Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > ANILAR

ANILAR Yaşanmış veya yaşanmamış anılar.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-10-2006, 18:44   #21
sinarit_baba
Oltacı

sinarit_baba kullanıcısının avatarı

Tam olarak kaçırılmadan ziyade aptallığımdan dolayı kaçması olsada yine de anlatabilirim sanırım. Geçen hafta yaptığım urla seferinde başımdan geçen olay ders oldu. Sabah suyunda atıığım oltaların birine levrek takıldı hayatımda tuttuğum ilk levrek olduğundan epey sevindim balığı karaya aldıktan 5 dakika sonra balıkta hareket kesilince denize sokup üzerindeki kumları atayım dedim, ancak suya giren balık bir anda kendine geldi ve ellerimin arasından kayıp gitti. Neyse ki günün sonunda bir tane daha levrek almamla birlikte üzüntüm de azaldı ama yaptığım aptallık aklıma geldikçe kendime kızıyorum.
Sponsored Links
Eski 04-10-2006, 09:59   #22
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
sinarit_baba tafarından gönderildi
Tam olarak kaçırılmadan ziyade aptallığımdan dolayı kaçması olsada yine de anlatabilirim sanırım. Geçen hafta yaptığım urla seferinde başımdan geçen olay ders oldu. Sabah suyunda atıığım oltaların birine levrek takıldı hayatımda tuttuğum ilk levrek olduğundan epey sevindim balığı karaya aldıktan 5 dakika sonra balıkta hareket kesilince denize sokup üzerindeki kumları atayım dedim, ancak suya giren balık bir anda kendine geldi ve ellerimin arasından kayıp gitti. Neyse ki günün sonunda bir tane daha levrek almamla birlikte üzüntüm de azaldı ama yaptığım aptallık aklıma geldikçe kendime kızıyorum.
canını sıkma ersin...kaçırdığımız her balık bize balık olarak geri dönecektir...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2006, 16:12   #23
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
sinarit_baba tafarından gönderildi
Aynı hatayı daha ucuz atlatan biri olarak o duyguyu anlayabiliyorum. Ben yakaladığım 2. yada 3. balığı kaçırmıştım kocaman bi kaya balığıydı

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-2007, 21:36   #24
ozimete
Oltacı

acemilikle kaçırdığım 2 balık:
bir karagöz yakaladım.ancak elimde makina yoktu,kasnak vardı.bu nedenle kasnağı yere bıraktım,misinayı elimle çekmeye başladım.bir süre sonra o da zor geldi ve misinayı küpeşteye dayayıp çektim.balık yukarı gelmiş ama farketmedim.küpeşteye çarpınca suya düştü.ancak çok üzülmedim balık çok büyük değildi.asıl üzüldüğüm olay:
aynı gün çipura vurdu.bayağı asıldı çok güzel bu balık dedim.bağırdım "Allaaaahh! vurduu"diye.sonra aceleyle çektim ancak oltanın ucunu boş görünce çok üzüldüm.meğersem çipurayı çekerken arada sallayıp yormak gerekiyomuş.sonradan öğrendim.ama o balığı kaçırdığıma çok üzülmüştüm.
ozimete Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-02-2007, 19:37   #25
Caner BALIKÇI
Tayfa

Caner BALIKÇI kullanıcısının avatarı

oltama takılan hemen hemen bütün küçük balıkları kaçırırım. ama çipura oldu mu asla
saygılar

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi vazifen, Türk istiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

O ŞİMDİ ASKER ş=222
Caner BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2007, 12:01   #26
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Bundan 3 yıl kadar önce, Adana baraj gölü üzerinde bulunan İt adası denilen yerde 11 adet olta ile 3 kişi balık avlamaya başladık, gittimiz saat 19:00 filandı daha 1 saat geçmeden 1 kğ bir sazan çektik, daha sonra gece 23:30 a kadar filan boş boş bekledik, bu arada çevredeki gazinoların sesi iyice açılmaya başlamıştı, neyse muhabbet de geceye doğru azalmıştı, arkadaşlardan bir tanesi uyumaya başladı, diğeride uykusunu açmak için olta alarak 25-30 metre kadar ilereiye gitti, bende sandelyemde oturup 3 no iğne ile elimde misina balık vurmasını bekledim, saat 03:00 filan olmuştu, dalmışım tabii.. elimdeki oltaya birşey öyle bir asıldı ki "taaak" misininanın tahtası elimden düştü.. kenar çamur tahtayı almak için 30 sn mücadele ettim, aldım sonunda, asıldım ağır birşey var, biraz boşluk verdim ip gidiyor, tekrar asıldım, yine sağlam bir asılma, sonra ağırlık kayboldu kendi kendime kaçırdım diye sinirlenmeye başladım, baktım olta boş geliyor, anladım ki büyük bir sazan kafa atıp iğneden kurtulmuş, çünkü iğne küçüktü ve büyük bir sazanın kafa atmasıyla rahatlıkla çıkacak cinstenti.. Misinayı çekip iğneye batığımda resmen iğne düzleşmiş kanca halinden eser yoktu..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-2011, 21:15   #27
Ege Demirağ
Kaptan

Ege Demirağ kullanıcısının avatarı

Ben ile babam 2011 yazı ağustos ayı sonu gibi tekne ile acıldık ama adaların koylarına değil açıklara gittiğimiz yerler 65 metre vardı foçada oraya aslan burnu diyorlarmış...
Attık oltaları bekliyoruzz.Saat 8 hiç tık yok mercan var 9-10 parça ama ufak ,3-4tanede karagöz veısparoz ama ısparozlar eşşek ısparozu hatta biri sargoz gibi yuvarlağımsı büyümüş ben çekerken sargoz sandım neysee saat 10 a yaklaşıyo hava soğuyor bizartık yavaş yavaş dipten sırtı çekelim dedik.Babam su üzerinden çekiyordu bende belki sinarit falan atlar die dipten cekiyordum tam hayırsız adanın arkasına geldik. babamın oltasına birşey atladı babam ilk defa sırtı ile avlanıyodu balığı zaptedemedi neyse çatlaktık balığı birbaktık 1 kiloya yakın bir barracuda akdeniz ıskarmozu balık çok haramiydi tekneye yaklaştırdık babam heyecanla tekneye alırken kepçe kunlanmadı misina inceydi uydurukmuş bide tık koptu çok üz<üldüm hayatımda ilk defa baraküda görmüştüm canlı yeseydik iyi olacaktıı

Çıkardığım dersler :

1.Kepçe ile balığı almalıyız
2.5 liralık sahte balıklarla bile büyük balık yakalanıyormuş
3.Büyük balık avına çıkarken misinayı güzel seçmeliyiz
4.En önemlisi sabırlı olmalıyız sabırın karşılığı

KÜÇÜK BALIKLARIMIZI ÖLDÜRMEYELİM,DENİZE GERİ BIRAKALIM !!
Ege Demirağ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-2011, 11:12   #28
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

2004 yılı ,ağustos ayı ,gece saat 02 sıraları,hava bulutlu,arada bir dolunay kendini gösteriyor.buluda girdiğinde zifiri karanlık.Kızılırmakta Akşam hava kararırken attığımız yayın oltalarını kontrol ediyorum.şıp şıp şıp bir kurbağa suyun üzerinde koşuyor.elimde ellambası var ama balıklar ürkmesin diye pek yakmak istemiyorum.sesten anladığım kadarı ile kurbağa benden tarafa gelmekte.sudan çıktı ayağıma çarpıp geçti.aklımdan "körmüsün be azkalsın üstüme çıkacaktın"diye geçirdim.aynı anda "haşşşşşşşş" diye sudan, büyük bir şeyin çıktığını hissettim.ellambasını yaktım ve korkudan elimden lambayı düşürmüşüm.1.5 metreden büyük bir yayın hızla sudan çıkarak bacağıma çarptı.dedim ya aniden sudan çıktığı için müthiş korkmuş elimden lambayı düşürmüştüm.hava öyle karanlık ki önümü göremiyorum.bir iki çırpındıktan sonra tekrar suya giren bir ses duydum.koca balık suya geri dönmüş bense korkudan balığın üstüne ayağımı bile basamamıştım.bu anlattıklarım birkaç saniyede oldu bitti.oltalara bile bakmadan arabanın yanına döndüm.patır patır atan kalbimi su içerek biraz sakinleştirdikten sonra başladım ağlanacak halime gülmeye. o güne kadar oltayla o büyüklükte bir balığı yakalayamamışsın, o ayağına kadar gelmiş sen korkup balığa bırak el değmeyi ayağını basamamışsın.Vay be ne korkak adammışım ben.bilmem sizde aynı şeyi yaparmıydınız sudan bir balık çıkıp pat diye ayağınıza çarpsa korkmazmıydınız?
Tüm dostlara Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları