Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Çimçim,Karides,Teke,Mamun

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 02-03-2007, 20:23   #61
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

canlı canlı bunlar haydeee mamuna gel mamuna bedavası bol bunlar....

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-03-2007, 23:13   #62
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

merhabalar. mamun her balığın kolaylıkla ilgisini çekebilecek cazibedeki bir yemdir.kemal hocamın göstermiş olduğu yemi iğneye takma stili ancak tekneden bırakma için uygun olabilir.ancak mamunun başla kuyruk ısmı arsındaki bölge nin çok zayıf olmasından dolayı kıyıdan 50-60 mt öteye bir kamışla atmak istediğimizde malesef ki mamunun başı kopacaktır.bunu bizzat çok kez denedim ve her atışımda gözlemlediğim sonuçlardan %80 kopuyor çıktı.ayrıca ısparaz,lidaki,kargözbildiğime göre yanlışsa uyarın ) avını öncelikle yoklayan cislerdendirki bunlar boştaki kafayı aldığında iğne ortaya çıkacak ve kesinlikle şüpelenip yemden vazgeçeceklerdir.onun için ben yemi hafif sert olan kafa kısmına, ağzından iyne ucu çıkacak şekilde dikkatlice gömüyom böylece balık yemi koparamayıp direk almak zorunda kalır.ayrıca kutu içindeki saklama yöntemleri doğrudur.ben şunuda eklemek isterim.mamunu teknele açılırken yada karada serin ve hafif rüzgarda tutarsanız sertleşecektir böylece balığın az olduğu avlakta oltayı suda tutma süreciniz biraz daha uzayacaktır. herkeze rastgele.
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-2008, 11:06   #63
nihatkr
Oltacı

nihatkr kullanıcısının avatarı

videoyu izleyemiyoruz malum yutube kpalı olduğu için. Ama şu mamunu iğneye takılışını tam olarak nasıl gorebiliriz. bide ıssırıyorumu bu hayvan yaw. görüntüsü iğrençte

halen tırıvırı kullanıyor, satttırıyorsanız,
halen trolcülerin kural dışı avlanmasına göz yumuyorsanız,
halen at-çek yaparken sahtenize kullanılmış ped dahil her türlü çöp yapışıyorsa,
halen kıyıya 20 metrede ağ attırıyorsanız,
altın kaplama sahte de kullansanız , sahtenize istediğiniz kadar action verin sadece atar ve çekersiniz.
Arkadaşlarınız tarafından kenarımın amatör balıkçısı olarak tarihe isminizi kazırsınız

Nihat-1969-A(-)
İstanbul-Kadıköy
nihatkr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-2008, 11:21   #64
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
nihatkr tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
videoyu izleyemiyoruz malum yutube kpalı olduğu için. Ama şu mamunu iğneye takılışını tam olarak nasıl gorebiliriz. bide ıssırıyorumu bu hayvan yaw. görüntüsü iğrençte
Nihat bey bende o video olması lazım bulup başka bir video sitesi üzerinden yükleme yaparım bu gece.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-11-2008, 16:17   #65
nihatkr
Oltacı

nihatkr kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Nihat bey bende o video olması lazım bulup başka bir video sitesi üzerinden yükleme yaparım bu gece.
Teşekkür ediyorum. Dört gözle bekliyorum.

halen tırıvırı kullanıyor, satttırıyorsanız,
halen trolcülerin kural dışı avlanmasına göz yumuyorsanız,
halen at-çek yaparken sahtenize kullanılmış ped dahil her türlü çöp yapışıyorsa,
halen kıyıya 20 metrede ağ attırıyorsanız,
altın kaplama sahte de kullansanız , sahtenize istediğiniz kadar action verin sadece atar ve çekersiniz.
Arkadaşlarınız tarafından kenarımın amatör balıkçısı olarak tarihe isminizi kazırsınız

Nihat-1969-A(-)
İstanbul-Kadıköy
nihatkr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2009, 16:53   #66
is-ha
Oltacı

is-ha kullanıcısının avatarı

tüm deniz sevdalı arkadaşlara merhaba.Yeni üyeyim.Mamun için şunu söyleyim.İzmit körfezinde bunun yerel adı KAÇAMARMARA dır.Dip balıkları(mırmır-eşkine) bu yeme bayılıyorlar.
is-ha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-03-2009, 20:09   #67
kocabalık
Tayfa

kocabalık kullanıcısının avatarı

sevgili taygun 30 yıldan beri mamun kullanırım canlı olduğu sürecede üstüne yem tanımam.tek dezavantajı uzak atışlarda atarken düşmesidir.birde değerli arkadaşlarım minareden bahsetmiş ve balık vurmayacağını düşünüyorlar ancak madya dediğimiz kıyı taşlarına yapışan salyangoza benzeyenlerden de toplayıp altına onu üstünede minareden çıkan ve mamuna benzeyen böceği takabilirlerse kesinlikle randıman alacaklardır.bizzat ben uyguluyorum ve başarılı sonuçlar alıyorum

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları