Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-07-2007, 18:15   #1
mehmeterhan
Miço

mehmeterhan kullanıcısının avatarı

Lightbulb ahşap teknemi polyester kaplatmak istiyorum

evet arkadaslar ahsap teknemı polyester kaplatmak ıstıyorum kımı evladıyelık olur dıyo kımı ıse tahta calısmaz saglıklı olmaz dıyo anlayacagınız ısın ıcınden cıkamadım ve sızlerınde fıkırlerını almak ıstedım
mehmeterhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 28-07-2007, 18:24   #2
mufi
Guest

Alıntı:
mehmeterhan tafarından gönderildi
evet arkadaslar ahsap teknemı polyester kaplatmak ıstıyorum kımı evladıyelık olur dıyo kımı ıse tahta calısmaz saglıklı olmaz dıyo anlayacagınız ısın ıcınden cıkamadım ve sızlerınde fıkırlerını almak ıstedım
Mehmetcim ahşap üstü polyster olayını ben ilk kez kıbrısta gördüm.. neredyse bütün tekneler böyle..
fakat istanbulda yaşadıgım yıllarda benim fiber vardı zaman içinda sattım ahşaba döndüm emniyet açısından daha agır oldugu için dalgaya karşı daha dengeli idi.
sana tavsiyem imkanın varsa 5/6 m lik bir temiz ahşap al yıllık bakımlarını yap daha iyidir. birde içten takma motor.. hem rüzgarda sürüklenmez hemde dalgaya vurdugunda daha oturaklıdır...
zaten fiber aldınmı mutlaka çek çek te alman lazım getir götür hesabı
yarı fiatına ahşap ile işin hallolur.
kaplama saglıklı olmaz günün birinde alttan bir delik olur göremezsin içeriye su girer zaman içinde kurumaz ve 1/2 senede akşap kısım çürür.. ondan sonra tekneyi at gitsin..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-07-2007, 18:53   #3
mehmeterhan
Miço

mehmeterhan kullanıcısının avatarı

ya mufı abıcım ne bıleyım aslında tekne saglam zamandan olan alt karınada curukler var pervane kısmında daha bugun komple yaktım teknenın boyasını oraları gorunce bıraz kafam karıstı boyle bı fıkre kapıldım ama dedıgın gıbı ahsap ahsaptır guzel bı bakım yaptırıp atayım suya bıde pamukla kalafat yaparım catlak yerlerıne bıde ıyı bı macun cektıkten sonra kolay kolay sorun olmaz tesekkur edıyorum
mehmeterhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-2007, 01:14   #4
freediver
Kaptan

Mehmet selam

Bende ahsapdan yanayim.Daha oturakli ve uzun ömürlü.
Ama sana tavsiyem tüm boyayi sökmen.Cürüyen yerleri iyice temizleyim saglam bir macun atarsan mükemmel olur.Kalafati ise pamukla degil bulabilirsen saman ya da bicki talasiyla at.Bence daha saglam olur.Saglam birde boya vernik ve birde yosun vs. icin ilac attinmi tamamdir.
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-07-2007, 10:11   #5
mufi
Guest

AAyneeen öyle ahşap klasiktir.. doga ile bütünleşmedir hele birde sen ugraşırsan ...tertemiz yaparsan deyme keyfine üstüne bir tente
baş üstü ve kıçüstünde bitim hattındaki köşelere ben 4adet prinç pabuçmonte etmiştim(bayrak direklerinin takıldıgı pabuçlardan içlerine de 4 adet 1,5m lik prinç boru kestirdim di .. üzerine sarı. bir tente muşambadan
yazın güneşi yansıtır kışında yagmurdan korur altında rahat rahat otur ayagını uzat..keyfine bak..
hadi kolay gelsin bu kadar dolduruşa geldin..yeter
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları