Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Malzemeler ve Bakımları > Kurşunlarla İlgili Herşey

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-03-2007, 06:09   #21
Rauf
Guest

Resimlerini gördüğüm bu takılmayan kurşunu yapmak zor değil yanlız bilemediğim icin soruyorum fiber denizde yüzme vasfına sahipmi sahipse o zaman öğle fiber boruyu nerede bulabiz kamışlarda kullanılan fiber borulardan bağzıları balıkcılık malzemesi satılan yerlerde var ama resimdeki şeffaf eğer pilastik borudan olursa ki bunu bulmak daha kolay o zaman istediğiniz ağırlıkta o tip kurşunlar piyasada var sadece deliğini pilastik borunun capı kadar büyütüp ve boruyu şeffaf celik yapıştırıcı ile yapıştırmak zor olmaz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 18-03-2007, 11:28   #22
CaTSiLeNcE
Kaptan

CaTSiLeNcE kullanıcısının avatarı

Doğan o dediğin tespih kurşunlardan geçen bir malzemecide gördüm ve bir tane aldım..Bir ara fotosunu çekip gönderirim..Gerçekten dediğin gibi akıntılı ve yosunlu yerlerde çok işe yarıyor...Biz ırmakta küçük nohut kurşunlardan yapıyoruz tespihi.. çok verimli..
Lersen@hotmail.com

""En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır.""
CaTSiLeNcE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 07:36   #23
yalcinicli
Çımacı

yalcinicli kullanıcısının avatarı

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
Yalçın abi resimlerinizi bizimle paylaştığınız için teşekürler, burdaki kurşun modellerinde sanırım "hacıyatmaz" taktiği ele alınmış, yanlış mı düşüyorum.. Takılma oranını en aza indirgemek isteniyor sanırım..
Savaş, öyle de denilebilir. Hem arkada kalan borucuk daha uzun mesafe katetmesinde de etkili.

Alıntı:
balıkcı tafarından gönderildi
Yalçın senin yapmış olduğun sistem bana daha çok sazan avında boile için olan sistemleri andırdı,boile takımında kurşuna giren plastik çubuk değilde daha çok silikondan hortum kullanılıyor.
Selim, bilirsin bir şeyi bulamayınca oturup kendin üretmek zorunda kalırsın. Bu amerikayı yeniden keşfetmek oluyor ama yapacak başka bir şey yok. Aslında döküntülük meralarda çipura için düşünmüştüm, hiç denemesem de sazan için de kullanılabilceğini kesin.

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
Yalçın abi paylaşım için teşekkürler...fiber parçanın üzerinde derecelerdekine benzer çizikler gördüm sanırım...fiberi kurşunun içine ısıtarak mı geçiriyorsun...bu parçayı nereden temin edebiliriz...yani tam olarak neyden bozma bu fiber...sanırım kolay kırılan ya da çatlayan bir parça olmasa gerek...
bir de kurşuna 100-150 gr demişsin...hazırı varmı yoksa satılıyormu...zira bizim buralarda ben 75 gr dan ağır gezer kurşun bulamadım...
Onur, bu malzeme tıbbi malzeme satıcılarında tanesi 1 YTL. alınabilen kan pipetleri. Oldukça dayanıklı, ancak zorlayıp bükmeye uğraşırsan elbette kırılacaktır. Sadece fiberin çapından 0.5 mm. kadar daha büyük bir matkapla kurşuna delik açtım ve uygun bir yapıştırıcı ile yapıştırdım. Onur ana misinan ince ve kaliteli bir ürün olduktan sonra 50 gr. lık bir kurşunla dahi yapılabilir ve uzak atışlarda olduça başarı elde edilebilir.

Saygılar, sevgiler...
yalcinicli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-03-2007, 08:20   #24
giritli
Kaptan

giritli kullanıcısının avatarı

Yalçın abicim açıklamalar için çok teşekkürler...en kısa zamanda deniycem bu tekniği...gerçi benim uzağa atmak gibi problemim yok ama bir nebze daha uzağa atmaktan zarar gelmez sanırım...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
giritli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-2007, 23:23   #25
freediver
Kaptan

Alıntı:
giritli tafarından gönderildi
bu da üst kısmında içi hava dolu plastik bir parça olan modeli

2.resim[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

bu resimdeki kursun takilmaz falan degil bal gibi takiliyor...
Bende de var..Buradan alip Izmir de denedim....
Bu kursun söyle takilmaz!
Bu kursun Alman Balzer firmasinin bir mamülü ve Almanya da genelde tatlisu avciligi yapildigi icin ona göre tasarlanmis...
Buradaki göller genelde yapay göl ve dipleri otluk ve bunun icin bu kursun formundan dolayi otlarin arasindan kolayca siyrilip cikiyor...Üstteki hava dolu kisimsa yemin otlarin arasina girmesini önleyecek kadar bir yüzerlilik sagliyor...
Ama kisa bir süre sonra su almaya da basliyor.
BIZ DENIZCIYIZ

Cumhur 1980
Berlin
freediver Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları