Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 21-01-2010, 17:11   #1
SpearFish
Oltacı

SpearFish kullanıcısının avatarı

Varsayılan İzmir Yeni Foça Gencerli Çakmaklı Mevkisi KERTERİZİ YARDIM LÜTFEN!

Sevglili abilerim siteye yeni bir uyeyim.Teknemizi yeni aldık bundan dolayı çok fazla yer bilmiyoruz. Teknemiz Gencerlide ve 1.5 aydır her pazar gittigimizde Allah' a şükürler olsun 10 kilo ya ya yakın gopez yakalıyoruz. Arada bir kaç mercan karagöze denk geldik ama yinede ben balıgın bir mevkisi olduguna kesinlikle inanıyorum ve eger bu çevrede yani yeni foça çevresinde kerterizini paylaşmak isteyen abilerim olursa öğrenmek çok isterim. İnanın artık gidip gopez yakalamak yorucu olmaya basladı sizden bu bolegeye ait kerteriz ler ogrenmek sitiyorum yardımcı olmak isteyen varsa lutfen yorumlarını esirgemesin saygılar! savgiler ! herkeze bol avlı kazasız gunler diliyorum !
SpearFish Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 21-01-2010, 17:16   #2
mehmetulas
Kaptan

mehmetulas kullanıcısının avatarı

aramıza hoşgeldin
nemrut limanının o taraflar güzel av verir
mehmetulas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-01-2010, 21:03   #3
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

aramıza hosgeldın dostum... evet mehmet kardesımın söledıgı gıbı nemrut guzel av verıyor deneyebılırsın
Eski 21-01-2010, 21:12   #4
ADNAN
Organizatör

ADNAN kullanıcısının avatarı

Mustafa tekne hayırlı olsun, kerterızi dolaşarak bulman gerekıyor, düşündüğün gibi kerterız olmalı buralardan tam yer tarif etmek daha zor olsa gerek, bazen balık tek noıkatda olabiliyor bol şanslar..
Eski 22-01-2010, 09:45   #5
RASTGELE AV
Oltacı

RASTGELE AV kullanıcısının avatarı

nemrut limanı girişinde sağda taş ada var onun önlerinde cok güzel kerterezler mevcut fakat buradan yazmakla ne kadar doğru bikerterez verebilirim bilmiyorum mevsiminde bölgenin en iri çıpraları oradan cıkar ben 20 yıl petkimde calıştım orada cok balığa cıktım ve çok güzel balıklar tuttum.o bölgenin balığı cok güzel ve iri olur.

ayrıca gencerli limanının acıkları 45m ile 65m acıkları döküntü taşlıktır oralar cok güzel mercan,sinarit, sagoz,ve karagöz balıkları yapar balık bulucun varsa bu metreleri denemeni tavsiye ederim.bol avlar

Bu mesaj en son " 22-01-2010 " tarihinde saat 09:54 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
RASTGELE AV Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-06-2011, 23:15   #6
idincer
Oltacı

idincer kullanıcısının avatarı

Valla nemruttan aldığın her balık tüp kokuyor ..ben bunu defalarca denedim,arkadaşlarıma söylemeden yedirmeye çalıştım ,hepsi aldılar kokuyu ..Bu balık mazot kokuyor dediler..Çakmaklıdan tutulan gopezlerde de aynı kokular geliyor.. ben daha kuzeylerde çandarlı -bademli-dikili gibi yerleri tavsiye ederim ..
Eski 04-06-2011, 12:05   #7
Erdoğan sızarlar
Çımacı

Erdoğan sızarlar kullanıcısının avatarı

Taş adanın etrafı artık yasak ( yoğun gemi trafiği var. ) aliağa yönüne doğru deavm edip ilerideki 3 kayaların oradan avlanabilirsiniz. kayaların en ucundaki kayanın geldiğiniz yöne doğru 20 metre gerisine çapa atın. Çok iri mercan fangiri kaba lidaki alabilirsiniz.Oradan kıyı boyu ( çok yakın gitmeyin kayalar var) Sırtı yaparsanız bu sıralar ( arkadaşlar alıyor) iyi balık alrsınız.
Erdoğan sızarlar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-06-2011, 23:32   #8
idincer
Oltacı

idincer kullanıcısının avatarı

Erdoğan bey bu 3 kayalar pırasa adları denilen yer midir acaba ? yada en yakın hangi kıyıdan direk üstüne gidebiliriz? yani çakmaklı mı ? yoksa aliağa tarafından daha mı yakın olur acaba ..benim teknem 4.50 boyunda çift cidar ama motorum küçük malesef 4 bg ..çok açıklara gitmeye cesaret edemiyorum ama yinede liman havlaarda bi kaçış yapabiliyorum ..okuma ve cevaplama nezaketinize şimdiden tşkr ederim .saygılarımla..
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları