Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > AT-ÇEK

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 18-03-2008, 06:38   #21
araştırıcı
Miço

Merhaba Ulaş....
Gece yada hava karanlıkken balık avlanmışlığım yok denecek kadar az....
Sadece bu yıl çok büyük bir balık ustası ile birkaç gece avlandık.... Ondan öğrendiğim birkaç şey oldu...
1) Levrek avlağına yaklaştığında en az 100 mt de farları söndür...
2) Levrek için siyah yada bu renge yakın renkte sahte balık kullan...
3) Büyük levrek için oldukça yavaş sar....
4) Geceleyin Levrek uzakta olmaz...
vs...
ÇOK BÜYÜK BALIKÇI ABİMİN öğrettiklerini iş yaşamım nedeniyle pek kullanamadım...
Gece avlandığında balık braid i zaten görmüyor... Hele hele FC leader ı hiç görmüyor... bu önemli bir neden...

Balık yakalayamazsam "Kısmet" deyip işin içinden sıyrılmaya çalışıyorum....

Senin için de benzer durum sözkonusu olabilir....Yani gündüz ve-veya gün işığında balık braid i görüyor olabilir... Ama gece sadece yeme odaklanıyor olabilir... bu nedenle gece avların daha verimli geçiyor olabilir... Bunlar benim nacizene yorumlarım...

En güzel dileklerimle..
Selamlar
İskenderundan Yumurtalık' a...
araştırıcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 08-01-2012, 19:17   #22
ihsan929
Oltacı

ihsan929 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
arm59 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Örgü ipleri at-çek için hiç tavsiye etmem 10. atışından sonra müthiş karışır bütün balıkavın düğüm açmakla geçer. Belki ağır kurşunlarla at-çek yaparsan karışma süresi biraz daha uzar ama eninde sonunda karışır. Naylon misinadan şaşma eğer dipe takıldığı için suniyemini kaybediyorsan kendiliğinden açılan halkalar var onları kullan.
merhaba
örgü ip ile yaklaşık 1.5 yıldır atçek yapmaktayım ve haftada ortalama 4 veya 5 gün levrek peşinde koşmaktayım. captanın 0.10 luk ve berkleyin 0.06 kullanmaktayım 3 makinamda dolaşma olayı çok nadir oluyor balzerin ip misinalar için yağı var bu yağ ile ipleri yağladım atma mesafesi epeyce uzadı genelde sahte yem kullanıyorum 7 gr dan 13 gr kadar hepsini rahat atıyor ve karışma olayı kesinlikle yaşamıyorum. karışma olayı kullandığınız makinadanda kaynaklana bilir. sarım işleri düzgün olmazsa karışır. birde ipin ucuna 30 cm flora karbon misina bağlıyorum balık ipi görme olayını ortadan kaldırmış oluyorum. Rapalanın videolarını izlediğinizde dikkat edin hep ip kullanılıyor ama uç kısmına kesinlikle misina bağlıyorlar.
hepinize bol ve güzel avlar dilerim.
Eski 14-01-2012, 09:51   #23
mami1984
Miço

mami1984 kullanıcısının avatarı

Merhabalar.kesinlikle ip misina kullanmanızı tavsiye ederim ön kısmınada 1.5 2 m kamısşın boyuna göre leader florcarbon mısına takmanızı tavsiye ederim.her atştan sonra mısınanızı sarım klavuza oturtturup sarmaya başlarsanız düğüm sıkıntısı yaşamayacaksınız.ip mısnınanı atış esnasında düğüm oluşturmasının en büyük sebebi mısınayı sararken sarım kılavuzuna tam oturmaması ve bosluk oluşturmasından kaynaklanır.
Eski 03-02-2012, 21:14   #24
Hakansaygun
Oltacı

Turna avında ben yapıyorum mesela,denizdede yapılabilir,yapmadım ama yapılabilir.bir keresinde Sarozda atçek yaparken karşılaştığımız iki balıkçı arkadaşla sohbet ederken benim misinaya bakıp bu çok ince biz 0,40 tan aşağı misina sarmayız demişlerdi.Gerçekten de 0,40 tı misinaları.Yani bu kalınlıktaki misina ile levrek yakalayabiliyorlarsa örgü ip misina ile de yakalanır.Benim kullandığım örgü ip misina bu
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Hakansaygun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları