

Balıkcı dostlar bu iğne hamur için kendinizde yapabilirsiniz.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_3125.JPG (85,1 KB, 218 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 22-07-2006 " tarihinde saat 16:27 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı  
Eski 04-12-2005, 06:55   #27
balıkcı
Kaptan

balıkcı dostlar affınıza sığınarak sizlere küçük bir tavsiye
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_3139.JPG (31,5 KB, 212 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 22-07-2006 " tarihinde saat 16:27 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı  
Eski 04-12-2005, 17:26   #28
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

selim abi sağdaki 4 fırdöndünün 3ünü ilk defa görüyorum çok ilginç ama alttan 2. güzele benziyor şu en üstteki 3 lü fırdöndüden daha önce kullanmıştım.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı  
Eski 05-12-2005, 06:11   #29
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar bilgilerinizi hayranlıkla okuyorum. Aklıma takılan birkaç soru var. Biz Kayseri de Kızılırmak veya baraj göllerinde tatlı su balıklarını yıllardır tutarız. Fakat sizin bu bahsettiğiniz terimler de dahil olmak üzere yöntemlerden pek de haberimiz yok. Şimdi düşünüyorum da buraya mesaj yazan arkadaşların bulunduğu yerlerdeki balıklar da teknolojiden anlıyor herhalde Çünkü burada ben bu olta tiplerini (pardon takım demeliydim) ne duydum ne de gördüm. Ama garip olan balık ta tutuyoruz. O zaman "bir gariplik var bu işte" diye düşünüyorum. Ya bizim balıklar bu işten pek anlamıyor, ya da biz yanlış tutuyoruz bu balıkları....
Saygılarımla...
uzman Çevrimdışı  
Eski 08-12-2005, 01:38   #30
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
uzman tafarından gönderildi
Arkadaşlar bilgilerinizi hayranlıkla okuyorum. Aklıma takılan birkaç soru var. Biz Kayseri de Kızılırmak veya baraj göllerinde tatlı su balıklarını yıllardır tutarız. Fakat sizin bu bahsettiğiniz terimler de dahil olmak üzere yöntemlerden pek de haberimiz yok. Şimdi düşünüyorum da buraya mesaj yazan arkadaşların bulunduğu yerlerdeki balıklar da teknolojiden anlıyor herhalde Çünkü burada ben bu olta tiplerini (pardon takım demeliydim) ne duydum ne de gördüm. Ama garip olan balık ta tutuyoruz. O zaman "bir gariplik var bu işte" diye düşünüyorum. Ya bizim balıklar bu işten pek anlamıyor, ya da biz yanlış tutuyoruz bu balıkları....
Saygılarımla...
Bilgehan Sarp'ın sitesinin girişinde bir yazı vardı: "Balıkların internet erişimi olmadığından burada anlatılan tekniklerden de haberleri olmayabilir. Onun için en iyi yöntem, sizin balık tutabildiğiniz yöntemdir." diyordu

bizim burada yaptığımız elimizden geldiğince bilgi ve tecrübelerimizi paylaşarak balık yakalama zevkimizi arttırmak. sizin de sözünü ettiğiniz yerlerde kullandığınız yöntemleri (ve terimleri) paylaşırsanız, kendi adıma okumaktan ve denemekten büyük mutluluk duyarım.

saygılarımla...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları