Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Suni yemler,Suni Yem Tarifleri, Koku Yayıcılar

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-12-2006, 08:04   #11
aganta borina borinata
Guest

vallahi muvaffak abi yaklaşımın süper...

arkadaşlar ya aslında bilmiyorum belki bizim buralarda öyledir...ama sazanın avı öyle çok ciddiye alınacak bi olay değil...avcı konusunda belli başlı yöntemler oldukça yeterli kalıyor...tabi ki avı konusunda denemeler yapmakta fayda var ama bu konuda acemi arkadaşların kalkıpta çilekle sazan avlaması taraftarı değilim... sazanın avı çok zor değildir..."sazan gibi atlama" değimi de buradan gelmektedir... mevsiminde bu balığın vurduğu yemlerin çeşitliliğine hayret edersiniz...

ki sazan avı konusunda boili oldukça etkili bi yen olarak verilirken sazanın bu yeme ülkemizde çok rağbet ettiği söylenemez...

bulunduğunuz yerde sazan az ise zaten yapacak çok bişey yok..hatta sazan az ise avlamayın o balığı hatta avlatmayın...ama balık çoksa ayakkabı köselesine taksanız oltaya bu balık atlar oltaya yahu ...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-04-2007, 10:16   #12
aserkansatı
Guest

Alıntı:
katiti tafarından gönderildi
Sazanda çilek kullanımıyla ilgili daha önce Sami Abi ya da Serkan Abi de benzer bir bilgi vermişti, böylece bir kez daha doğruluğu belli oldu. Teşekkürler...
Tatlı su kefaline kiraz takmıştım da Sami de dalga geçmişti... Allahtan Selimcim olaya müdahil olmuştu ve beni haklı çıkarmıştı...
Sazana gelince boili ve yavru balığın üstüne başka yemle uğraşmaya gerek yok.Tabi ki 1-2 kilonun üzerindekiler için konuşuyorum...Yoksa Doğanın dediği gibi sazan oralardaysa ve biraz ufaksa her şeye atlar...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2007, 10:51   #13
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

valla tatlı sucular hakketen şanlıymış kardeşim...biz burda boru kurduydu,sülünesiydi bilmem nesiydi pis pis uğraşalım....oh ne ala...
* bizde yemler arttımı genellikle denize mazmoz yapılır yada en fazla orda kalan balıkçılara verilir hayır duası alınır...tatlısuda artan yemler afiyetle yenilir yada eve götürülür krem şantili göçertilir...
* bizde balıktan dönüldüğünde hanımlar kokudan iğrenir,yanına yaklaşmaz,bide üstüne bi ton fırça yersin...tatlısıda balıktan döndüğünde misler gibi çilek kokarsın,hanımlar üstüne atlar,bide artanları yemeyip eve getirirsen "bak gördünmü pazar alışverişinide yaptım bu arada deyip" aferin alırsın...
* denizde muhteremlere yem beyendiremezsin...tatlısuda köseleye yapışır...halk deyimi bile var "sazan gibi atlamak"...
* denizde hele bide ölü dalgaya geldinmi "benim diyen adamın midesi ağzına gelir"...tatlısuda çarşaf gibi suda istersen mışıl mışıl uyu...
* deniz coştumu kaçacak delik ararsın...tatlısuda en fazla en yakın kıyıya vurursun(tabi çok büyük göl veya nehirden bahsetmiyorum)

yok yok benim nasılsa farkında olmadan edindiğim tatlısu kamışım falanda var...ben ufak ufak tatlıya dönüyorum...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2007, 10:56   #14
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

gel onurcum,hiç olmazsa mera, tecrübe konuşturursan günü illaki kurtarıyorsun,birde yakalanan en az 35-40 cm,kiloda var e daha ne olsun?denizler bizi bu sene daha keyiflendiremedi.
Yer:İSTANBUL
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2007, 10:59   #15
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

unuttum,birde oyuncak çok, at-çek,o olmadı başkası derken vakit geçiyor.sazan gibi balıklarada tek gitmeyeceksin ekip işi at oltaları,tak zilleri,bak muhabbetine,geceleme her türlü atraksiyon var
Yer:İSTANBUL
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2007, 11:01   #16
giritli
Kaptan

Dağılııııın leeeeeyn....deli Gadiir geliyooooo.....

Eski 17-04-2007, 11:08   #17
aserkansatı
Guest

Onurcum danaburnu,solucan,leş kurdu taktığımız da oluyor bazen.Boru kurduna mamuna kurban olurum ben.En azından deniz mahsulü abicim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2007, 11:14   #18
Emre
Tayfa

Emre kullanıcısının avatarı

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
valla tatlı sucular hakketen şanlıymış kardeşim...biz burda boru kurduydu,sülünesiydi bilmem nesiydi pis pis uğraşalım....oh ne ala...
* bizde yemler arttımı genellikle denize mazmoz yapılır yada en fazla orda kalan balıkçılara verilir hayır duası alınır...tatlısuda artan yemler afiyetle yenilir yada eve götürülür krem şantili göçertilir...
* bizde balıktan dönüldüğünde hanımlar kokudan iğrenir,yanına yaklaşmaz,bide üstüne bi ton fırça yersin...tatlısıda balıktan döndüğünde misler gibi çilek kokarsın,hanımlar üstüne atlar,bide artanları yemeyip eve getirirsen "bak gördünmü pazar alışverişinide yaptım bu arada deyip" aferin alırsın...
* denizde muhteremlere yem beyendiremezsin...tatlısuda köseleye yapışır...halk deyimi bile var "sazan gibi atlamak"...
* denizde hele bide ölü dalgaya geldinmi "benim diyen adamın midesi ağzına gelir"...tatlısuda çarşaf gibi suda istersen mışıl mışıl uyu...
* deniz coştumu kaçacak delik ararsın...tatlısuda en fazla en yakın kıyıya vurursun(tabi çok büyük göl veya nehirden bahsetmiyorum)

yok yok benim nasılsa farkında olmadan edindiğim tatlısu kamışım falanda var...ben ufak ufak tatlıya dönüyorum...
Onur Abi Süper Bi acıklama Yapmışsın
Serkan abicim Allah sana Sabır ve bitane güzel içine hiç koku almayan maske versin

Millet Deliye Hasret Bizde Koycak Yer Yok

45-MANİSA / MERKEZ-45

A rh (+)
Emre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-04-2007, 11:22   #19
giritli
Kaptan

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Onurcum danaburnu,solucan,leş kurdu taktığımız da oluyor bazen.Boru kurduna mamuna kurban olurum ben.En azından deniz mahsulü abicim...
Hocam aslında koşullar ve de giritlilik sayesinde aslında bazı yemler problem olmuyor benim için...mesela giritliler sülünesli pilav yaparlar(hala yapan varmıdır bilemem)...ama hali hazırda giritli arkadaşlarımdan bazıları yem olarak aldığımız sülüseslerin birkısmını mideye indiregandi yapıyorlar hala ...o yüzden onlarla balığa giderken yemi biraz fazla alıyoruz mecburen...

Eski 17-04-2007, 11:27   #20
aserkansatı
Guest

İnanmıyorum yaaaa olamaz... Bizim de sülalemizde giritlilik var ama, daha çok makedonyalılık dominant( ne demekse)...Sülinez olayı beni dumura uğrattı ama ...Her çeşit otu yeriz ama ...İlginç...Şaka değil demi???
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları