Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-12-2011, 21:35   #31
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

"O zaman niye gelmiyorsun hala orada bekliyorsun Hayrettin abicim gelde bu ekiple bir balığa çık
Teşekkür ediyorum bir gün beraber olta atabilmek ümidiyle "
Anıl kardeşim sen sanıyormusun ki ben buradayım.bedenim Çankırı da kalbim hep sizlerle.inan o kadar çok istiyorum ki sizlerle balığa çıkmayı.sizlerle sohbet ederek sizlerin balık yakalayışınızı seyretmeyi inan çok istiyorum ama nafile.malüm devlet memurluğu,istediğin zaman izin alamıyorsun ,izin aldığında müsait olamıyorsun ..sun... sun ...sun da ...sun işte.Ama inan birgün pat diye karşınıza çıkacağım.o günü sabırsızlıkla ben bekliyorum sizde ne zaman çıkar diye bekleyin bakalım.sağlıcakla kalın Rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 04-12-2011, 23:32   #32
Kaya ÖLMEZ
Oltacı

Kaya ÖLMEZ kullanıcısının avatarı

Anıl kardeşim teşekkürün için sağol ama, benim anlattıklarım zaten senin bildiğin şeylerdi. Bazı katılımcıların soruları vardı (örn: Bahadır SARICA) bu sorular cevapsız kaldığı için başkaca forum kullanıcılarının da bilmediği şeyler olduğu düşüncesi ile gördüklerimi duyduklarımı yazdım. (malum burası amatör balıkçı forumu avlak yeri verilmese de takım ve yem bilgisi verilmesi etik bir zorunluluk. En çok bu ihtiyaca binaen yazdım bunca detayı. Farketildiyse bu konuda bir bilgi yoktu bu başlıkta..Tavsiyen için de ayrıca teşekkür ederim Bir kere deneyerek -kısmen- öğrendim artık.Hem ustalar ile çıkanlar ilk balığı "ustam" tuttu diyor ama, kaçıncı balığı kendisi tuttuğunu söylemiyor. "İlk kez çıkıp ta tutanlar var" diyor ama ben ilk çıktığımda tuttum demiyor. (belkide başkalarından söz ediyor) Ama önemli olan ekibin başarısı ben de senin yer aldığın EKİPi kutluyorum. )
Eski 05-12-2011, 10:01   #33
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

bunlar balık değil kuzu tadı nasıl olakı .acep bu yiğitler rakıyla iyi gidermi
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2011, 10:08   #34
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
"O zaman niye gelmiyorsun hala orada bekliyorsun Hayrettin abicim gelde bu ekiple bir balığa çık
Teşekkür ediyorum bir gün beraber olta atabilmek ümidiyle "
Anıl kardeşim sen sanıyormusun ki ben buradayım.bedenim Çankırı da kalbim hep sizlerle.inan o kadar çok istiyorum ki sizlerle balığa çıkmayı.sizlerle sohbet ederek sizlerin balık yakalayışınızı seyretmeyi inan çok istiyorum ama nafile.malüm devlet memurluğu,istediğin zaman izin alamıyorsun ,izin aldığında müsait olamıyorsun ..sun... sun ...sun da ...sun işte.Ama inan birgün pat diye karşınıza çıkacağım.o günü sabırsızlıkla ben bekliyorum sizde ne zaman çıkar diye bekleyin bakalım.sağlıcakla kalın Rastgele.
Gönlün bizle Hayrettin abicim bunu çok iyi biliyorum gün gelicek beraber gideceğiz inanıyorum buna

Alıntı:
Kaya ÖLMEZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Anıl kardeşim teşekkürün için sağol ama, benim anlattıklarım zaten senin bildiğin şeylerdi. Bazı katılımcıların soruları vardı (örn: Bahadır SARICA) bu sorular cevapsız kaldığı için başkaca forum kullanıcılarının da bilmediği şeyler olduğu düşüncesi ile gördüklerimi duyduklarımı yazdım. (malum burası amatör balıkçı forumu avlak yeri verilmese de takım ve yem bilgisi verilmesi etik bir zorunluluk. En çok bu ihtiyaca binaen yazdım bunca detayı. Farketildiyse bu konuda bir bilgi yoktu bu başlıkta..Tavsiyen için de ayrıca teşekkür ederim Bir kere deneyerek -kısmen- öğrendim artık.Hem ustalar ile çıkanlar ilk balığı "ustam" tuttu diyor ama, kaçıncı balığı kendisi tuttuğunu söylemiyor. "İlk kez çıkıp ta tutanlar var" diyor ama ben ilk çıktığımda tuttum demiyor. (belkide başkalarından söz ediyor) Ama önemli olan ekibin başarısı ben de senin yer aldığın EKİPi kutluyorum. )
Haftasonu balık avı yoğunluğumdan dolayı konuya herhangi bir mesaj atamamıştım dikkat edersen Kaya abicim paylaşımı da avdan gelip hemen yapıp sonra yeni malzeme hazırlığına giriştiğimden çok aceleci şekilde yaptım. Paylaşım bizim asıl amacımız iğnesi, kurşunu en ince ayrıntısına kadar anlatmak görevimiz.
Doğru söylüyorsun oldum olası o kelimeleri forumda kullanamıyorum ben yaptım, tuttum, gittim.. Genelde ekip olarak birşeyler yaptığımızdan ekibim adına konuşmayı seviyorum. Yoksa yanlış hatırlamıyorsam 3. balığı ben çektim. Ergun abi de hatırlatır

Alıntı:
akinyildiz81 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
bunlar balık değil kuzu tadı nasıl olakı .acep bu yiğitler rakıyla iyi gidermi
Bilemiyorum Akın abicim benim bildiğim balığın her türlüsü rakıyla gidiyor
Gelde bir gün yakalayalım sonra sofrada benden
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2011, 11:47   #35
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

Gelde bir gün yakalayalım sonra sofrada benden [/quote]

harikasın kardeşim bir kaç yıla kalmaz istanbulu tamamen terkedip oralara yerleşeceğim
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-12-2011, 19:50   #36
ergundürüsel
Üstad

ergundürüsel kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Gönlün bizle Hayrettin abicim bunu çok iyi biliyorum gün gelicek beraber gideceğiz inanıyorum buna

Haftasonu balık avı yoğunluğumdan dolayı konuya herhangi bir mesaj atamamıştım dikkat edersen Kaya abicim paylaşımı da avdan gelip hemen yapıp sonra yeni malzeme hazırlığına giriştiğimden çok aceleci şekilde yaptım. Paylaşım bizim asıl amacımız iğnesi, kurşunu en ince ayrıntısına kadar anlatmak görevimiz.
Doğru söylüyorsun oldum olası o kelimeleri forumda kullanamıyorum ben yaptım, tuttum, gittim.. Genelde ekip olarak birşeyler yaptığımızdan ekibim adına konuşmayı seviyorum. Yoksa yanlış hatırlamıyorsam 3. balığı ben çektim. Ergun abi de hatırlatır

Gelde bir gün yakalayalım sonra sofrada benden
doğru 3. balığı anıl aldı ama bir dahaki sefere daha irilerini alacak eminim.
1958
İZMİR
RH+B
ergundürüsel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-01-2012, 15:53   #37
Kerem YAMAN
Çımacı

Kerem YAMAN kullanıcısının avatarı

harika bir av olmuş tebrikler

09,04.1984 izmir çamdibi 0.RH +
Kerem YAMAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2012, 20:19   #38
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Kaya ÖLMEZ tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar;
Dün bu rapordaki meraya gittim. Maltepe Askeri lisesinin Önünün 2/3 KM açığında bir batık. Üstünde 25/30 tekne avlanıyor. )) gemi yolunda kaldığından gemiler bi sağdan bi soldan geçiyor ama kalabalık olduğu için güvenli bir yer. hava yatık olduğu için tekneler genelde birbirine bağlı veya akışta avlanıyorlardı. 15 civarında balıgın tutulduğuna tanık oldum.(bizim tekne de boş çekenlerdendi,)) avlayabilenler genelde profesyonel balıkçılardı) büyük olan 2/3 parça 10/12 kg civarındaydı. Yem olarak kalamar, sübye ve karides kullanılıyordu. gezer kurşunlu tek iğneli takım kullanılıyordu, kurşunu yerden bir kulaç yukarda apikoda bekleyerek avlanılıyordu.(fırdöndü iğne arası 50 cm misina beden 0,70 ile 0,90 arasında kalınlıkta)Mera tahmin edileceği gibi bir batık o nedenle çapa takma sorumu var taılmış çapalara da olta takma (( derinlik 44 metre ama batığın üstü 34 metre bu nedenle 50 metrelik 3/4 takım hazır bulunmalı, bol miktarda da iğne ve kurşun. yemi iğneyi saklayacak (ucu açık) biçimde takıyorduk. (Granyozun vuruşu yakalayanların anlattığına göre ısparoz vuruşuna benziyormuş vuruş sırasında tasmalamak gerkiyormuş.) ilk denememde balığa ve meraya ilişkin öğrendiklerim bu kadar. Herkese rastgelsin..
bilgilendirme için teşekkürler

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-2012, 23:27   #39
c*.türkiyem.c*
Çımacı

c*.türkiyem.c* kullanıcısının avatarı

anıl kardeşim rastgelsin muhteşem bir av olmuş tatlı sudan böyle çok büyük balıklar çektim ama denizden daha nasip olmadı inşallah darısı bizimde başımıza...
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları