Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN > AT-ÇEK

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 15-10-2008, 23:15   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan At Çek Yapmanın Püf Noktaları

Başlık biraz iddalı oldu ama herhalde italyanca bilen bir üyemiz olursa ve çeviri yaparsa at-çek yapma konusunda İtalyan hobidaşlarımızdan güzel bilgiler öğreniriz diye düşünüyorum.
Dergi italyadan hediye olarak gelmişti fakat çoğu tatlı su avlarıyla ilgili olduğundan bakmamıştım bile. Arka tarafta az bir yerde denizde at çek avıyla ilgili yazı buldum. Belki anı falandır yani tam onu bile kestiremiyorum ama güzel fotoğraflar var. Neyse ilk olarak onları ekliyorum.
Eğer italyanca bilen varsa iletişime geçerse seviniriz sanırım tüm siteye faydalı olur.
(dipnot: dergi bahsettiğim gibi ağırlıklı olarak tatlı su avında at-çek yöntemlerinden bahsetmiş alabalık-turna ve siyah levrek (black bass diye geçiyor) balıklarıyla ilgili bilgiler var. Bunun dışında bir diğer dergide ise sadece sazan avı ile ilgili bilgiler boili tarifleri özel iğne bağlanış şekilleri var onlarıda ekleyebilirim tabi anlatım olmadan kıymeti yok sadece resimlerin)

Derginin kapağı şu

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 15-10-2008, 23:27   #2
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

taygun ömürsün valla.

ben türkçeye tahmini çeviri yapmak istedim şaka ile karışık . biraz acıtan, biraz sancıtan ama gerçek... adam diyor ki !

ey Türkiyeli amatör birader!
eğer halen memleketinizdeki öküzler dinamit ile balık avlıyor ise,
eğer halen tırıvırı kullanıyor, satttırıyor ve denetimlerinizi yerine getiriyorsanız,
eğer halen trolcülerin ceplerini doldurmak için kural dışı avlanmaya göz yumuyorsanız,
eğer halen at-çek yaparken sahte balığınıza kullanılmış ped dahil her türlü çöp yapışıyorsa,
eğer halen kıyıya 20 metrede ağ attırıyorsanız,
siz altın kaplama popper da kullansanız , sahtenize istediğiniz kadar action verin sadece atar ve çekersiniz. eve döndüğünüzde de anca geyik malzemesi olursunuz arkadaşlarınız tarafından kenarımın amatör balıkçısı olarak tarihe isminiz kazırsınız.

powered by alper dik
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-11-2008, 22:35   #3
oltacı piyanist
Oltacı

bu başlık için yazabileceğim birşeyler var diye düşünerek yazmak istedim.

öncelikle takımımın suya batış hızını atmadan önce kıyıda test ediyorum.. içimden belli bir hızda sayarak tahmini derinliğe göre kerteriz alıp atabildiğim kadar uzağa attıktan sonra düşme anından itibaren kerterizimi sayıyorum. takım dibe vardığında makinamı her iki saniyeye bir tur hızında kamışın en ucu hafif esneme pozisyonunda sarıyorum.. arada bir hızlanıp tekrar rolantiye düşürüyorum.. iskeleden avlanıyorum çoğunlukla. bu yüzden kamışı denize yatar vaziyette tutuyorum...

ne mi oluyo... daha yarım saat önce toplamda 1.5 kilo gelen 3 adet aldım. dipfrizime attım..

daha iyilerinin sizlere nasip olması dileğiyle....
oltacı piyanist Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-2008, 11:26   #4
lineerman
Çımacı

lineerman kullanıcısının avatarı

selam piyanist.kullandığın takım ve tuttukların hakkında biraz bilgi verirmisin?teşekkürler.
lineerman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-2008, 16:07   #5
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

[quote=oltacı piyanist;56977]bu başlık için yazabileceğim birşeyler var diye düşünerek yazmak istedim.

öncelikle takımımın suya batış hızını atmadan önce kıyıda test ediyorum.. içimden belli bir hızda sayarak tahmini derinliğe göre kerteriz alıp atabildiğim kadar uzağa attıktan sonra düşme anından itibaren kerterizimi sayıyorum. takım dibe vardığında makinamı her iki saniyeye bir tur hızında kamışın en ucu hafif esneme pozisyonunda sarıyorum.. arada bir hızlanıp tekrar rolantiye düşürüyorum.. iskeleden avlanıyorum çoğunlukla. bu yüzden kamışı denize yatar vaziyette tutuyorum...

bende attığınız sahte balığı merak ettim. bizim burada kullandığımız sahteler, suya düştükten sonra çok beklenildiği takdirde üçlüleri misinaya takılıyor ve çekerken performans alamıyoruz. en mongol balık bile bunun sahte olduğunu anlıyor. o yüzden kullandığınız takım hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-01-2009, 11:15   #6
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

takımı bende cok merak ettı m....... bılgı verırsen sevınırım
Eski 10-01-2010, 21:48   #7
The Lunatic
Kaptan

The Lunatic kullanıcısının avatarı

At çek tekniğiyle ilgili güzel bir video. Dikkatimi çekti şamandıra (bullrag) kullanmamış

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı

Bu mesaj en son " 11-01-2010 " tarihinde saat 08:26 itibariyle Necati ARAT tarafından düzenlenmiştir....
The Lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2011, 19:05   #8
pendikli balıkçı
Kaptan

pendikli balıkçı kullanıcısının avatarı

Güzel bir paylaşım tebrikler.
B Rh(+)

KÜÇÜK BALIK YOKSA BÜYÜK BALIK DA YOK!
pendikli balıkçı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları