Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 28-01-2008, 12:31   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan 27 Ocak 2008 Organizasyonu

Bu saate kadar kimse konuyu açmamış herhalde millet uyuyor. EEE tabi ben dönüş yolunda uyuyup uykumu aldım tabi

Günler öncesinden "kim geliyor?", "kim gelmiyor?", "nereye gidiyoruz?", "hava nasıl?", "tekne nasıl" gibilerinden bir sürü soru vardı Adnan abi resmen kafayı yemek üzereydi öncelikle uğraşları için ona çok teşekkür ediyorum.

Cumartesi günü herşey kesinleşti. Gidiş için servis aracı bile ayarlandı. Akşam saat 8 sularında gelen bir telefonla paçalar tutuştu. "YEM YOK" aksilik ya her tarafı gezdik dolaştık 1-2 gündür fırtına olmasından dolayı sardalya hamside yok. Telefon telefon üzerine sardalya bulduk. Ben herkes yem ayarlamıştır diye fazla almaya gerek yok diye bir kelam ettim ki etmez olaydım Eğer yem bulunmasaydı herhalde evden değill öteki taraftan bu mesajı yazıyor olacaktım

Neyse saat 3:30 sularında fuarın kahramanlar kapısının önünde buluştuk ve yola koyulduk. Tabi o yol boyunca ne kadar eğlendiğimizi yazmaya herhalde gerek yok. Haldun abi performansının zirvesindeydi

6 ya doğru Foçaya indik kahvaltı yaptıktan sonra tekneye atlayıp denize açıldık. Yolda suyun içinde tanımlanamayan bir cisime gözümüz çarptı. Ertan abi bomba bir tanımlama yaparak tartışma gündemini açtı. Neymiş efendim dalgıçmış Biraz yaklaşınca işin rengi belli oldu suyun içinde bir at ordan oraya yüzüyordu. Biraz üstüne doğru gidince karaya doğru yönünü değiştirip ilerlemeye başlayınca yolumuza devam ettik. (Sanırım bunun görüntü kaydı var)

Av yerine gelip oltaları salladık. Kimsede çıt yok. Pür dikkat oltada eller. Tabi arkada iri bir balık çıkmadan haberim olmuyor taa en baştayım Arka arkaya 3-4 tane ufak karagöz denk geldi aslında pek ufak değildi ama yinede geri saldım karşılığında iri bir karagöz gelir düşüncesiyle Bu arada Haldun abinin iş yerinden arkadaşı Muharrem abi bir mercan çekti ki görmeniz lazım o güzelliği 45 numara postal gibi (Ben onu çok sonradan gördüm ama gelen seslerden iyi birşey olduğu belliydi ) Bana sürekli ufak balıklar vuruyordu ne hikmetse gelen 2-3 ufak karakupayıda azad ettikten sonra. Eh işte denebilecek bir karagöz ziyaret etti beni. 2-3 Dakika geçti geçmedi iyi bir vuruş aldım hıh işte şimdi geliyo diyerek başladım çekmeye tek parıltı beklerken 2 tane görmek moralimi bozsada 1 sargos promosyon olarakta bir karagöz sudan çıkınca yüzüm bu şekli aldı. Altımızda ağ vb. bir şey olduğundan oltalar sürekli takılıp durduğundan biraz ipe kalama verdik ama bu seferde çamura çıktık tık olmayınca saldığımız ipi tekrar çekip aynı yere yerleştik. İpten gına gelince başka bir yerlere gidelim diyerek yola çıktık. 1-2 değişiklikten sonra en azından balık vuran bir yer bulduk. Dipten ne hikmetse Haldun abi ve Okan abi balık çekiyor başka kimseye tık bile demedi. Bende hiç olmazsa nafaka çıksın diye yavaş yavaş yukarı çekip gopezleri buldum 8-10 tane gopez çektikten sonra. Balık kesti az ilerde tekrar şansımızı deneyelim derken. Sahil güvenlik geldi Güven kaptanın evraklar arabadaymış diye tekrar limana gidip evrakları alıp açılmak zorunda kaldık. Zaman kaybetmeyelim diye limanın çıkışında Kıvanç abinin tavsiyesi üzerine bir yere geldik ki sormayın. Allah düşmanımı öyle yere düşürmesin ısparozlar nerdeyse tekneye çıkıp ordan yem yiycek. Lezzetini sevsemde boylarınında ufak olmasından dolayı ben hepsini geri iade ettim. Zaten bıkkınlık geldiğinden yer değiştirdik. Son geldiğimiz yerde ise havanın soğuması yüzünden ben pes ettim kaderime razı geldim İçeri geçip sıcak sıcak oturup avlananları izledim. Son dakika golü Okan abiden geldi bir lidaki birde iyisinden mercan çekti ve dönüş yoluna geçtik.

Balık açısından kimine göre kötü kimine göre iyi kimine göre vasat av oldu. Ama sanırım muhabbetten ve o güzel ortamda bulunmaktan herkes memnundu En azından ben çok keyif aldım diyebilirim. (Yalnız çok üşüdüm)
Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Görüntüler Adnan beyde
Ben yeni tanıştığım kişilerle tanışmaktan. Zaten tanıdıklarımla yeniden birlikte olmaktan çok mutlu oldum Umarım daha kalabalık organizasyonlarda birlikte olmamız dileğiyle.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 28-01-2008, 12:59   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Teşekkürler tayguncum anlatımın gerçekten o güzel günü buraya yansıtmakta başarılı olmuş.

Gerçekten beklemediğim kadar güzel bir organizasyon oldu çok eğlendik. Çıkarken bile neşemiz hardsafadaydı suda yüzen atı gördüğümüzde herkes şoke olmuştu at ne yapçağını bilmeden bi oraya bi oraya yalpalıyordu bizde tekneyi üzerine sürerek bizden korkup karaya doğru hareket etmesini sağladık ve biraz kıyıya yaklaşınca avlağımıza doğru yolumuzu değiştirdik(adnan abinin kamerasıyla ben görüntüyü kayda almıştım ve sanırım bi kaç kişide daha görüntüsü var).Ve av yerine geldik bi kaç iri karagözüm neşemi yerine getirmeye yetti kaçırdığım iyi bi balık vardı sanırım teknenin en güzel balığı olucaktı ama sonuç kaçtı. Okan bey'in de güzel bir balığı vardı biraz heyecan yaptı gelmiyo felan diyerek yüklenerek takımı koparttı ben ağa takıldı biraz çekebildi yada çiçina olarak yorumladığımda bana sanırım biraz da kızdılar ee sonuçta ben ona buna inanmam ancak livarda gördüğümde inanırım gerçek görünümüne..(imzamda da uzun zamandır yazılıdır). Ondan sonra biraz balık tutuldu ama aşşağıdaki ağ veya ip benzeri şey adnan abile benim takımlarım ziyan edince benim talebimim ip salınması yönünde oldu ve biraz ip saldık . Sanırım bu seferde kerteriz dışına çıktık balık vurmuyordu ondan sonra tekrar ip toplayıp aynı yerimize ulaştıysa hava dönmeye başlamıştı ve herkesin takımı teker teker takılmaya ondan sonra herkes kaptan başka bir yer yok mu başka bi yere gidelim demeye başladı kaptanımızda o kadar çok iyi biriydi ki balık vurmadığı anda isterseniz başka bi yere gidelim diye bizden önce bize şıkkı sunuyordu sonuç olarak ilk yer değişimimizi yaptık ve başka bir yere gittik pek bi balık alan olmadı o bölgede hemen yer değiştirdik bi yere çapa attık biraz derinsuydu 40 mt civarıydı sanırım herkes at çek gopez tutuyordu ama haldun abi ne hikmetse arka arkaya 3-4 tane mercan aldı biraz zaman geçince herkes gopezlerden bıkmaya başladı(en başta adnan abi ile ben) hemen kaptana baskı kurmaya başladık hadi başka yere hadi başka yere ondan sonra gittiğimiz yerde sahil güvenlik çevirdi ve evraklar yanımızda değil diye limana döndük bu arada ben onur abinin omuzunda uyuya kalmışım ve uyandığımda yeni bi meradaydık ve aşşağıda ganimet gibi ısparoz vardı at çek ısparoz yapıyorduk ufaklar denize büyükler kovaya şeklinde biraz avlandık ondan sonra yine bıkınca hadi dedik başka bi yere bu sefer gittiğimiz yerde bi iki karagöz yüzümüzü güldürdü vakit ilerlediği için çıkma saatimizin yaklaştığını hissedip çoğu kişi takımını toplayıp içeriye geçti oturdu ve okan bey'in lidakisi ve mercanını izleme zevkini tatdı herkese yiceği balık çıktı çok kötü bir gün değildi aslında av yönünden herkes için ama biz vasatı aşamadık..

Gerçekten çok güzel diyaloglar geçti çok eğlendik çok güldük bi dahaki sefere umarım daha kalabalık ve daha bol balıklı bir organizasyon olur ki olucaktır ben buna gerçekten inanıyorum.Bütün kahrımızı çekip organizasyonu yılmadan ayarlamaya çalışan ADNAN abime sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum giden kontörleri içinde geçmiş olsun diyorum

SAYGILARIMLA..
RASTGELSİN..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-2008, 17:26   #3
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

tago kardesım guzel denebılır gun ıcın ama balık açısından cok verımlı olmadı bence... gene de yem bulunduguna dua et yoksam oltalara sen takılacaktın bır dahakıne çok daha fazla balık tutabıolmek umuduyla hoscakalın... emegı gecen herkese de tşk ederım.... yenı organızasyonlarda mutlaka denk gelecegımıze ınanıyorum
seyirsubayi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-2008, 17:32   #4
nevzat
Kaptan

nevzat kullanıcısının avatarı

Balık açısından çok iyi olmasa da güzel bir ortam ve hoş bir gün yaşanacağı zaten belli olan bu organizasyona katılamamanın üzüntüsü ile katılan herkesi tebrik ederim.
Eski 28-01-2008, 21:24   #5
Rauf
Guest

Anlatımınızdan baya değişik ve maceralı bir av partısi olmuş yüzenat,sahilkoruma ,kopan köstekler resim veya videosunu görürsek daha güzel olucak selamlar tekrarında bereketli olur inşallah.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-01-2008, 23:08   #6
Teaser
Kaptan

Thumbs up Bereketli Olsun

Hakikaten Güzel bi günmüş.Kendim olamazdım ama kalbim Ege'de Kaldı.Yemeklikler çıkmış anladığım kadarıyla.Muhabbet de gani olmuş.Aksiyon bol olmuş.Dosluklar pekişmiş.Daha ne olsun!Ama 'Deniz Atı'nı merak ettim bende.Daha da bereketli Avlar'a inşallah.Saygılar...

DUR YOLCU , BİLMEDEN GELİP BASTIĞIN BU TOPRAK, BİR DEVRİN BATTIĞI YERDİR.

EĞİLDE KULAK VER BU SESSİZ YIĞIN ,BİR VATAN KALBİNİN ATTIĞI YERDİR.
Teaser Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2008, 02:07   #7
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan işte bu !!

Siteye uye oldugumdan bu yana 2-3-5 derken 18 kişi bır araya getirip topluca avlanmaya gitmek gibi düşüncelerim vardı, biri tekne turunda hatta tago bana ''abi gemiyle de çıkarız inşallah'' demişti evet gemi olmasada 20 kişiyi rahatça taşıyabilecek içinde wc,banya ve 2 odası bir teras ı mutfağı ve arkada bir yaylası olan tekneyle çıkmak nasip oldu, ben balık tutmasamda tutan arkadaşlarımı tebrik ediyorum tutamıyanları da yani benim sansızlığımı yaşıyanlarada bir daha ki sefere diyorum, evet katılan arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum ne mutlu ki rastgelsındeyım, ve ıyı kı sızler varsınız, Baştan son a bir hatamız olduysa af ola.. ayrıca bundan sonrakı balık avlarını 4 er kışılık ufak teknelerle de yapmayı planladık haberınız olsun.....sevgi ve saygılarımla...Not:giritli ellerın dert görmesın beraberce topladıgımız gop-ıs-erkek mercan ları benım kovada kalmış beraber yemek nasıp olur inşallah...ayrıca izmir dısında kı uyelerımız kusura bakmayın sızlerı göturemedık, sızlerde bulundugunuz yerde kaynaşmaya ve bır organızör bulmaya bakın gerçekten ıyı ortamlar oluşuyor başarılar...

Bu mesaj en son " 29-01-2008 " tarihinde saat 02:09 itibariyle ADNAN tarafından düzenlenmiştir....
ADNAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2008, 07:24   #8
Rauf
Guest

Alıntı:
ADNAN tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Siteye uye oldugumdan bu yana 2-3-5 derken 18 kişi bır araya getirip topluca avlanmaya gitmek gibi düşüncelerim vardı, biri tekne turunda hatta tago bana ''abi gemiyle de çıkarız inşallah'' demişti evet gemi olmasada 20 kişiyi rahatça taşıyabilecek içinde wc,banya ve 2 odası bir teras ı mutfağı ve arkada bir yaylası olan tekneyle çıkmak nasip oldu, ben balık tutmasamda tutan arkadaşlarımı tebrik ediyorum tutamıyanları da yani benim sansızlığımı yaşıyanlarada bir daha ki sefere diyorum, evet katılan arkadaşlarıma çok ama çok teşekkür ediyorum ne mutlu ki rastgelsındeyım, ve ıyı kı sızler varsınız, Baştan son a bir hatamız olduysa af ola.. ayrıca bundan sonrakı balık avlarını 4 er kışılık ufak teknelerle de yapmayı planladık haberınız olsun.....sevgi ve saygılarımla...Not:giritli ellerın dert görmesın beraberce topladıgımız gop-ıs-erkek mercan ları benım kovada kalmış beraber yemek nasıp olur inşallah...ayrıca izmir dısında kı uyelerımız kusura bakmayın sızlerı göturemedık, sızlerde bulundugunuz yerde kaynaşmaya ve bır organızör bulmaya bakın gerçekten ıyı ortamlar oluşuyor başarılar...
Adnacım böyle olumlu ve katılımın cok olduğu organizasyonları gercekleştiğini görmek her üye kadar veya daha fazlasıyla beni memnun ediyor.inşallah daha coğunluk ve sıklıkla böyle güzel şeyler tekrar edile durur tebrikler herkeze.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2008, 07:27   #9
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Hepinizi tebrik ederim balık olmasada güzel bir gün geçirdiniz.Allah içinize sindirsin daha iyileri nasip olsun.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 29-01-2008, 08:30   #10
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

En başta Adnan abicim olmak üzere yayında ve yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederim...Kendi adıma söyleyebileceğim tek şey ; muhabbet açısından ömrümde böyle zevkli av yapmamıştım... balık açısından da ömrümde böyle gasbet bir avım olmamıştı... Ama olsun muhabbet şahane , balık bahane deyip bu seferlik kendimi avutmaya çalışıyorum da benim hanım durumdan şüphelendi... sen kalk tekneyle balığa çıkıyorum diye sabahın 3 ünde yollara düş... akşamın kör karanlığında eve dön... eeeee hani balık valla zor inandırdım... neyse kısmetse bir dahaki sefere bizimde oltamıza 3-5 bişey takılır inşallah...

haaa birde şu at olayı var ki akıllara zarar....ben ömrümde bu kadar büyük DENİZ ATI görmemiştim..... hani foçadan bin karaburuna kadar terlemez cinsinden
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları