Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-03-2007, 08:31   #1
gokseldbuga
Guest

Varsayılan Akbuk-10 mart

Cuma gecesi saat 12 de yola çıktık 2 gibi Kazıklıdaydık, oltaları attık, tık yok bu böyle sabah kadar sürdü. Bu arada ben , Lilia, Mustafa, Dilara, abim Nadir 5 kişi gittik. Gece hava baya soğuktu önceki haftaya göre, güzel bir ateş yaktık. Bu arada Tago bilir çalıların yanından tam önüme atmama rağmen 2 kere bir şamandıraya takıldı oltam ve koptu. Sabag hava aydınlanınca soldaki buruna doğru gittim çünkü tık yok. Veeeee neden balık olmadığı anlaşıldı, Güllük limanına bağlı Vurgun isimli ufak bir balıkçı kayığı, bizim avlandığımız yerden taaa buruna kadar siz deyin 600 metre kıyıdan 10 metre açığa ağ atmış geceden. Bizim bunu farketmemiz mümkün değil gece, kaldı ki sabah ben buruna giderken farkettim. Nesye saat 7 gibi beyefendi geldi ağı çekti, çekerken pervanesine doladı, kesti, bizim oltaları kopardı, taaaa önümğze kadar geldi ve benim olta taktığım şamandırayı çekti. Meğer o şamandıra ağınmış, ama bunu anlamaya imkan yok arkadaslar arada nerden baksanız 300 mt mesafe var. Tabii ağ olan yere balık mı girer. Neyse kısa kesiyorum akşam 2 ye kadar sahilde uyumuşum, tabii balık yok, Kazıklıya gelen kimsede yok, herkes döndü , aksam 4 gibi balık çiftliklerinin oraya gitmeye karar verdik. Gittiğimiz gibi saat 6 ya kadar 6 tane isparoz tuttum başka da hiçbirşey yok. Ilk defa bu kadar kötü av oldu, yanımızda götürdüğümüz arkadaşlara da yazık oldu, hem yoruldular hem zevk almadılar . Akşam biz dönerken aynı balıkçı aynı yere ağ atıyordu. 1-2 video çekimi yaptık, resimleri çıkartıp şikayet edicem o balıkçıyı. Bu arada ağdan çıkan 3 tane parmak kadar isparoz 1 tane de iri kolyoz başka da birşey yok.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-03-2007, 08:53   #2
er35han
Kaptan

er35han kullanıcısının avatarı

Göksel'cim raporu şimdi okudum. ve sinir küpüne döndüm.onca yol katedip birşey yakalayamadığınamı yanasın yoksa oltaların gittiğinemi. nedir abi bu kıyıya kadar ağ atmalar, tamam anlıyoruz adam da ordan ekmek yiyecek ama bunun içinde kıyıları süpürmekmi lazım. aynı şeyleri geçen sene bende yaşadım, oltaları kopardığımla kaldım.bununla ilgili yapılacak bir şey varsa bilgi sahibi arkadaşlar da fikrini beyan etsin, şikayetmi edeceğiz ne yapacaksak yapalım. (denizler bizim,bugün olmazsa yarın alırız kuzuları bize birşey olmasın.) hoşçakal dostçakal

en güzel günlerimiz;henüz yaşamadıklarımız
erhan karasu/1975/gaziemir-İZMİR
er35han Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 11:43   #3
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Amcam geçmiş olsun.....Biliyorsun 3 hafta önce bende kurtlandım ve gittim.Tabiki hiç bir şey alamadan hanımlara çiçek toplayıp geldik.Abisi Nisan 15 olsun bir hele....O zamana kadar k ı y ı d a n pek bir şey olmaz.Tabi istisnalar kaideyi bozmaz.Bak bu hafta bana 2 yerden zarf attılar ama açmadım.Bugün cumartesi günü geceden Mordoğan'a gidenlerden rapor geldi.Bir iki mıngri ve başka hiç bir şey yokmuş...........
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 11:57   #4
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Göksel kardeşim sağlık olsun, bu seferlik böyleymiş. Birlikte gelen arkadaşların adına bende üzüldüm ama elden bir şey gelmiyor. KIYILARA BU ŞEKİLDE AĞ ATAN BALIKÇI MÜSFETTELERİNİDE BURADAN AYRICA KINIYORUM YAZIKLAR OLSUN . RASTGELSİN
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 13:11   #5
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Göksel ben de dün Dalyan tarafında kıyıya 3 m mesafe ağ gördüm . Bu adamlara ceza kesmek yetmez, daha "fiziksel" önlemler almak lazım :camoka: ...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 13:21   #6
CaTSiLeNcE
Kaptan

CaTSiLeNcE kullanıcısının avatarı

göksel ben 1 aydır bir şey yakalayamıyorum abi.. senin her haftada olmasada arada bir resimlerini görüyoruz o bizi biraz olsun rahatlatıyor..
Lersen@hotmail.com

""En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır.""
CaTSiLeNcE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 14:09   #7
gokseldbuga
Guest

en azından 1-2 parça birşey yakalardık, üstelik te en umutlu olduğum yer , 160 km gidiyorum onun için ama o ağ varken hiç balık girer mi oraya, kaldırsan da girmez, ama işte bir umut bekledik durduk. Eğer farketmiş olsaydık geceden caprice otelin orada avlanırdık , orası da mırmır için ideal, en azından gündüz lidaki yakalardık fakat böyle kalabalık olunca ahdi toplanalım gidelim diyemiyorsun kolayca.
Zaten artık Akbük işine biraz ara vermek istiyorum , hem çok masraflı hem çok yorucu, Martın ortasına geldik şurada, bizi gene Ildır Gerence paklar hatta şu Zyetinelini de tekrar denemek istiyorum ama bu sefer daha iyi keşfedeceğim , balık çiftliğinin soluna doğru falan nasıl inilecekse bakalım artık, yolları deneyeceğiz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 15:02   #8
mufi
Guest

Arkadaşlar hepinize bir soru soracagım gerçi gökselimin mesajını takip edecek ama ..farklı konu açmadım kusura bakmayın.
denize kıyıdan balık tutmak için gideceğiniz zaman ne varsa tutarım diyenler parmak kaldırsın..yok sadece mırmır veya çipura beklerim diyenler parmak kaldırmasın.
yani şunu söylemek istiyorum.. gidilen yer öyle bir koy yada ortam olsunki bir taraftan 1/2 kamış yemli atılıp zilleri takılsın diger bir kamış ile de kefal beklensin yada zamanına göre zargana ya çalışılsın mesela yoncaköy burnu kayalıkları gibi hemen derinleşen kıyılarda 3/40 m. ileride orta sularda kupez bile geziyor..
ben geçen sene bir dönem yonca köy sag taraf kayalıklarında dip oltası ile mırmır beklerken top şamandralı 5 iğneli sisteme 1/5m derinlik verip te ceviz kadar ekmek sarınca 10/15 cm lık kupezler saldırıyordu.. sag taraftaki koyda gezen su üstü kefalleri de saymıyorum.hani 3. kol olsa onada bakıcam.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 16:34   #9
çupra
Miço

çupra kullanıcısının avatarı

göksel kardeş geçmiş olsun bende bu hafta sonu kazıklıya gidecektim ama olmadı. anlattığına görede iyiki olmamış .ishak abinin dediği gibi daha erken ama yinede oranın havası bir başka insanı çekiyo sanki, belki önümüzdeki hafta giderim diyorum gidersem durumu buraya rapor ederim akbük tarafına gidecek arkadaşlarda kendini ona göre ayarlar.sağlıcakla kalın.
tüm arkadaşlara rastgele!
çupra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-03-2007, 16:43   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Gökselim kara bahtlı kem talihli balıkçım. Havalar ısınmaya başlıyor artık daha yakın yerlerde daha güzel avlar yaparız abicim. Ayrıca balık olmasada akbük gibi güzel bir yerin havasını soluman bile bu hafta seni götürür sanırım

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları