Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-12-2006, 16:04   #1
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bakalım Çeşme'de hamlığı atabilecekmiyiz...

Sevgili arkadaşlarım geçen hafta kıyıdan gerence tarafı beni ve arkadaşımı bayağı germişti.Her zaman burun kıvırdığımız İsparoz'a dahi mum olmuşduk.Niyetim bu haftayı es geçip,haftaya poyraz olursa seneler sonra tekrar Güzelbahçe'de gece kıyıdan köpüren dalgaların içinden levrek beklemeyi planlarkan,02.12.2006 tarihinde yani bugün öğle civari '' dayanamıyacağım'' bir teklif geldi.Teklif ki ne teklif;Çeşme mercan koydan açılıp Sakız'a doğru Mercan'a gidiyoruz....Gelip seni alalım mı ? Valla böyle teklife teşbihde hata olmasın '' Körün istediği bir göz,allah verdi iki göz'' derlerdi ya işte öyle bir şey desem yalan olmaz.Bugün gece çıkacağız ve yarın pazar günü de açılacağız...Nasip bakalım....inşallah geçen hafta gibi tef gibi gerilip geri dönmem.......
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-12-2006, 16:14   #2
Güven ÖZYELDAN
Guest

ishak abicim eminim ki mercanlar oltaya atlamak için yarışacaklardır ve harika bir av olacaktır şimdiden bol mercanlı ve çupralı bir sefer diliyorum rastgelsin kovanız balıkla dolsun....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 20:05   #3
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

isak beyciğim aynen dediğin gibi olmuş '' Körün istediği bir göz,allah vermiş iki göz'' nediyelim. bu şansın aynen mercanlar dada denk gelsin. yaaa arkadaş izmirden şimdilik uzağım diye yapıyosunuz dimi. çatlatmayın beni. neyse artık bi kasa dolusu diyarbakıra gönderirsin artık..... şaka şaka rastgele inşallah umduğun gibi bir av olur. RASTGELE...

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 20:33   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

İshak abicim biz hamlığı atamadık dahada hamlandık hadi bu hafta yine umudumuz sensin Rastgelsin
(zeytinelini bulamadık abi facia oldu facia durumu daha sonra dile getirmeye çalışıcam)

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-12-2006, 23:09   #5
kturkol
Kaptan

kturkol kullanıcısının avatarı

İshak bey rastgelsin iyi avlar dilerim.
ben bu haftayı eğitimle geçiriyorum. sizlere iyi avlar.
Eski 03-12-2006, 09:15   #6
coskunbatir
Oltacı

coskunbatir kullanıcısının avatarı

Varsayılan mercan tutmak

mercan tutmayı gerçekten çok özledim sizi kıskanmamak elde değil
Eski 03-12-2006, 20:22   #7
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

İshak bey, rapor yok hala merak ettim şimdi.
Eski 03-12-2006, 21:32   #8
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan 5 şiddetinde bir havada gece açıkta kalmak......

Sevgili arkadaşlar daha öncede dediğim gibi bu hafta sonu için herhangi balık planı yokdu,fakat Cumartesi günü '' tam bir mercan katili'' olan Erdal isimli arkadaşımın teklifi ile Çeşme Mercan Koya onların yazlığının olduğu yerden komşuları ''Ertaç Beyin'' kendi imalatı olan Kamaralı fiber glas teknesi ile çıkmaya karar verdik.Neyse 100 adet sülünez,yarım patlak mamun alarak soluğu mekanımızda aldık.Gittiğimizde Ertaç Bey teknede hazırlıklarını tamamlamış bizi bekliyordu.Bir iki hoş sohbetten sonra eee,ne yapalım dedi Ertaç abi,ben hemen atlayıp.Abi sabah 05.00 gibi buluşup çıkarız dediysedem,Erdal ve Ertaç bey daha önce planları geceden çıkacağız diye yaptıkları için ben de cemaata tam uyum için,oldu o zaman dedim ve saat:23.00 gibi tekneyi çözüp,başladık yol almaya.Yalnız ben giderken arkadaşlar meteroloji havayı yüksek veriyor,bak ona göre dediysem de Erdal tarafından pek kaile alınmadım.(Erdal ile ikimizin ortak özelliği havanın oynak olduğunda bizi bozmasıdır.Gerçi bulantı ve baş dönmesi için bir hap kullanıyorum ama ne olur olmaz yine)Teknenin bağlı olduğu koy rüzgarı ters aldığı için biz çıkarken adeta çarşaf gibi görüntü verirken.azıcık gidip de açığa doğru ilerlediğimizde
ise havanın oynak olduğunu hepimiz anlamış olduk.Ama artık çıkmış bulunduğumuzdan yapacak bir şey yokdu.Hemen aklıma bir şeytanlık geldi.Ve giderken Ertaç abiye,hocam istersen paşa limanı tarafı pek rüzgar almaz.isteseniz gece çıplak iğne ile8-10 metrede çupra-mırmır filan deneriz dediysemde yine pek kaile alınmadı.Ertaç abi kafaya takmış ille bizi derin suya götürecek ve Mercan tutturmadan eve göndermiyecekmiş.Neyse geldik mi,açığa.Allahım ağaç tekne olsa neyse;bizim fiber tekne gerence ve ıldır tarafından esen poyraz sayesinde adeta hop oturuyor-hop kalkıyor.Demir attık,tekne kendini doğrulttu sarsıntı acızık azalsa dahi,hoplayıp-zıplamaktan balığın vurduğu hiç anlaşılmıyor.Bende 0.50 misina ve yaklaşık 100 gr kurşun var.Onlarda 0.70 misina ve 200 grlık kurşun var.Rüzgar estikçe esti,hava soğudukça soğudu.Poyraz adeta yüzümüzü zıppara ile ovuyor.Zaten saat:02.00 civarı olmuş ve toplam teknede 2 adet mandagöz var.Onu da ilk demir attığımızda almışdık.Ne yapalım.ne yapalım derken ertaç abi ben yatıyorum dedi ve eğilerek girdi kamaraya bir yere kıvrıldı.Bir süre sonra bizde girdik kamaraya bir yere bulup kıvrıldık.Yahu insan misafirliğe gitse bile kendisine sunulan yatağı yadırgerken,sen gel konserve kutusu gibi yere gir ve uyu.Vallahi bir insanın kendine yaptığı kötülüğü,on kişi birleşşe yapamazmı derler ya,ne kadar doğru.Ulan mis gibi ev ortamı varken ne işin var denizin ortasında bu soğukta bu oynak havada diye kendi kendime hayıflanıp dururken bir yanda da uyumaya çalışıyorum.Uyumak imkansız.Lanet olsun rüzgarda gece ilerledikçe adeta kafayı kırdı ve koptu da kopuyor.Kamara denilen yerde kıvrılan bizler önce sola-sağa,sonra hem sola hem sağa vede hem yukarı-aşağıya ve nasıl oluyorsa hem ileri yarım saniye geçmeden de geri sallanıp duruyoruz.Vallahi tekneye aynı kaba bir litre su ve bir kilo yoğurt koysanız sabaha kadar şahane Köpük köpük yayık ayran elde ederisiniz.Varın siz gerisini tahmin edin.Ben başka arkadaşlarla bir kaç defa geceden tekne ile çıktım.Baktık hava aşırı oynuyor,hemen yakın bir adanın kuytusuna demir atar ve orada sabahlar veya olta atardık.(Bu hayatımın ilk ve son gece açıkta olta atma faliyetim olacaktır.! )

Gelelim balık icraatına,saat 06.00 gibi kamaradan çıkarak (oldukça zor koşullarda/allaha şükür denize düşmeden bin bir maharetle '' küçük ... ihtiyacını giderdikten sonra) iğneleri mamunla doldurup salladım 45 metre aşağıya ve ilk sinyali aldıktan sonra,ikinci sinyalde çalındım ve mandagözü attım balık kovasına.Arkadan Erdal'a seslendim ve başladık mandagözleri kovaya doldurmaya,derken seslerimizi Ertaç beyde duydu ve o da kalktı.Saat:06.30 gibi gün yavaş yavaş ağarmağa başlayınca da havanın azgınlığıda azaldı.Sabaha kadar 5 şiddetinde esen rüzgar azalmış ve bundan dolayıda köpükler yavaş yavaş kaybolmaya başlamıştı.Derken '' Nur Yüzlü Pembe,gönlüm sende'' ler ilk selamı verdi.Çat pat-başladık kovayı doldurmaya.Gün ağardıktan sonrada karagözler başladı.Ertaç beyin '' emri ile'' sürekli 100 gr altı mercan ve karagözleri ziyan vermeden suya saldık.(Halbu ki urla tarafından çıktığımızda izmaritten kurtulup da bu balıkları bulduğumuzda öpüp de başımıza koyuyordum)Bu yoğun çalışma saat:07.45'e kadar devam etti.Sonra balık kesince sabah kahvaltısı yapıp yer değiştirince ''Kokar çuprası'' Hanoslarla tanışdık.Ben 40 metre civarı sularda Hanoz'a pek denk gelmemiştim.Hatta Hanoz denk gelince de genelde hep tekrar suya bırakırdım.Bayağı derin olan bu sulardan gelen hanozların hepsinin yedikleri vurgundan dolayı olsa gerek dilleri şişerek yukarıya geliyorlardı.Daha önce hanoz hiç yemediğimden dolayı sadece 5 tanesini eve getirdim.Hani mercan -karagöz-mandagöz kadar lezzeti olmasa bile yine de yokluk anında ziyan edilmemesi gereken bir balık olduğuna karar veridim.

Velhasıl bu hafta Mercan-Fangri-Karagöz-Mandagöz-Gopez ve Hanoz tuttuk.
Geçen haftanın gerence gerinliğini bir parça dahi olsa üstümden attık diyebiliriz.
Daha iyisi ve irilerinin sizlere denk gelmesi dileği ile rastgelsin diyorum.

Bu mesaj en son " 03-12-2006 " tarihinde saat 21:39 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2006, 21:37   #9
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Resim eklemeyi unutmuşum...

Sınıf Başkanları boy sırasında....
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Sınıf başkanları.jpg (8,6 KB, 113 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-12-2006, 21:38   #10
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Bunlarda talebeler....
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg Talebeler.jpg (37,6 KB, 113 Görüntülenme)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları