Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Öneriler, Eleştriler, İstekler

Öneriler, Eleştriler, İstekler Forum hakkındaki öneri, istek ve eleştrilerinz...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-04-2007, 10:05   #1
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

deneme.................[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....].........

Bu mesaj en son " 16-04-2007 " tarihinde saat 10:11 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 16-04-2007, 11:34   #2
gokseldbuga
Guest

Selim abi bravo diyorum, eklenmiş gayet güzel
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2007, 13:03   #3
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Hemen yeri gelmişken dikkat çekme istediğim bir nokta var: çaparilerin ucundaki boncuklar fosfor sanırım ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2007, 13:51   #4
mete
Oltacı

Varsayılan Çapari

Boncuklar ne kadar güzel olsada takımı hantallaştırır.Salınımı azaltır ve balık tutmaya yardımcı olacağına köstek olur. Çanakkale akıntılı bir yer olmasına rağmen verimi düşürüyor.Durgun sulşarda ise çok kuvvetli bir balık sürü bulmadılça işe yarayacağını düşünmüyorum. Avrupaya giden akrabalar falan zaman zaman böyle takımlar getirdi hazır bağlanmış. hepsinide denedim hiç iyi sonuç aldığım olmadı.en iyisi çapariyi kendin bağlamak. Fosfor için gelin teli (sim) denen bir malzeme var onu kullanın hatta hiç tüy bağlamadan sırf simle bağlanan takımda iyi sonuç verir.tabi mümkün olan en hafif olta ve en ince misina kullanımı önemli. çaparide önemli olan şey güzellikten çok harekettir.
saygılar.
mete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2007, 14:13   #5
gıracemi
Kaptan

gıracemi kullanıcısının avatarı

neredeyse bu takımın aynısından bende kullandım.. istavrit için ısrarla tavsiye ettiler ama malesef kendi bağladığım takımlardan daha iyi bi performans alamadım. takımdaki tek fark tüyün üzerindeki kaplama gibi olan kısmının siyah olması.. takım hala bende kullanılacak yer hakkında bilgi ve önerisi olan varsa değerlendirebilirim.. saygılar...
Nasip olursa bu sezon bundan bi tane tutucam inşallah...
Aramıza katılan bayanlar olduğu için sansürü uygun buldum...

iskele_bekcisi@hotmail.com
'' No one live forever ''
gıracemi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-04-2007, 15:05   #6
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Bu resmi daha başka bir yerde anlatmak istiyordum ama deneme amaçlı yollamıştım mademki açtınız bende anlatayım*taktınız resimdeki çapariye*halbuki resimde başka bir şey var,oda kurşunun şekli,benim bildiğim türkiyede çapariye daha çok oval olan kurşun takılıyor(yanlışsam düzeltin)ama bu kurşun aslında tam çaparilik,şekli sayesinde çabuk inmiyor dibe,şayet dipte ise yuvarlak yada oval kuşunlardan daha çabuk yüzeye çıkıyor,bu özellikleri sayesinde avrupada genelde istavrit ve kuzey denizinde olan,istavrite benzeyen bir balığıda bu kuşunla tutuyorlar,çapariye gelince illaki bu çapari olması gerekmez tabiki bu avlanılan balığa,suyun durumuna,hava güneşlimi açıkmı vs vs duruma göre değişir diye düşünüyorum,ha birde şu var bu kurşunu,yuvarlak olan yada oval olan kurşundan daha ileri atma şansınız yok tabiki.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları