Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 06-12-2005, 04:00   #1
vasak
Oltacı

Question hayalet Ağ

selam arkadaslar ben hollandadan katiliyorum, ararken tararken burayi buldum.
denize biraz uzak oturdugumuzdan tatli suda balik avliyoruz.avladigimiz baliklarin cogunun turkce isimlerini bilmiyorum yilan baligi,sazan haric, birde bu siteyi karistirirken gordum birisi tatli su levregiymis, burdan bir agabeyimiz turkiyeden parasut diye bir ag almis sonradan ogrendim diger adi hayalet Ağmis, cikariyor ard arda baliklari. neyse ben de ismarladim turkiyeden getirdiler ve surekili gittigim arkadasimla denedik bunu, agabey balik cikariyor biz hava aliyoruz adamin attigi yere atiyoruz gene hava aliyoruz, bize anlatmiyorda nasil atacagimizi rastgele atiyoruz agi yolunu sasirip gelen olurmu umudu ile. bu agi nasil kullanacagimiz bilen arkadaslar bana lutfen yazarmi bunu.
vasak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-12-2005, 06:34   #2
aserkansatı
Guest

Sözünü ettiğin ağ tırıvırı ile birlikte balık neslini önemli ölçüde tehdit eden bir ağdır.Hollanda uygar bir ülke olduğu için bu tip bir ağı orada bulamaman çok doğal.Güya bizde de kullanımı yasak ama her balıkçıda satılıyor.Ben kullanmamanı öneririm.Sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-12-2005, 06:40   #3
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Değerli vasak,
Ben Türkiye'de olmama rağmen denize uzak bir şehirde yaşıyorum. Ben de Kızılırmak'da balık tutmaya çalışıyorum. Bahsettiğiniz ağın adı Aserkansatı dostumun dediği gibi tırıvırı. Gerçekten de balık tutuluyor bu canavar ağla. Ama amatör ruha yakışmayan bir araç. Bizler oltamızı atıp belki saatlerce bekliyoruz ama bu da işin zevki zaten. Size haddim olmayarak ben de kullanmamanızı önereceğim. Doğayı seven insanlarla olta atmanız, kilolarca balık avlamaktan daha çok zevk verecektir size....
Saygılarımla...
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2005, 14:16   #4
mufi
Guest

Varsayılan tırıvırı

Hollandalı kardeşimize merhaba.
degerli arkadaşlarımızın da dediği gibi tırıvırı veya diger bir adı ile de paraşüt
çok zalim bir av makenizmasıdır. ancak dogaya ters düşen tarafı ise eger
o nesnenin misinasını yada ipini koparıp suyun içinde bırakırsan yıllar boyu
balıklara mezar olur ayrıcada naylon bazlı oldugundan yok olmayıp uzun yılar
suda kalır.erimez çürümez...

kardeşimize tavsiyem.. tıtrıvırıyı Hollandalı yetkililer görürse sanırım büyük ceza verirler.. :polis:
kolay gelsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2005, 17:56   #5
vasak
Oltacı

yaw millet siz yakaladiginiz baligi yiyebiliyorsunuz bizim brudaki baliklari maalesef yiyemiyoruz. denizdekiler haric.
tatli su dedigim hep kanal hollanda hep kanaldan ibaret ve fabrika artiklari yuzunden yemesi sakincali bu baliklari cok ender yerler var cikan baligi yiyebilecegin.
bu parasutu kullanmak istemem ise benim bir oglum var 5 yasinda oda geliyor arada sirada ve en sevdigi sey benim balik cikarmam ve kendisinin tekrar onu suya birakmasi, yakalayamadigimda ise hayal kirikligi,yani yakaladigimiz baliklar tekrar suya donuyor yenmiyor buda bizim zevkimiz yakala birak yakala birak ama yakalayamayinca gelde 5 yasindakine anlat sans meselesi oldugunu.

sizin anlayacaginiz acil durumlarda kullanilacak bu ag .kimseyi kafaya takmam da 5 yasindakine rezil olmak cok gucume gidiyor
Eski 08-12-2005, 01:39   #6
aserkansatı
Guest

Kardeş belli ki sen kafaya koymuşsun tutacaksın bu balıkları.Şimdi desem ki sana 'Günahlarına girme,zaten hasta bu balıklar' ,bize kulak asmayacaksın belli...Sen bilirsin tabi ama yine de önermiyorum ben çok zararlı çünkü...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-2005, 02:12   #7
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
aserkansatı tafarından gönderildi
Kardeş belli ki sen kafaya koymuşsun tutacaksın bu balıkları.Şimdi desem ki sana 'Günahlarına girme,zaten hasta bu balıklar' ,bize kulak asmayacaksın belli...Sen bilirsin tabi ama yine de önermiyorum ben çok zararlı çünkü...
başka söze ne hacet
+1

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-2005, 03:04   #8
vasak
Oltacı

ya arkadaslar kafaya koymayla alakasi yok. bu zimbirtiyi sadece oglum gelirse ve ona verecek hic birsey cikaramazsam kullanacagim yoksa bende biliyorum oltayi atip beklemesi hatta fokur fokur uyumasi oltanin basinda en zevklisi, ama gelde kucuk cocuga anlat bunu surat bir karis hayal kirikligi dudak bukuk hele birde o bakislar yokmu adami olduruyor, anlayacaginiz elimin altinda bulunsunda varsin hep orda kalsin kullanmama gerek kalmasin. zaten yakaladigimizi da tekrar suya birakiyoruz.
Eski 08-12-2005, 03:19   #9
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

vasak kardeş seni çok iyi anlıyorum. Ellerinden öper benim de 6 yaşında bir oğlum var.
Irmağa gideriz beraber....
Oltaya solucan takar veririm eline....
Olyatı atar çeker, tüm balıkları ürkütür. Orada balık tutamayacağımı bile bile dururum onunla....
Akşama da boş döneriz tabiii.
Ama tırıvırı kullananları gördü o da bir kere....
Sordu bana "baba bu ne?"
Dedim ki oğlum "yanlış bir şey o, balıkların bebeklerine de zarar veriyor...."
Sonraki seferlerde tırıvırı görünce "Baba şunları döv, balıkların bebekleri...." demeye başladı...
Kardeş, sanki biraz da eğitim şart gibi geliyor bana....
Saygılarımla....
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-12-2005, 04:00   #10
aserkansatı
Guest

Ya Vaşak bi şey sorucam.Uyduda bi kanal çıkıyor Chasse Peche...Adamlar tüm tuttuklarını geri bırakıyorlar tatlı sudan ama denizdekileri alıyorlar.Bu Hollandada da böyle mi? Denizdekileri niye salmıyorlar?Sevgiler...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları