Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-09-2011, 11:43   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan İzmir/Karareis Levrek Avı ve Hoş Süpriz (17.09.1011)

Hafta içi Murat abi ve Anıl ile sohbet ediyorken hadi bu hafta birlikte balığa gidelim dedik. Murat abi bize sadece hazır olacağımız saati ve günü söyledi. Yer ile ilgili bilgi isteyince beni rahat bırakın havaya bakalım yeri o gün belirliycez dedi.

Cuma akşam 21:30 sularında yola çıktık. Yolda dostları telefonla arayıp bir rastgelenizi alalım dedik önce Tuncay Günay'ı arandık misafirlikte olduğu için pek uzun konuşamadık Arkasından Kaptan Karabulut ile bir telefon görüşmesi yaptık dönüşte çay içmeye beklediğini söyledi.

Güzelbahçe sahilinde Üstad konuştu Karareis'e gidelim bu havada orada balık buluruz dedi. Ve Karareis'e geldik. Kıyıya yerleşip yemlememizi yapıp balıkları beklemeye başladık. Uzun süre ufak balıklarla oyalanmak zorunda kaldık. Ardından bir karagöz ve şansımız yavaş yavaş açılmaya başladı. Sabah şafak vaktine kadar Murat abi 8 ben 8 parça levrek aldım. Anıl bir gün önce ağır kaldırdığı için fıtığını azdırdığı için çok 2-3 defa olta attı günün tek kefalini yakalayıp ağrıya dayanamayıp arabada yattı.

Sabah avlak değiştirmek için araba başına gittiğimizde yanımızda bir araba durdu baktık ki akşamdan ava gelmiş Murat Baykent ve meşhur bacanağı Ergun abi. Hemen arabadan indiler durum değerlendirmesi, sohbet derken onları İzmir'e dönüşten vazgeçirip birlikte başka bir avlakta avlanmaya ikna ettik.

Murat ve Ergun üstadlar birbirlerini bulunca yan yana geçip hem sohbet edip hem avlanmaya başladılar. Bizde Murat abiyle birlikte hem onlara hem kendimize çay servisi yaptık kahvaltı ettik bu arada bol bol sohbet ettik.

Havanın rüzgarsız olmasından dolayı aradıkları kalite balıkları bulamayan üstadlar ısparozları-karagözleri beslemekten sıkılınca dönme kararı aldık. Balıklıova'da çaylarımızı yudumlarken bir süpriz daha Mazhar Üzümcü karşımıza çıkıverdi Birlikte balıktan, havadan sudan bol bol muhabbet edip ayrıldık.

Biz ekip olarak Güzelbahçe 2. limana uğrayıp Kaptan Karabulut'un çayınıda içtikten sonra evlerimize döndük.

Daha fotoğraf var fakat Anıl ve Mazhar abinin makinada onlar konunun altına eklerse ilk mesajı güncelleyebilirim zevkle.

Benim nasibimdeki balıklar

Sabah karşılaşma anında Murat abi ve Ergun abi

2. Avlak bölgemizden bir kare

Murat abinin balıklar (benim karagöz yer değiştirmiş torbalar arasında )
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-09-2011, 14:16   #2
drasty41_41
Miço

drasty41_41 kullanıcısının avatarı

tebrikler güzel kareler ve harika bir av rast gele mazhara selamlar.
Eski 18-09-2011, 14:56   #3
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Taygun kardeşim güzel resimlerin ve raporun için teşekkürler.yakalamış olduğunuz balıklar içinde tebrikler.Afiyet olsun.Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-2011, 17:37   #4
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Çok keyiflidi İŞALLAH bir daha olur
Karagözü meşhur ettik galiba bi sende bide bende çıktı
8 8 beraberliği karagöz bozuyo galiba

Bu mesaj en son " 18-09-2011 " tarihinde saat 22:30 itibariyle Murat ÇAKMAKÇI tarafından düzenlenmiştir....
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-2011, 20:33   #5
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Güzel ortamlarda güzel dostlarla karşılaşmak insana güzel duygular yaşatır her zaman.

Tago,hani payına da az buz düşmemiş.. Afiyet olsunlar. Daha nice güzel ortamlarda güzel dostlarla karşılaşabilmeniz dileğimle..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-09-2011, 21:48   #6
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

maşallah kardeşim yiğitleri dizmişsiniz .bu aralar gidemiyorum balığa böyle güzel fotoğraflarla idare ediyorum.elinize sağlık.
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2011, 00:30   #7
mazhar üzümcü
Kaptan

mazhar üzümcü kullanıcısının avatarı

sitemin kurucuları ve avcı kardeşlerimle balıklıovada köy kahvesinde, ayrı av mahallerinden dönüşte buluştuk. çaylarımızı yudumlarken avlandığımız yerlerdeki durumları birbirimize aktardık. bu güzel av ve fotoları için kardeşlerimi kutlarken anıldaki fotoyuda rapora eklemesini istiyerek sevgilerimi iletiyorum.
CEP : 05336408018
mazhar üzümcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2011, 08:29   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
drasty41_41 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
tebrikler güzel kareler ve harika bir av rast gele mazhara selamlar.
Teşekkür ederim abicim, bizden de sana selamlar

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Taygun kardeşim güzel resimlerin ve raporun için teşekkürler.yakalamış olduğunuz balıklar içinde tebrikler.Afiyet olsun.Rastgele.
Hayrettin ustam teşekkür ederim güzel sözlerin için. Yaşadığımız güzellikleri elimizden geldiğince paylaşıyoruz.

Alıntı:
Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok keyiflidi İŞALLAH bir daha olur
Karagözü meşhur ettik galiba bi sende bide bende çıktı
8 8 beraberliği karagöz bozuyo galiba
Üstadım inşallah böyle güzel avlarımız devam eder yem karma işinide kaptım yakınde evde börek poğaça falan yapıcam zaten Haa karagöze gelince öldükten sonra şansı açıldı meşhur oldu artık şans mı şanssızlık mı kararı sen ver

Sessiz sakin keyifli bereketli avlar inşallah hepimize.

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Güzel ortamlarda güzel dostlarla karşılaşmak insana güzel duygular yaşatır her zaman.

Tago,hani payına da az buz düşmemiş.. Afiyet olsunlar. Daha nice güzel ortamlarda güzel dostlarla karşılaşabilmeniz dileğimle..
Kaptanım aynı gün içinde habersiz olarak kaç abimizle karşılaştık görüştük harika güzel birşey, bu arada balıklara bende şaşırdı çuvala atıp durdum sabah bakınca iyi av olduğunu anladım bende Bakkalda tarttırdım 3200 geldi balıklar kefal-karagöz hariç.

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
maşallah kardeşim yiğitleri dizmişsiniz .bu aralar gidemiyorum balığa böyle güzel fotoğraflarla idare ediyorum.elinize sağlık.
Akın abicim senin kulakları çınlatmadık desem yalan olur. Tahmini 1,5-2 kg civarı bir levreği oltaya taktırdım ama yolda kurtuldu iğneden, kaçan balık büyük oldu yani anlayacağın. İnşallah önümüzdeki avlarda onuda fotoğraf için karaya alırız

Alıntı:
mazhar üzümcü tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
sitemin kurucuları ve avcı kardeşlerimle balıklıovada köy kahvesinde, ayrı av mahallerinden dönüşte buluştuk. çaylarımızı yudumlarken avlandığımız yerlerdeki durumları birbirimize aktardık. bu güzel av ve fotoları için kardeşlerimi kutlarken anıldaki fotoyuda rapora eklemesini istiyerek sevgilerimi iletiyorum.
Sevgiler bizden canım abim bende fotoğraf bekliyorum Anıl'dan.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-09-2011, 09:37   #9
Salih Reis
Kaptan

Salih Reis kullanıcısının avatarı

Sevgili Taygun tebrik ederim.
kara reiste dalan tanıdıklarım var 1000 lerce levrek olduğunu her birinin 500-600 grm olduğunu söylemişlerdi. Bu zamanlar göç için uğruyor olabilirler.
güzel paylaşım için teşekkürler, dostlarla güzel bir gün geçirilmiş
Eski 19-09-2011, 09:57   #10
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Fıtığım tutmasa daha güzel bir gün olacaktı ama olsun sizler için güzel benim için ağrılı bir gece oldu Gündüzünde Murat abi, Ergun Abi ve Mazhar abiyi görmek çok keyiflendirdi beni
Sezon açılıyor yakında hep beraber olta atacağız
Devamını diliyorum kardeşim iğnen her daim keskin olsun.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları