Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-07-2006, 19:58   #1
mufi
Guest

Varsayılan enteresan bir milletiz

Arkadaşlar burada anlatmak istediğim bana çok acı geliyor.ne yazıkki toplumumuzen büyük eksiklerinden olan merak fakirliği /tembellik/üşenmek/inatçılık/kendini beyenmişlik/ gibi birtakım ters olguları maalesef iki gündür üst üste yaşadım.

ve kendimce dedimki biz nasıl ilerleriz??

2 gün önce gümüldür deniz atı azmakta idim . sabah saat 08 de orada idim .kimse yoktu..oranın usulü ki herkes alışmış. 6 metre dere kamışı.
025/020 beden ve 7/8 numara beyaz iğne +ince bir sünger şamandra ki el yapımı (millet birbirinden görmüş) derinlik 1/5 metre * hamuru cıvık yapıp çöp yardımı ile iğneye sarıp suya bırakıyorlar..

ben de bu yöntemi kullanıyorum orada. ama herkesin birbirine benzettiği şamandra değilde . normal ..3/5 gr lık ince şamandralar...sonuçta balıgı tutuyorum..önce suyu yemlemek lazım tabii.
ancak .. 2 gün öncesine kadar rüzgarlı hava derenin yüzeyini bayagı karıştırıyordu..ve balık dipten geliyordu. ama oraya vardığımda baktım su berrak
rüzgar yoktu ..neyse salladım oltayı suya. bekle allah yarım gün balık yok..şamandra oynamaz ama ..
o arada da kefal su üstü oynamalarda .. hemen sistemi kapadım benim 2 şamandralı (anıl+taygun+mert bilir) açıp ekmeği taktım yallah suyaaaa....ve
o andan itibaren akşam 17 ye kadar su üstü. tek igne. toplam 2/3 kg kefal aldım. boyları 25 cm ve yukarısı...
enteresan olay şu.. orada en az 15 tane balıkçı var hepsinin elinde 6 m.likdere sopası. beklerken.. tabii tık yok.millet dipte beklerken ben yüzeyden balıgı aldım...millet beni seyretti.

bu gün ise saat 13 gibi evden çıktık arkadaşın araba ile oraya vardık.yine ben saat 14 ten itibaren bu sefer direk su üstü çalıştım.10/15 tane almışım arkadaşa verdim hepsini..zira onun davetlisiydim... ve yine orada aynı demirbaş balıkçılar vardı ve yine beni seyretiler....
yahu (özür dilerim) bu millet bir tanesi de gelsin yanıma ..'''ya arkadaş sen farklı bir yöntem uyguluyorsun.. bana de öğretsene''' aramızdada 3/5 metre ile diziliyiz..yani..görüyorlarda...
biri desin yahu.. gelsin baksın.. seyretsin...seve seve anlatacağım ..ama heyhaaat..
ama bu işler bakarak/araştırarak/sorarak ve uygulayarak öğrenilir.

millet kendi bildiğine.. dikine giden..ögrenmek istemeyen..araştırmayan..
inatçı bir millet.. acıyorum ve üzülüyorum...kızıyorum..

Bu mesaj en son " 09-07-2006 " tarihinde saat 20:02 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-07-2006, 21:04   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi senin orda misyoner bir tavır takınarak teknikleri ve sitemizi millete aşılaman gerek
İlginç bir millet olduğumuz doğru fakat şöylede bir durum var herkes senin gibi sevecen, saygılı, paylaşımcı ruhlu mu?
adamlar 1 balık fazla yakalamak için yanındakini kaçırmaya bakıyor bende kimseye sormuyorum çünkü zamanında sorduk azarladılar bizi sonra yanlarından geçerken aheste aheste geçip takımları analiz ettim o ayrı bir mesele

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2006, 22:31   #3
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi adamlar herkezin iyi huylu cevap verceğini bilmediği için öle davranmışlardır.Çünki türk insanın kimisi çok ters kimiside çok yumuşaktır o yüzden çekinmişlerdir.Bizde olsak bizde çekiniriz yani herkez paylaşmak istemiyo o yüzden çok azar işittik çok yanlış takımlar tarif edildi bize.

SAYGILAR.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-07-2006, 22:32   #4
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi sana kızmaya başladım ama haa balıkları tutuyosun tutuyosun bi resmini çekip şu güzel ortamda paylaşmıyorsun abi yaa.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2006, 08:03   #5
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

Muvaffak abi anlattığın konuda Anılın söylediğine katılmamak elde değil. Öyle enteresan insan profilleri mevcutki gidersin merak ettiğin bir şeyi sorarsın, cevapmı veriyor dayakmı atıyor anlayamazsın, bir başka model balığı neyle yakaladığını yada hangi yemi kullandığını sorsan, adam devlet sırrı muhafaza ediyor imajı yaratır yalan yanlış bir kaç kelime ile konuyu kapatır. Bu tip insanları farklı örneklemelerle çoğaltmak mümkün.
Şimdi bu profillere bakarak sana nasıl gelip sorsunlar Muvaffak abi.
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2006, 10:21   #6
nirvana
Çımacı

nirvana kullanıcısının avatarı

Muvaffak Bey,senin belirttiğin artı diğer kardeşlerimizin anlattığı tüm profiller mevcut balık avında.Ancak bilgi vermek istemeyen veya seni ordan kaçırtmak isteyen tipler genelde çoğunlukta oluyor.Buna bazıları, balıkçılar arası tatlı kıskançlık ta diyor da ben inanmıyorum bu resmen "sadece bende olsun kimsede olmasın" egoizminin ta kendisi.Bu nedenle senin yapındaki insanlara çok nadir rastlanılmakta.

güzel avların için seni kutlarım ellerine sağlık.
nirvana Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2006, 10:28   #7
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Çok haklısın abi.Biz böyleyiz.Kim ne derse desin kendi doğrularımızın dışına çıkmayız.Çoğu balıkçı böyle abi.Gözünün yanıyla adama bakıyorlar.Gel bi sor be kardeşim.NAsıl oluyor,nasıl tutuluyor,gel bi rastgele de.AMA yok.Ben her balıkçıyı gördüğümde bilgime bilgi katmak için benden acemi de olsa küçük te olsa sorarım.Neden sormayayım ki???BAzen de sorduğunda tersliyorLAR adamı...İşte bunun için bazen bilgimi vermek isteğiyle yanlarına gidiyorum balıkçıların.Belki terslerim diye korktuklarından yanıma gelmiyorlardır....
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2006, 10:34   #8
mufi
Guest

Dostlar.. vallahi ben herhalde bu memleketin insanı değilim...inanamıyorum yaa.
şimdi adam yanıma gelse önce uzaktan seyir etse. sonrada bir konuşmayı denese ki.. herkes birbirine rastgele diyor. ve cevabını alıyor....o zaman girişimciliğin karşılığını alacak.. yav bazıları sır vermiyorsa herkes te öyle değilki??ben seve seve anlatır ve hatta elimdeki malzmenden örnek bile veririm.. ama????

ben her türlü insana yaklaşırım. bir kaç kelime konuşurum. bakarımki soğuk..o zaman uzak dururum..
ama bana kimse yanaşmmadıki....sıcakmıyım/soğukmuyum. belli edeyim..şu iki günde birileri yanıma gelse belkide bundan sonra balık konusunda daha farklı düşünecekler ve belkide defalarca boş döndükleri yerden bundan sonra dolu dönecekler...
ne demişler.. '''her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır'''
selamlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2006, 12:30   #9
ykmk
Kaptan

ykmk kullanıcısının avatarı

Exclamation Çok haklısın...

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Dostlar.. vallahi ben herhalde bu memleketin insanı değilim...inanamıyorum yaa.
şimdi adam yanıma gelse önce uzaktan seyir etse. sonrada bir konuşmayı denese ki.. herkes birbirine rastgele diyor. ve cevabını alıyor....o zaman girişimciliğin karşılığını alacak.. yav bazıları sır vermiyorsa herkes te öyle değilki??ben seve seve anlatır ve hatta elimdeki malzmenden örnek bile veririm.. ama????

ben her türlü insana yaklaşırım. bir kaç kelime konuşurum. bakarımki soğuk..o zaman uzak dururum..
ama bana kimse yanaşmmadıki....sıcakmıyım/soğukmuyum. belli edeyim..şu iki günde birileri yanıma gelse belkide bundan sonra balık konusunda daha farklı düşünecekler ve belkide defalarca boş döndükleri yerden bundan sonra dolu dönecekler...
ne demişler.. '''her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır'''
selamlar
Muvaffak abi benim anlatmak istediklerime çok güzel eklentiler ve açıklamalar yapmışsın.Her dediğine katılıyorum.HAyırlı balıklar ve daha girişken olmak dileğiyle...
ogameci39@hotmail.com

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ykmk Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2006, 17:45   #10
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Muvaffak abi çok doğru söylüyorsun biz millet olarak çekingeniz Anıl arkadaşda doğru düşünüyor.Ben başka sitelerdede dolaşıyorum.Bir arkadaş tuttuğu balık yerini 1 haftadır tüm milletin ısrarına rağmen söylemedi .
Böyle insanlara soru sorulurmu ?

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları