Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Misinalarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 27-03-2007, 12:31   #21
cevat2
Kaptan

cevat2 kullanıcısının avatarı

bende başka bir sitede okudum özellikle istanbul boğazı gibi akıntılı ve uzağa atıp büyük balık çekmek için dediğin gibi ince olan misinaya daha kalın çekeri yüksek 10 mt misina kullanılıyormuş .
Yer:İSTANBUL
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
cevat2 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 27-03-2007, 14:42   #22
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Cevat arkadaşım takma kafanı her söylenene,iyi bir kamış iyi bir makina ve sağlam bir misina her problemi çözer,benimde başka sitelerde okuduklarım var ve hatta katılımlarım var çok bilgili insanların yazılarının yanında çok zayıf yazılarda var,yazıyorlar ama neyin ne olduğunu tam bilmeden,istavrit tutmak için at çek yapılıyor bunun için surf makinası tavsiye ediliyor ağırlığı en az 700 gıram beş on kere at bittin demektir yorar adamı,büyük balık olayına gelince nasıl büyük balık orkinosmu mesela yada beyaz köpek balığı kaldıki böyle büyük balıklar çıkrıkla tutulur,bunların haricinde ne mevcut 5 kg lık levrek yada kofana veya torik falan,varmı son beş senede bu balıklardan düzenli olarak tutan bir arkadaş istanbulda,tahminimce yok değilmi? o zaman çoğu şeyi yanlış yapıyoruz demektir,nedenide surf tipi sistemler atıp bırakmak içindir at çek için değil,o zaman bize ne gerkli takımı uzağa atabilecek büyük bir spin makina ve buna mukabil 3 metreden az olmayacak spin kamışı,sağlam ve ince bir misina bunların haricinde havada uzağa uçabilecek kurşun,eh bunları gerçekleştirirsen seninde onlar kadar uzağa atman mümkün,sonra bu arkadaşlara sormak gerek kaç metre atabiliyorlar bu surf tipi takımlarla inan bana 150 metreye yaklaşan yoktur 100 metre eh belki atış tekniği iyi olan ve kolları sağlam olan arkadaşlar aşar belki 100 metreyi ama 150 zor,ben atış tekniğine güvenen biri olarak surf makinası ve kamışı olmadan onların attığı mesafeye yaklaşırım belkide geçerim,denemesi bedava,bazende bu arkadaşların arasına malzeme satıcıları sızıyor ve yanlış yönlendirme oluyor elerinde kalan malzeme yada satılmayan malzeme gibi yanlış yerlere yönlendiriyor balıkcıları bu dahada vahim.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-03-2007, 16:23   #23
mr.coruh
Oltacı

Sevgili Arkadaşlar bende birkaç kelam edeyim bu konuda

Farklı balık türlerine göre farklı misinalar kullanıyorum (denemek hoşuma gidiyor ) bir misinada sabitlenmişliğim yok ama bu denemeler sonucunda eğer At-çek yapıyorsam Asso double strength'i çok kullanıyorum balığın cinsine göre misinayı kalınlaştırıp inceltiyorum Eğer Yemli atacak isem köstek ve bedeni flouracarbon misinadan hazırlıyorum (belki balığın çok olduğu zamanlarda flouracarbon olmasa da olur ama balığın az olduğu günlerde fark yarattığını düşünüyorum) VE en önemlisi balığın vuruşlarını rahat hissedebilmek için 0,28 mm 270 mt makara 46.900 gr çekerli Berkley WHIPLASH PRO kullanıyorum tabiki bu hem avantajlı hemde dezavantjlı. Avantajlı tarafı misina esneme yapmadığı için küçücük bir dokunuşu dahi hissede biliyor olmanız, sağlamlığı oldukça yüksek ama takıldığında kurtarma şansınız az.
mr.coruh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 15:39   #24
ilhanmania
Miço

ilhanmania kullanıcısının avatarı

oncelıkle selamlar,,bi sorum olucaktı gecen gun en saglam mısına olarak (bana soylenen o ) asso nun double strengh yazıodu sanırım aldım bu mısına gercekten cok ıyımı cunku ıncede aldım ( 0.22 0.23) yani buyuk bır balıkta bır sorun cıkarırmı??

1988/kocaeli
ilhanmania Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 16:53   #25
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Çağdaş kaloma ayarını doğru yaptığım sürece sorun yaşayacağını sanmam, güzel misinadır...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-04-2007, 17:06   #26
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

çağdaş güle güle kullan, makara üstünde çekeri yazar bu sana nekadarlık bir dayanma gücü olduğu hakkında fikir verir. bence güzel misina...

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-04-2007, 10:55   #27
ilhanmania
Miço

ilhanmania kullanıcısının avatarı

saolun,,içim rahatladı valla ben siglon almayı dusunuodum suan bu mısına ondan ıyı dedıler bende aldım yorumlarınızı duyuncada içim rahatladı kalama ayarlarına cok dikkat ediorum mert abi en krıtık noktalardan biri bence

1988/kocaeli
ilhanmania Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-2007, 11:53   #28
burhacakir
Oltacı

berkley in vinplas ını tavsiye ederim.sizi asla yolda bırakmaz
Eski 08-04-2008, 12:03   #29
gokkaan
Oltacı

ANGEL KISS marka misina alan varmı.ben bulamadım buralarda..alan varsa nerede bulduğunu söylerse sevinirim..
Eski 08-04-2008, 22:46   #30
lineerman
Çımacı

lineerman kullanıcısının avatarı

ben aldım angel kiss gri olanından 150 m 7.5 ytl bence asso dan farkı yok gayet güzel..
lineerman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları