Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Suni yemler,Suni Yem Tarifleri, Koku Yayıcılar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 11-07-2006, 18:32   #1
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Exclamation Boili.

Herkese selamlar.Ben bu yöntemi hiç denemedim fakat kullananlardan duydum ve de araştırdım bu yeme alışan balığın oltaya vurmama riski çok az.Fakat balığı bu yeme alıştırmak lazım.Esas mesele de bu.Birçok tarif var boili hazırlamak için.Ben en kolay ve kendime göre en kolay bulunabilecek malzemelerden bir tarif yaptım.Bilgehan abinin sitesinde de okuduğum üzere 300 gr lık karışımdan(sadece un)15 cm çapında 150 200 arası boili çıkıyor.Gelelim tarife.

MALZEMELER:

Unu için;
Bir su bardağını 200 lt alırsak;
2 bardak irmik.
1 bardak mısır unu.(Tanıştığım yabancı bir sazan avcısından duydum mısır unu kaba olursa daha iyi olur diyordu.YAni az çekilmiş.)
1 bardak süt tozu.
1 bardak soya unu veya buğday unu.
Kokular;
Balıklar için özel kokular,vanilya,bal,sarımsak,anason,peynir suyu vs vs vs... kokudan bir tanesi.
Sıvılar;
Sıvı olarak 1 bardak un karışımına 6 yumurta.

HAZIRLANIŞI:300 gr un karışımını bir kabın içine alıyoruz.(1,5 bardak) 9 yumurtayı kırıp içine kattığımız 4 paket vanilyayı karıştırıyoruz.Sonra bu yumurtalı karışımı unun bulunduğu kaba döküyoruz ve hamur kıvamına gelinceye kadar yoğuruyoruz.Daha sonra hamurumuzu iki elimiz arasında sosis şekline getiriyoruz ve eşit boyda toplar oluşturacak şekilde kesiyoruz.Daha sonra bir tencerenin içindeki kaynayan suya hazırladığımız topları atıyoruz.Toplar önce batacaktır fakat sonra su yüzeyine çıkacaktır.3-4 dk pişirmek yeterlidir.Sonra bu su yüzeyinde bulunan topları alacağız ve gölgeli bir yerde kurutacağız.Aksi taktirde boililer çatlayabilir.Daha sonra bu yemi ortasından delip bir misina yardımıyla iğneye tutturacağız.Yani iğne açıkta kalacak.

Herkes boş çekerken sizde sazanlar gırla gidecek...

Bu yazı kopyalama bir yazı değil,okuduklarımı ve dinlediklerimi kendi düşüncelerimde eleştirip sizlere yansıtmamdır.Tabiki etkilenmeler olmamış değil.Bende bu boili işini uzmanından dinlediğim zaman yapmaya karar verdim.Büyük balıkların tutulduğunu dinledim.Eee bizim barajdada 15 kiloluk sazanlar çıkınca boiliyi denemek içten değil...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 13-08-2009, 17:25   #2
ceyhan04
Oltacı

mrb.ben daha işin başındayım hiç avlanmadım ama baya bi meraklıyım avlanmak istiyorum ilk defa gidicem balık tutmaya (sazan)ben bi tane olta aldım makineli mantarlı adam ucuna göl iğnesi taktı peki ben nasıl bu hazırladığımz karışımı iğneye geçircem ek bi misina mı kullancam yardımcı olursanız sevinirim...
ceyhan04 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları