Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > METEOROLOJİ

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-06-2006, 22:35   #1
gacar
Guest

Varsayılan Balıkçıların meteoroloji tahminleri

Arkadaşlar ben balıkçılıktan anlayan bir abimden izmir için şunu işitmiştim: "İzmirdeki balıkçılara göre, eğer karaburun tarafında bulutlanma varsa o gün mutlaka yağmur yağarmış" yani Karşıyakadan bakınca körfezin en uç sol tarafı bulutluysa ogün yağmur yağarmış. Bana bunu söylediği gün karaburun tarafında bulutlanma vardı ve gerçekten de yağmur yağmıştı.

Sizlerin de bildiğiniz buna benzer balıkçılara ait meteoroloji tahminleri varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

Güven Acar
15.02.1970
İZMİR
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-06-2006, 22:41   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

kapalı havada rüzgar ve yağış ne kadar kötü olursa olsun bulutlarda hafif bir yarılma olduğunda deniz 1 saat içinde süt liman oluyor. tecrübeyle sabittir. Limana döndüğümüzde sinir krizine girmiştikte

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-09-2006, 12:59   #3
aganta borina borinata
Guest

seyrek ve iri damlalarla yağıyorsa yağmur...ve yere düştüğünde sesini rahatca duyabiliyorsanız...kaçacak yer aramaya başlayınız olduça etkili bi dolu geliyor...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları