Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Çimçim,Karides,Teke,Mamun

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 25-08-2006, 18:06   #11
h.barutcu
Oltacı

h.barutcu kullanıcısının avatarı

Sağol ishak abi.Verdiğin bilgilerden dolayı.Bunca uğraşmak yerine tekeyi yakalamak için balıkçılarda rahatca bulabilceğimiz karidesi kullansak aynı randımanı alamayız mı acaba.
13/05/1986
İstanbul
h.barutcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 25-08-2006, 18:52   #12
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Bence tekenin yerini tutmaz Hüseyin çünkü canlı olması ve ufaklığından dolayı balıkların ilgisini çekiyor.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-2006, 20:51   #13
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Bence olmaz,

Hüseyin,Taygun kardeşimin de dediği gibi aynı şey olmaz.Dediğin gibi karides insanların tüketimi için balıkçı dükkanlarında sunuluyor.Fakat teke dediğim karidese tip olarak benzese dahi onun cücesi diyebilirim.Balıkçı tezgahlarında satılan karidesin en küçüğü bile tekenin hemen hemen 3-4 katı büyüklüğündedir.Teke orta boy bir balığın korkmadan rahatça bir defada tırtıklamadan yutabileceği bir boydadır.Ben tekeyi 1 yada 2 numara iğneye sırtından öldürmeden canlı takıyorum.Dibe çökse dahi canlı olduğu için kendine dipte bir şey yaklaşsa kaçmaya çalışıyor.Eğer misinan ince kaliteli bir misina ise elinde hassas ise onun gönderdiği sinyalleri rahat alabilirsiniz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-08-2006, 22:41   #14
h.barutcu
Oltacı

h.barutcu kullanıcısının avatarı

Anladım.Ama banada ters gelen durum şu canlı bir varlığı iğneye takmak pek içimden gelmiyor.He diyeceksinizki hiç mi takmadın diye taktığım solcanların haddi hesabı belli değil ama artık ne bileyim canlı canlı olmuyor sizin anlayacağınız anca ölü olan yemleri kullanmaya çalısıyorum.Selamlar
13/05/1986
İstanbul
h.barutcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 26-08-2006, 22:45   #15
baraküda07
Oltacı

baraküda07 kullanıcısının avatarı

arkadaşlar bu teke hakkında <yanıç<<<< bir ek bilgide ben vereyim sizlere özellikle eylül sonu ekim başı gece ay varken sandalla avlanırken bu yemi bütün olarak oltaya taktığınız zaman hem doğal görünüm veriyor hemde gözleri parlıyor ve iri mırmırların dikkatini çekiyor ah o güzelim iri mırmırlar hiç nazlanmadan nasılda oltaya basarlar bizim bölgede iri mırmırlara eşşek mırmırı deriz herkese rastgele.....
Eski 14-12-2006, 23:12   #16
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

arkadaşlar bu karides konusunda bende biraz konuşacağım mazur görün
ben denize ava gittiğimde, "Doğanın" bahsettiği jumbo veya biraz daha küçük boylarda beyaz renkte karidesi yemlik niyetine balıkçı pazarından alıyorum, eve getirip bi güzel kabuklarını temizliyorum ve 3-4 kat gazete kağıdının üzerine bırakıyorum (gazete kağıdı suyunu emiyor) sonra karidesleri keskin bir bıçakla küçük küçük tike yapıyorum, daha sonra bi güzel kaya tuzu ile tuzluyorum başka bir gazete alıp tuzlanmış karidesleri üstüne serpiştiriyorum, sonra güneşe bırakıp 1-2 saat kurumasını bekliyorum, karidesler takır takır oluyor sonra bunları hava geçirmez bir pet şişede saklıyorum, eğer avdan artmışsa buzdolabının derin dondurucusunda pet şişe içindeki karidesleri poşete koyup saklıyorum.. 2 ay sonra denize gitsem bile bu karidesleri kullanabiliyorum.. karidesler kuruduğunda iğneden asla çıkmıyor, balıkta yutmak için tamamını alıyor, bu yöntemle gittiğim hiçbir avdan daha boş dönmedim.. ayrıca bu yöntem çok ekonomik.. normalde alıp direk kabuklarını soyup attığımız karides iğneden hemen düştüğü için daha çabuk tükeniyor.. biraz kurutulursa 2-3 av yetiyor..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-12-2006, 23:54   #17
arm59
Miço

arm59 kullanıcısının avatarı

Arkadaşım 2 mırmır ve 1 levrek Konyaaltında boğa çayındanmı çıktı?
Eski 15-12-2006, 08:25   #18
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Halden alınan 1Kg.karides yada çimçimi ayıkladıktan sonra geriye yarım kg.lık net yeminiz oluyor.Bu da Savaş ın dediği gibi uzun bir kullanma süresine yetiyor...

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-12-2006, 20:35   #19
igmsva
Kaptan

igmsva kullanıcısının avatarı

savaş doğru söylüyorsun. teşekkürler

ilker GÜMÜŞOVA
İZMİR 1966
A Rh(+) pozitif
igmsva Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-02-2007, 10:10   #20
murtoy
Oltacı

murtoy kullanıcısının avatarı

borinata yok abi ya bende senden duyuyorum bunu görmedim yani 10 yıldır yumurtalığa giderim rastlamadım

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları