Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > Tanışma

Tanışma Üyelerimizle tanışıp kaynaşabileceğimiz bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 12-02-2008, 18:47   #21
balıkcı omer
Tayfa

murat kardeşim ben sazan avında mevsimine göre yem kullanıyorum ama genelde ayçiçeği küspesi, mısır,hamur,kepek küspesi ile verimli av yapıyorum birde gümüş balığı ve solucan kullanıyorum sanırım sizin gölete kepek küspesi çok iş görür hazırlanışını kısaca tarif edeyim bilare videosunu çekip göndereceğim önce sazan yayı dediğimiz aparatı alıyorsun aparata en az altı kanca bağlıyorsun sonra kepek,buday unu ve civciv yemi alıyorsun yemin kalını ve incesi var kalını olsun.gelelim tarifine 2.kg.kepek 500gr.budayunu 250gr.da yemlik.hepsini bir kovada önce karıştırıp sonra bulunduğun göletin suyu ile ıslatıp harmanlıyorsun yanlız tam olarak hamur kıvamına getirmiyorsun biraz dağılır gibi olsun hazırlamış olduğun hamuru sazan yayına bir avuç içi kadar ıslak elinle iyice sarıyorsun sonrada yaya bağlamış olduğun kancaları palası hamurun içine gelecek şekilde gömüyorsun ( not kancaları tesbih ipi ile bağla) makaralı olta ile 20ile30 metre uzağa üç yada dört tane olta atıp bekliyorsun.rasgele selamlar.

ÖMER FARUK EREKMEKCİ 1960/SAMSUN
BALIKCILARIN EFENDİSİ

(AYIPSIZ DOST ARAYAN DOSTSUZ KALIR)
(MEVLANA)
balıkcı omer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 12-02-2008, 18:59   #22
balıkcı omer
Tayfa

murat kardeşim balığa gitiğin göleti bana daha ayrıntılı anlat dibi takılıyormu suyun rengi derinliği gibi detaylı bilgi verirsen sana daha iyi yardıcı olabilirim inşallah kullandığın malzemeleride belirtirsen daha iyi olur

BALIKCILARIN EFENDİSİ

(MEVLANA)
Eski 14-02-2008, 21:33   #23
polmurat
Kaptan

polmurat kullanıcısının avatarı

Abi selamlar.Gölün rengi bulanık bir taraftan az da olsa kaynak suyuyla besleniyor.avlanan kişilere sorduğumda derinliğin 30 m. olduğunu söylediler.dibi takılmıyor.Abi malzeme hakkında bilgi daha sonra veririm.pek anlamam arkadaşlar öğretti bende ona göre malzeme kullanıyorum.ama öğrenip söylerim.şamandıralı olta kullanıyorum.dip oltası hiç kullanmadım ama Adanadan zilli dip oltası ve bolca ayçekirdeği küspesi gettirtim.ancak ben oltacıyım ve oltadan vazgeçmem. sadece yanında kullanabilirim dip oltasını.buarada videonu bekliyorum abi.birde batman ın havası gayet sıcak ve bu aylarda bile bazı günler bahar havası gibi güneşli güzel havalar oluyor.bazı arkadaşlar bu havalarda gölün üst kısmının suyunun ılık olduğu için balıkların yukarı ve kenarlara gelebileceğini söylüyor.Doğrumu.Abi ben geçen yıl başladım ama acemiye göre iyi avlar yakaladım. 0.5,-1kg-750-2kg lık balıklar yakaladım.10-15kg lık yakaladığını söyleyenler oldu.aynalı ve pullu sazan var gölette birde bollca kaplumbağa. göl 9-10 yıllık bir gölet.şimdilik bu kadar abi selamlar.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.

Bu mesaj en son " 14-02-2008 " tarihinde saat 21:36 itibariyle polmurat tarafından düzenlenmiştir....
polmurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-02-2008, 20:52   #24
polmurat
Kaptan

Ömer abi merhaba.abi bende 1 den 7 ye kadar (sinek tabir edilen) iğnelerden mevcut.Abi ben ilk önce oltayla 5 numara iğneyle başladım ve gayet iyiydi.Sonra bir arkadaş sinek iğneden kullanmamı söyledi.Kullandım ama birçok balık iğneden kurtuldu.Tesadüfmüydü bilemiyorum.tabi hiç tutmadım da değil.sonra 5 numaraya geri döndüm ama sezonun sonu gelmişti.oltam 4 bilyeli .misina sanırım38 veya 40lıktı.sanırım bu kadar bilgi yeterli.

Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı takdirde fani dünyada bıraktığın eserlere kıymet verme.
Eski 19-02-2008, 12:53   #25
balıkcı omer
Tayfa

selamın aleyküm murat murat kardeşim kışın sazan balığı havalar sıcakta olsa kıyıya pek yanaşmaz daha çok ılık ve oksijeni bol olan orta suda bulunur.bunun için dip oltası ile avlanırsan daha verimli olur ikili köstek yap .kullandığın kancalar bana göre çok küçük 0.1 yada 1.numara kanca kullan çok küçük kanca ile büyük balık tutmak biraz zor olur tabi bu bana göre ben sazan avında 1, 0.1,0.2,0.3 nolu kanca tercih ediyorum 3,4,5,nolu kancalar büyük balığın azından çıkıyor.mantarlı oltada tercihini 3 nolu kısa palalı kanca ile yaparsan daha sağlıklı olur.bulunduğun göletde kaplumba çok olduğunu yazmışsın kaplumba hamuru sever ve yer buna çok dikkat et şimdi ikili dip yap konserve mısır al 5 kg.kuru mısırı haşlayıp şişir ve göletin hafif dik yamaçlı derin olan yerine git oraya şişirmiş olduğun mısırla bolca yemleme yap eğer akşamdan yemleme yaparsan daha randıman alırsın yemlemeyi yaptıktan sonra hazırlamış olduğun üç yada dört dip oltasına konserve mısırları tak mısırın büyüklüğüne göre kancalara tak ve at kardeşim (dardanel mısır kullan) rastgele.hemen olmasada devamlı yemleme yaptığın bölgede mutlaka güzel ve iri balık alacağına eminim.selamlar.

BALIKCILARIN EFENDİSİ

(MEVLANA)
Eski 19-02-2008, 13:02   #26
balıkcı omer
Tayfa

murat kardeşim ayçiceği küspesini kulana biliyorsan onunlada randıman alırsın rastgele

BALIKCILARIN EFENDİSİ

(MEVLANA)
Eski 20-02-2008, 16:21   #27
polmurat
Kaptan

Aleyküm selam ve Rahmetullahi ve Berekatuh Ömer abi.Verdiğin bilgiler için çok sağol abi dediklerini yapıcam inşalllah.

Eski 20-02-2008, 17:59   #28
activist
Oltacı

activist kullanıcısının avatarı

Talking

Adaş hoşgeldin aramıza paylaşımların daim olsun

ÖMER EKEMEN
1963 B RH +
0532 7302278
BURSA
activist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 22-02-2008, 09:21   #29
balıkcı omer
Tayfa

hoşbulduk adaşım sağolasın selamlar.

BALIKCILARIN EFENDİSİ

(MEVLANA)
Eski 08-03-2008, 19:48   #30
balıkcı omer
Tayfa

Varsayılan Balikci ömer'den özür

değerli arkadaşlar geçen hafta sizlerden ayrılma kararı alıpta sizlere hayal kırıklığı ve üzüntü yaşattığım için BİR AMATÖR BALIKCI olarak tüm değerli arkadaşlardan özür dilerim.selamlar, saygılar ALLAHA EMANET OLUN.

BALIKCILARIN EFENDİSİ

(MEVLANA)
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları