Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Suni yemler,Suni Yem Tarifleri, Koku Yayıcılar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-07-2008, 15:36   #1
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Lightbulb El yapımı suni yaprak yem hazırlama

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] konulu mesaj içeriğinden esinlenerek ve konuya uygun olarak Ustalara Saygı Kuşağı mamülü. Usta balıkçıların söylediklerine göre, sahte yemler balıkların beğenisine göre değil balıkçıların beğenisine göre hazırlanıp albenili hale getiriliyormuş.

Kullanılan malzemeler:

Yapışkanlı fosforlu folio (3D gümüş vs.. de olabilir)
Suda çözülmeyen asetat kalemi
Makas
3lü kanca
0.35 misina
Zımba

Alışveriş merkezinden alınan yapışkanlı folio ve diğer gereçlerimiz.

Folyomdan, üreteceğim yaprak balığa uygun boyutlar kadarını kesiyorum.

Asetat kalemi ile balığımın formunu folio üzerine ana konturu ile çiziyorum.

Folio üzerine çizdiğim balık formlarını makas ile kesiyorum.

Aynı kalıbı kullandığım için milimetrik olarak uyuşuyorlar. Bunları üst üste yapıştırıyorum. yapıştırırken tam ortada kalacak şekilde misineyi ortada bırakıyorum.

Suya dayanıklı asetat kalem ile balığı biraz daha gerçekçi hale getiriyorum. Göz ve yüzgeçlerini çiziyorum. Zımba ile gaga ve kuyruktan (misine ortada kalacak şekilde zımbalıyorum. Misinedan ortadan kayıp gitmesin diye)

3lü kancamı da sona takıyorum. 1.5 kulaç öne 100 gramlık kıstırma veya gezer kurşunumu takıyor ve fırlatıyorum.. (Daha fırlatılmadı tabii) Bu balık sağa sola yalpayarak pırpır yaparak 1.5 kulaçlık boşluktan istifade gezerek gelecektir.

En üstte verilen linkteki ustamıza saygıyla...
Rastgele..

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 10-07-2008 " tarihinde saat 15:48 itibariyle xnode tarafından düzenlenmiştir.... Neden: cümle düşüklüğü
xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-07-2008, 15:56   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Abi naptın sen yaa biz o yaprakLa ne tutçağımızı buLamadık daha sen bi de bunu çıkarttın Neyse bunLa da avLıcak bişey buLuruz

Süper bişey abi yaa iş yapıcağını düşünüyorum ben
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2008, 19:43   #3
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Ellerine sağlık B.Cem,sahtenin yumuşaklığını gidermek için,sahte çicek yapımında kullanılan jelatin diye bir malzeme vardır,bunlar ince küçük plakalar halinde satılır.Bir tencerede eritip fırça ile sahtenin üzerine sürersen sertleştirip hem parlaklık hemde sudaki dayanıklığını arttırmış olursun,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2008, 20:12   #4
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Alıntı:
levrek tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Ellerine sağlık B.Cem,sahtenin yumuşaklığını gidermek için,sahte çicek yapımında kullanılan jelatin diye bir malzeme vardır,bunlar ince küçük plakalar halinde satılır.Bir tencerede eritip fırça ile sahtenin üzerine sürersen sertleştirip hem parlaklık hemde sudaki dayanıklığını arttırmış olursun,sevgilerimle
Evet üstad; çok iyi fikir. Tatile çıkıncaya kadar onlardan biraz edineyim.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2008, 21:32   #5
hakan25
Kaptan

teşekkürler cem ellerine sağlık..

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları