Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Süleyman Karabulut

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-04-2010, 19:51   #1
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Varsayılan 36 saatlik deniz serüvenim.

Başlıktada dediğim gibi 36 saattir denizdeydim..Cumartesi, cumartrsi gecesi ve pazar.
Cumartesi günkü ekip arkadaşlarım:DİŞ DKR.SAMİM KARDEŞİM,birbirimizle tanışmak istediğimiz, EŞMELİ DAYI (ŞABAN) kardeşim,ADNAN kardeşim ve oğlu ALPER.
O günkü avlak bölgemizi Alman adası bodozunu seçmiştik. Çünkü bir haftadır orası güzel avlar vermeye başlamıştı.
Avlak bölgesine geldiğimizde saat 7:30 olmuştu. Tabii yine her zamanki gibi yolda kahvaltı yapıldı çaylar içildi.
Oltalar su ile buluştuğunda bizleri yine kupes ve izmaritler karşıladı. Ogün saat üçe kadar havanın çok sakin olması akıntının değişik yönlere dömesi bizi olduğumuz yerde beş altı tur döndürdü. Saat üçten sonra havanın lodosta sabitlenmesiyle uskumrularla tanıştık..
Bir ara beni arayan MEHMET ULAŞ kurtlarının fazla büyüdüğünü yerinde duramadığını belirterek o gece çıkmak istediğini belirtti. O gün yorgun olmama rağmen kendisini kıramadım ve kabul ettim.Akşam saat yedi cıvarı doktorları bırakıp Memet Ulaş'la tekrar geri döndük.
Birlikte geldiği bacanağının oğlu ZAFER ile denizde mangal keyfi yapmak hayaliyle, gelirken tavuk kanadı ve salata malzemesi alıp gelmişler.Oltalar suya indiğinde zayıf ve seyrek vuruşlarla ara ara mandagözler geldi.Bir iki saat aradan sonra tüm takımları suda bırakıp yemek faslına geçildi.. ZAFER kardeşimin eline sağlık salata ve mangal süperdi.Yemekler yenip oltaları elimize aldığımızda birde ne görelim, bir mıngırı tüm takımları birbirine katmış. Takımların hepsi çöpe gidince bende saat beşte kalkmak üzere uykuya çekildim.
Sabah kalktığımda ikisininde morali bozuk kovada bir iki kilo kadar kırık kırsık balık geriye döndük
Limana dönüp Mehmet'lerle vedalaşmanın ardından hızlı bir temizlikten sonra pazar günkü ekip arkadaşlarım geldiler..
Ekip arkadaşlarımERSİNbabası METİNabi, kayını MÜMİN VEEE tontonmu tonton eski balıkcılardan seksen beş yaşında KAMİL dede..
Kamil dedemizin kulakları ağır duyduğu gibi gözleride zor görüyor, ama buna rağmen balık avı deyince gözlerinin içi gülüyor. AAAH AH diyerek eski avlarını yad ediyor.
İşte bu balık sevdası böyle bir şey, seksen beş yaşındaki bir dedemiz o balığın oltaya vuruşunda duyduğu hazzı görmenizi isterdim..
O günümüzde havanın çok dönek olması sonucu verimsiz bir av geçirerek avımıza noktayı koyuduk.
Otuz altı saatlik av serüvenimde bana arkadaşlık yapan tüm dostlarıma sevgi ve saygılarımı sunar, TÜM RAST GELSİN AİLESİNİN oltalarının dolu gelmesini dilerim...

MEHMET ULAŞ'LA MANGAL SOFRAMIZ..

KAMİL DEDEM YEM TAKIYOR.

MÜMİN KARDEŞİMİN İKİLİ KUPESİ.

KAMİL DEDEMİN İKİLİ KUPESİ

BENİM USKUMRU..

ALPER KARDEŞİMİZİN USKUMRUSU..

VEE EŞMELİ DAYI

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 19-04-2010 " tarihinde saat 20:15 itibariyle kaptankarabulut tarafından düzenlenmiştir....
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları