Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Misinalarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-09-2007, 13:06   #11
rokko
Oltacı

rokko kullanıcısının avatarı

Varsayılan At-cek Yapan Arkadaslarin Dikkatine!

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Oh..oh.. markalar cirit atıyor.. deneyimler konuşuyor. ne güzel...
Mistan hocam İmzanda Kütahya yazıyor.. oradamısın yoksa Yasin in dediği gibi yurt dışındamı?? bende merak ettim..
kolay gelsin..

Kiymetli kardesim mufi,

Yukaridaki yazi ile herhalde senin sorunada cevap vermis oluyorum.Selamlar.

bayermures@yahoo.com
rokko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 05-09-2007, 13:06   #12
mufi
Guest

Mıstan hoca teşekkürler... vay be bak ne kadar güzel bir uygulama.. yıllık aidat ödüyorsun ama bir çok çeşit balık var ve tutup geriye bıraksanda en azından hevesini alıyorsun.oyalanıyorsun.. bizde bedava ama adam gibi balık ta yok. o da ayrı mesele..zaten doru dürüst kontroldeyok. allaha emanet gider işte.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-09-2007, 13:52   #13
rokko
Oltacı

rokko kullanıcısının avatarı

Alıntı:
mufi tafarından gönderildi
Mıstan hoca teşekkürler... vay be bak ne kadar güzel bir uygulama.. yıllık aidat ödüyorsun ama bir çok çeşit balık var ve tutup geriye bıraksanda en azından hevesini alıyorsun.oyalanıyorsun.. bizde bedava ama adam gibi balık ta yok. o da ayrı mesele..zaten doru dürüst kontroldeyok. allaha emanet gider işte.
Kiymetli kardesim Mufi,

Benim bu bahsetmis oldugum yerler tutup birakilan yerler degil.Oralari bir iki yerde var.Oralarda yarisma sahalari.Beynelmilel yarismalar yapiliyor.Benim dedigim yerlerde legal olarak avlandiktan sonra tutabildigin kadar tut.Soyle gunesi arkana alip baktigin zaman yuzlerce balik gorunuyor suda ama gunlerce olta atiliyor yemedimi yemez.Dunyanin heryerinde boyle.Goletlerde daha kolay ve cok tutuluyor.Genelde sazan capagina benzeyen caras baliklari tutuluyor.Her giden en az bir kova tutar.Ben ilk gidislerimde biraz sasirdim.7~10 cm.lik bu baliklari haydi tutup zevk aliyorsunuz ama neden goturuyorsunuz diye kendi kendime epey kritik yaptim.Ama sonradan ogrendim bunlarin cok guzel konservelerini yaptiklarini.Bundan amac kominizm doneminde millet tatillerini buralarda gecirsin yiyecegini tutsun baska islere pek kafa yormasin gibi.Bu benim fikrim ama bazi temaslarimda bunu dogruluyor.Yalniz sunu belirteyim adamlarin konserveleride gercekten cok guzel oluyor.Birgun yeri geldiginde anlatirim.Bu goletlerdeki baligi hemen hemen bir sezonda bitiriyorlar.Ama hemen yaninda korumaya alinmis yedek golet ertesi seneye devreye giriyor.Baligi biten golet `in bakimi yapilip yeniden balik atilarak gelecek seneye hazirlaniyor.Romanya capindaki bu goletler en az 3~500 kadar var.evvelki sene sahislara satildi.Inanilmaz fiatlarla.Nerede ise 1~2 iki apartman dairesi fiatina o da taksitle. Bizde bir tabir vardirya bulup bulup veresiye.Adamini bulan aldi.Ama normal bizim dedigimiz hasta balikcilar buralara baligin derelerde yasak oldugu zaman gidiyor.Dere acildiktan sonra para versen gitmezler.Iste bu balikcilarin nasil avlandiklari yeri geldikce, dilim dondugu kadar sizlerle paylasmaya calisacagim.Cok selamlar.

bayermures@yahoo.com
rokko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları