Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Kapalı Konu

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 08-12-2005, 02:51   #31
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Arkadaşlar bu mesajı yazalı 3-5 gün oldu herhalde. Alınmaya gerek yok. sadece söylemek istediğim şey, teknik meselesinden balıklar pek anlamıyor. Irmağın veya göletin topografyası, dip şekli, beslenme alışkanlıkları ve sizin oltanızdaki yeminiz önemli diyorum. Yoksa olta boyu, misina çapı falan hikaye....
Adamlar burada 2 metrelik yayın tutuyorlar. Bazı bilgileri var kendilerine göre paylaşmak da istemezler bunları ama tutuyorlar işte....
Diyeceğiç şu ki alınganlığa gerek yok. Sanırım balıkçılar da Alaylı ve mektepli diye ayrılıyorlar
Saygılarımla
uzman Çevrimdışı  
Sponsored Links
Eski 08-12-2005, 07:08   #32
aserkansatı
Guest

Benim fikrimce Selim'in gösterdiği takımlar ve teknikler tuttuğun balıkların sayısını ikiye katlar sevgili kardeşim.Evet pek çok takımla balık avlayabiliyoruz elbette ama bu ince teknikler,özel takımlar av olasılığını arttırır ve güler yüzle eve dönmemizi sağlar diye düşünüyorum.Tecrübeyle sabittir...

Eski 08-12-2005, 07:53   #33
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

Merhaba Ali öncelikle teknolojik gelişmeler ince detaylar her yerde büyük gelişmelere yol açar tabi bunu kabullenmek yada kabullenmemek kişinin kendi bileceği iş ama ben yeni denilen her şeyi deneme taraftarıyım bizler balıkçı nın dediği gibi illada balık tutulmalı hırsıyla balığa çıkmıyoruz balığa gider yaa nasip der oltayı atarız nasipte yoksa yoktur ama iyi bir takım iyi bir yem ve birazda bilgi sanırım bu hobiyi balıkla süsler yani işin ekstra sı gibi birşey bu nedenle daha öncede yazmıştım bu işin ticari tarafında olanlar bilgilerini paylaşmaz demiyorum ama paylaşmakta çekimser kalabilirler bu da bana göre olası bir durum velakin biz bu işi spor olsun diye yapıyoruz bu hırs'a dönüşürse tehlike çanları çalar gibi geliyor adamlar 2 mt yayında tutar ama onlarda ki imkan bizlerdede var ancak ne kadar kullanıyoruz bu tartışılır ;dene yanıl dene tuttur ben sarımsakla hangi balık tutulur diye uğraşıyorum eğer böyle bir şey varsa emin paylaşırım(şaka şaka )bilmiyorum sarımsakla tutulurmu belkide 2 mt yayınlar sarımsağa geliyor bizlerin haberi yok ne dersin
Eski 08-12-2005, 08:07   #34
aserkansatı
Guest

Rahmetli Ali Pasinerin Balık ve Olta adlı kitabının Anılar bölümünde var sarımsak muhabbeti...Çok balık tuttukları ve çevrelerindeki sandalların sinek avladığı bir günün sonrasında tutamayanlar tutulan balıklara bakıp sormuşlar işn sırrını.Onlar da esprisine 'sarımsak sürüyoruz yemlere' demişler.Bir gün sonra ellerinde sarımsakla gelmiş aynı kişiler.'Sarımsağı neresine sürüyorsunuz' diye sormak için.Bu yaşanmış yani...

Eski 08-12-2005, 08:10   #35
Bir Dost
Kaptan

Bir Dost kullanıcısının avatarı

yani benim gibi deliler çok bu dünyada yalnız olmadığımı bilmek güzel
Eski 08-12-2005, 08:18   #36
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Sevgili can arkadaşım sarımsakla değil ama sarımsak kokusu ile balık tutuyorlar mesela sazan,alabalık şöyleki sazan avında mısırı sarımsak özü olan sarımsak suyuna daldırıyorlar yada hamuru, alabalıkta ise kurt yada solucanı bu suya daldırıp avlanıyorlar verim alabiliyorlarmı onu bilmiyorum ama bu şekil avlananı gördüm ve bu sarımsak özü ufak kavanozlarda burada malzeme satan dükkanlarda mevcut.
Sevgiler,saygılar
Selim Öner(balıkcı)
balıkcı Çevrimdışı  
Eski 08-12-2005, 16:05   #37
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Selam arkadaşlar,
bende Selim beyin dediklerine katılıyorum,teknolojinin nimetlerinden her zaman faydalanmak gerekir,firmalar arge çalışmaları için her yıl dünyanın parasını yatırıyorlar bu işe,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı  
Eski 08-12-2005, 17:08   #38
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Hemen teknoloji düşmanı olduk yaw Benim sözettiğim şeyi anlatamadım herhalde. Oltanın yapısı misina kalınlığına tamam da, resimlerle anlatılan çeşitli takımların hazırlanması olayında bu kadar mesafe, ağırlıkların yeri vs. gibi detaylar bana şansı arttırmak için üzerinde uzun süre düşünülmüş detaylar gibi geliyor. Ben de ince hesapların balığa yansıma şeklini karikatürize etmek için bir yazı yazdım. Yazmaz olsaydım yaw. Tamam anlaşıldı. Ben zaten şu sıralar balığa bile gidemiyorum stresteyim... Daalın bakiim...

Şaka arkadaşlar... Herkese selamlar.....
uzman Çevrimdışı  
Eski 14-12-2005, 00:34   #39
balıkcı
Kaptan

Balıkcı arkadaşlar balık avlarken işinize yarayabilecek pıratik bir bilgi
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_3172.JPG (116,9 KB, 164 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 22-07-2006 " tarihinde saat 16:28 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı  
Eski 17-12-2005, 05:10   #40
balıkcı
Kaptan

Balıkcı dostlar size bir akıntılı yerlerde kulanabileceğmiz kurşunu göstermek istiyorum bunun sebebi benimde bir akrabamın bu konuda benden yardım istemesi idi arkadaşımızın isteği şöyle idi ,abi ben akıntılı bir yerde balık avlıyorum bana 300-400gr atarlı bir kamış önerebilirmisin bende burada bu kamışı aramaya başladım sonradan bu kurşun veya akıntılarda kulanılan kurşunlar aklıma geldi hatta bizim sitede bile böyle bir konu okudum aslında kamışın atarı önemli değildi burada akıntılı yerlerde ya böyle resimdeki gibi kurşun yada yuvarlak olmayan yani yassı kurşun kulanmalıyız çünki yuvarlak kurşunu akıntı daha kolay sürükler son olarak bu kurşunların 100-150gr,mı yuvarlak kurşunların 250-300gr,ına eşdeğerdir akıntılarda.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg kurşun.jpg (12,4 KB, 183 Görüntülenme)

Bu mesaj en son " 22-07-2006 " tarihinde saat 16:32 itibariyle balıkcı tarafından düzenlenmiştir....
balıkcı Çevrimdışı  
Kapalı Konu

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları