Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme > Çimçim,Karides,Teke,Mamun

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-01-2008, 12:47   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan Teke nedir? Teke iğneye nasıl takılır?

Teke veya Yanıç ismiyle anılan küçük bir su canlısının aşağıda resmi var. Genelde liman içlerinde durgun sularda yosun ve taşlık yerlerde yaşarlar. Kepçeyle yakalanabilir. Her yemde olduğu gibi canlısı makbuldür. Fakat ölülerde randıman verir. İğneye takılmış halleri aşağıdadır. Genelde kuyruk kısmından girilip kafa kısmından çıkarılır tabi tam terside kullanılıyor. Kimi kafadan takınca randıman almıştır öyle devam ediyordur kimi ise kuyruk kısmından girdikten sonra verim almıştır. Fikir vermesi için resimi inceleyebilirsiniz.
(not: fotoğrafı Rauf kaptanın yazdığı bir konuda görmüştüm arada kaynadığı için başlık olarak burdan paylaştım kendisine teşekkür ediyorum)

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-06-2008, 03:45   #2
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Bu yem çok iyi bir yemdir. Mercan Sargoz gibi gibi balıklar tekne ile açıldığında direkt atlar.
Ben teke'yi kendim yakalıyorum.
Canlı halde kalmalarını istiyorsanız, kovanızın içine bolca su yosunlarından koymanız yeterlidir. 3-4 saat dayanacaklardır.
Ancak her zamanki gibi; eğer kıyıdan avlanıyorsanız heba edersiniz. Çünkü küçük balıklar iğnenizi siler süpürür.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2010, 18:08   #3
jayjay23
Oltacı

Alıntı:
xnode tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu yem çok iyi bir yemdir. Mercan Sargoz gibi gibi balıklar tekne ile açıldığında direkt atlar.
Ben teke'yi kendim yakalıyorum.
Canlı halde kalmalarını istiyorsanız, kovanızın içine bolca su yosunlarından koymanız yeterlidir. 3-4 saat dayanacaklardır.
Ancak her zamanki gibi; eğer kıyıdan avlanıyorsanız heba edersiniz. Çünkü küçük balıklar iğnenizi siler süpürür.

Cem Bey tekeyi nereden nasıl yakalıyorsunuz acaba bilgi verebilirmisiniz???

saygılar...
jayjay23 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2010, 18:19   #4
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

Ben Mordoğan'da avlanırken, kayalıkların olduğu bölgelerde yakalıyorum. İzmir içinde var mı bilemiyorum. Saygılar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2010, 18:27   #5
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
jayjay23 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Cem Bey tekeyi nereden nasıl yakalıyorsunuz acaba bilgi verebilirmisiniz???

saygılar...
Liman içlerinde oluyor genelde kepçe gezdirin yosunluk yerlerde derim.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-12-2010, 23:45   #6
EAKSOY
Tayfa

EAKSOY kullanıcısının avatarı

Liman içinde tekne önlerine konan araba tekerleklerin içinde bolca bulunan teke'yi tek iğne olarak kullanmayı tercih ediyorum. Kıyıdan avlanıyorsanız, yakınınızda iskele vb varsa gece uzun palalı beyaz iğne ve canlı teke kullanarak 2 kulac misinayı iskele ucundan atın; canlı tekenin kuyruguyla yaptıgı titresim gecenin karanlığında civar balıklarında cazibe uyandırıp yeme atlamalarını sağlayacaktır ve de alacagınız balık büyüklük bakımından sizi tatmin edecektir
0 Rh (+)

BORNOVA-İZMİR

EAKSOY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları