Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-08-2010, 10:59   #1
Çağatay
Miço

Çağatay kullanıcısının avatarı

Varsayılan 12-13 Ağustos Çeşmealtı hafta içi kaçamağı...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu aralar zamanımız müsait olunca arkadaşım Bumin'le hafta içi kaçamağı yapalım dedik. İshak Ballıca'nın yıllık izni de denk gelince 3 kişilik bir ekiple Çeşmealtı'ndan akşam 19.30 sularında benim tekne ile açıldık. Yem olarak, mamun, sardalya ve sülünez kullandık. Akşam ve sabah suyunda biraz balık oynadı, gece ise pek verimli sayılmazdı. Bu yüzden Bumin gece uyumayı tercih etti. Gece hava bir ara lodosa döndü sonra da rüzgar kesildi, teknede denizin ortasında şakır şakır terleten boğucu bir hava vardı, resmen bunaldık sıcaktan terden. Sabaha karşı batıdan biraz esinti başladı, giderek karayele dönen hafif esinti birazcık olsun bizi rahatlattı. Kopezler her yerdeydi, yüzey, orta su ve dipte ne akşam ne gece ne de sabah bize rahat vermediler. Gece bir ara bir grup yunus teknenin dibine kadar sokuldu. Zaten keyifsiz olan balık da bu yüzden uzun süre şak diye kesti.

Yunuslar, kopezler derken aradan çıkartabildiğimiz balıklar aşağıda.

Azman istavritler yine misafirimiz oldu, bir iki parça da olsa mırmır ve mercan da avladık. Sabah suyunun sürprizi İshak Balllıca'nın oltasına denk gelen antenli mercan'dı.

Nazar değmesin 3 haftadır bir iki parça da olsa antenli mercan içimizden birinin oltasına nasip oluyor.

Daha bereketlisi sizlere nasip olsun.

İshak beyin video çalışması.

ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.

Bu mesaj en son " 29-04-2012 " tarihinde saat 20:15 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir....
Çağatay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-08-2010, 11:50   #2
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Güzel av olmuş tebrik ederim tüm ekibi.
İshak abi yine harika bir çalışma yapmış, o geceyi bize yaşatmış ayrıca teşekkürler kendisine.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2010, 12:04   #3
Doğan ÖZCAN
Kaptan

Doğan ÖZCAN kullanıcısının avatarı

OHhhhhh maşallah tüm ekibi tebrik ederim....daha bereketlilerine inşallah...sağlıkla kalın
MERZİFON / AMASYA
Doğan ÖZCAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2010, 13:55   #4
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Alıntı:
İmBat tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Güzel av olmuş tebrik ederim tüm ekibi.
İshak abi yine harika bir çalışma yapmış, o geceyi bize yaşatmış ayrıca teşekkürler kendisine.

Sevgili Taygun um biliyorsun bu işe başlamama ilk sebep sensin..Sen ben ve Mehmet abin ile sanırım 2006 yılında benim eski kutsal mekana kıyıya ava gitmiştik Ve sen orada Mehmet abinin tuttuğu bir Çupra ile ilgili 1-2 dakikalık çekip yapmış ve bunu da youtube ye yollamıştın..

Aha ne oldu ise o zaman oldu...O bana esin kaynağı oldu...Ve daha sonrada msn ortamında Aganta burina burinata Nick'li Doğan abine sora sora Movie Maker i öğrendim..Kısa kısa videolar yaptım acemice..

Ama şimdi kendime göre bir çizgi tutturdum diye düşünüyorum...Ben balık avı esnasında tutulan balık olayından çok o av esnasında yaşanan tüm güzellikleri aynen belgesel gibi ilk anlardan başlayıp geri dönüş yoluna kadar aktarmaya çalışıyorum....Ve iddiamda asla ben veya bizler iyi balık tutuyoruz olayı değil...

Ayrıca, bemin bu çalışmalarım yönünde bir çizgi/ tarz da yok sanırım...Durum bu kardeşim...Ortaya tıklanıp seyredilecek birşeyler yapabiliyorsam ne mutlu bana..

1963-izmir

ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-2010, 16:52   #5
Fatih AKDAĞ
Tayfa

Fatih AKDAĞ kullanıcısının avatarı

Çok güzel bir av olmuş ama avdan dahada güzeli harika bir sohbet ortamı oluşmuş.
Allah muhabbetinizi bozmasın İnşAllah..

Saygılarımla
Torbalı / İZMİR
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Fatih AKDAĞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2010, 00:48   #6
paşalı
VİP

paşalı kullanıcısının avatarı

Çağataycım bu güzel avı ve dostlukları kutluyorum.Hep böyle kalmanız dileklerimle.Ayrıca balıklar süper afiyet olsun.

paşalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2010, 02:54   #7
Tuncay GÜNAY
Moderator

Tuncay GÜNAY kullanıcısının avatarı

paylaşım için teşekkürler. daha güzel avlarınız olur inşallah.

0 0532 522 56 77

DOSTLUK KÜÇÜK MENFAATLERE KURBAN EDİLMEYECEK KADAR BÜYÜK BİR DUYGUDUR.
Tuncay GÜNAY Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2010, 04:08   #8
Kamil ESEN
Kaptan

Maşallah güzel balıklar tutmuşsunuz.Tebrik ederim.İshak abimde en güzel şekilde arşivine koymuş yine.Şansınız açık olsun.Rastgelsin.
Eski 15-08-2010, 20:14   #9
adolomorola
Kaptan

adolomorola kullanıcısının avatarı

Çok güzel bir ekip çalışması olmuş,tüm ekibi kutlarım ..
çoktandır sevgili ishak abinin ne sesini nede kendisini görebiliyorduk sizin sayenizde onuda gördük çok şükür ishak abiye çok çok selam ederim kendisi benim için ender bulunan seyiyeli bir kişilige sahip biridir selamını iletirseniz sevinirim...

1973/Manisa

0 535 5875786

''Sürküler dışı balıkları geri iade et ''
Zamanını balık aramakla değil
Balık yakalamakla geçir.

adolomorola Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-08-2010, 21:01   #10
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
oltamisina tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Sevgili Taygun um biliyorsun bu işe başlamama ilk sebep sensin..Sen ben ve Mehmet abin ile sanırım 2006 yılında benim eski kutsal mekana kıyıya ava gitmiştik Ve sen orada Mehmet abinin tuttuğu bir Çupra ile ilgili 1-2 dakikalık çekip yapmış ve bunu da youtube ye yollamıştın..

Aha ne oldu ise o zaman oldu...O bana esin kaynağı oldu...Ve daha sonrada msn ortamında Aganta burina burinata Nick'li Doğan abine sora sora Movie Maker i öğrendim..Kısa kısa videolar yaptım acemice..

Ama şimdi kendime göre bir çizgi tutturdum diye düşünüyorum...Ben balık avı esnasında tutulan balık olayından çok o av esnasında yaşanan tüm güzellikleri aynen belgesel gibi ilk anlardan başlayıp geri dönüş yoluna kadar aktarmaya çalışıyorum....Ve iddiamda asla ben veya bizler iyi balık tutuyoruz olayı değil...

Ayrıca, bemin bu çalışmalarım yönünde bir çizgi/ tarz da yok sanırım...Durum bu kardeşim...Ortaya tıklanıp seyredilecek birşeyler yapabiliyorsam ne mutlu bana..
İshak abicim aynen dediğin gibidir ama senin azmin ve öğrenmeye açık olman bizim yardımlarımızdan falan çok daha önemli, çok daha büyük etken.

Ayrıca son iki pargrafta belirttiğin kısıma yorum yapmam gerekirse. Senin kalbinin güzelliğini, iyi niyetini ve alçak gönüllülüğünü ben çok iyi biliyorum, ama inan internet ortamında yazdıkların, yaptıkların bile seni hiç tanımayan birinin bu özelliklerini anlamasına yeter artar.

Ben hala bir ümit Çeşme'de mercan avına gitmek için haber beklemekteyim bu arada

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları