Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Suni yemler,Suni Yem Tarifleri, Koku Yayıcılar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-12-2006, 13:38   #1
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Varsayılan Sazan'a Kokulu Çilek..

Türkiden bir tv kanalında (yörelerimizle ilgili bir programda) seyretmiştim, sazlık bir gölde balık avlayan bir balıkçı sazanlar için iğneye kokulu çilek takıp atıyordu ve sazan hemen çileğe vuruyordu.. (öyle bir-iki saat beklemeden) ben denemedim ama sürekli sazan avlayan arkadaşların denemesini tavsiye ederim, hatta çilek kokulu meyve özü alıp hamur yapmalarını.. denemekte fayda var; baktınız olmuyor, çileği afiyetle yersiniz.. Olursada haber verirse sevinirim..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-12-2006, 13:44   #2
necobey
Çımacı

necobey kullanıcısının avatarı

Thumbs up

hehehehe güzel bilgi deniyeceyim bunu
Eski 15-12-2006, 14:32   #3
aganta borina borinata
Guest

enteresan...
ama ayçiçeği küspesi ve hamur benim için sazanda vazgeçilmez bi ikili...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2006, 14:49   #4
Güven ÖZYELDAN
Guest

sazanda kullanmaktansa çileği yeme fikri bana daha hoş geldi açıkçası anladığım kadarıyla sazan avında çok fazla yem seçeneği var bu yüzden tatlı sucular birazdaha şanslı bize göre bir alternatif olarakta çilek çıktı umarım iş yapar yapmassa avda bize av olacak orda işe yarayacak....saygılar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2006, 16:43   #5
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Sazanda çilek kullanımıyla ilgili daha önce Sami Abi ya da Serkan Abi de benzer bir bilgi vermişti, böylece bir kez daha doğruluğu belli oldu. Teşekkürler...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2006, 21:22   #6
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

çok ilginç ilk defa duyuyorum. yaaa bu çilekleri biz yesekte sazanda durduğu yerde dursa... neyse sazan konusunu açmayayım yine.. afiyetle, rastgele

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-12-2006, 20:57   #7
yilmaz
Tayfa

yilmaz kullanıcısının avatarı

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
Türkiden bir tv kanalında (yörelerimizle ilgili bir programda) seyretmiştim, sazlık bir gölde balık avlayan bir balıkçı sazanlar için iğneye kokulu çilek takıp atıyordu ve sazan hemen çileğe vuruyordu.. (öyle bir-iki saat beklemeden) ben denemedim ama sürekli sazan avlayan arkadaşların denemesini tavsiye ederim, hatta çilek kokulu meyve özü alıp hamur yapmalarını.. denemekte fayda var; baktınız olmuyor, çileği afiyetle yersiniz.. Olursada haber verirse sevinirim..
arkadaşlar, bende discovride çilekle sazan tutulduğunu izlemiştim. ama hiç denemedim, ama yinede balığın uzun süre yeme alıştırılması gerekir diye düşünüyorum.

Adana-Hatay-Düziçi
yilmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 17:31   #8
mufi
Guest

Arkadaşlar şimdi AB üyesi ülkelerde malum refah düzeyi açısından sazanlar çilege alışıktır.. vişne+şeftali+avakado+kivi.. vs...
bizimde bu yolda olmamız açısından bazı istisnai durumlarda sazanlar çilek yiyebilir..
ama Türkiye için bir genelleme olamaz..zira biz kriterleri tamamlıyamadık..ki daha askıdayız..
hele bir AB üyesi olalım..o zaman otomatikman zaten sazanların yüksek kaliteli beslenme ihtiyacı olacaktır....
teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:23   #9
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Arkadaşlar şimdi AB üyesi ülkelerde malum refah düzeyi açısından sazanlar çilege alışıktır.. vişne+şeftali+avakado+kivi.. vs...
bizimde bu yolda olmamız açısından bazı istisnai durumlarda sazanlar çilek yiyebilir..
ama Türkiye için bir genelleme olamaz..zira biz kriterleri tamamlıyamadık..ki daha askıdayız..
hele bir AB üyesi olalım..o zaman otomatikman zaten sazanların yüksek kaliteli beslenme ihtiyacı olacaktır....
teşekkür ederim.
Abi süpersin ya ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:27   #10
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
teşekkür ederim.
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları