Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > TATLI SU AVI > Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 04-04-2006, 16:35   #11
star
Çımacı

Sevgili serkan,mert ve selim önder öncelikle vermiş olduğunuz destekten dolayı sizlere teşekkür ediyorum.Değerli dostum büyüğüm mehmet koray beyfendiyede sevgi ve saygılarımı iletiyorum.Konuyu fazla uzatmadan kısaca toparlamaya çalışacağım.Öncelikle forumda kendimi yeterince tanıtamadığımı düşünüyorum aynı zamanda yazmış olduğum mesajlarında tam anlamıyla algılanamadığı kanati içerisindeyim.Ben 40 yaşında iki çocuk babası bir yetişkin olarak aklım erdiğinden bu zamana kadar ailemden ve büyüklerimden aldığım terbiyeyle ve bu terbiyeyi çocuklarıma aşılayarak tam bir çevreci ruhuyla büyümüş ve çevreyi tahrip edenlere vede kural tanımayan magandalara savaş açan bir ruhla büyüyen biri olarak yeterince kendimi anlamatamadığımı düşünüyorum. Öncelikle Yayın balığıyla ilgili mesajı hatırlarsanız cuma günü yazmıştım ve acil diye yazdım. Foruma Cuma gününden sonra girmedim çünkü kamu kuruluşunda çalıştığım için cumartesi, Pazar tatil pazartesi ise av yasağının başladığını forumdan öğrendim.Birde av yasağıyla ilgili destek mesajım var .Kendimle bu konularda hiçbir zaman çelişmedim çelişmemde unutkanlıklar hariç. Hepimiz insanız herzaman hata yapabiliriz..Şunu unutmamak gerekir biz bir aileyiz.
Star/ankara
(İnsan kıyafetiyle karşılanır konuşmasıyla uğurlanır.)

Bu mesaj en son " 04-04-2006 " tarihinde saat 19:35 itibariyle star tarafından düzenlenmiştir....
star Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 06-04-2006, 05:20   #12
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Star kardeş verdiğin cevap çok güzel seni tebrik ederim.senin aile terbiyen ile benim terbiyem çok farklı,kusura bakma ben İsmetpaşalıyım o yüzden farklılığımız var, Ankara İsmetpaşa nın neresi olduğunu heralde biliyorsundur.
Biz bir aileyiz diyorsun doğru bu ailede sende varsın
İnsanlar kıyafetleriyle ağırlanır,(buda şüpeli)konuşmalarıyla uğurlanır diyorsun çok doğru sana rastgele.Ancak resmini verdiğin derya kuzusu sazanı
Ayaş da hangi barajdan tutuğunu söylede bir tanedene ben tutmaya çalışayım.

Sevgili katiti arkadaş bundan sonra lütfen ama lütfen mesajların işeriğinden önce geliş tarihlerine iyi bak benden tavsiye,bugün arife günü ise yarın da bayramdır,bir hafta sonra bayram olmaz.

Sayın serkan abi bana niye sitem ediyorsun? bu memleket de enayi bizmiyiz.eğer bu sitede avlanma kurallareını bilmeyen varsa öece onu sorsun sununa kadar yardımcı olalım sırtımızda taşıyalım.Yok ben herşeyi bilirim deyip de sonradanda yasak zamanda avlanmak istemesinin su götürür tarafı yoktur.
ayrıcada star arkadaşdan özgeçmişini sormadımkı , ben kendi özgeşmişimi yazarsam ayıp olur bende karıyer sahibim.
ayrıcada bunların etiklikleride düşündürücüdür.Önemli olan sürdürülebilir
avcılıktır .Yoksa bu sitede doğru söyleyeni yedi köyden kovarlar slagonumu uygulanıyor.bu site legalmi?yoksa illegalmi?yoksa sizi talebelermi kızdırıyor?

Hepinize rastgele.

F.Mehmet Koray 1948 Ankara

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-2006, 06:28   #13
aserkansatı
Guest

Sevgili Mehmet Abi,size bir kaç konuda yanıt verip yardıcı olmak isterim.Yanılmıyorsam birbirimizi anlıyamadık.Ben size sitem etmiyorum sadece mesajlarınızın tarzıyla ilgili yazdım onları.Ve siz Star arkadaşımıza yanıt verirken demişsiniz ki Ankara İsmetpaşalıyım tarzım böyle benim.(Yanılıyorsam düzeltin)Değerli abicim ben aslen Kasımpaşalıyım,diğeri Dolapdereli,diğeriEşrefpaşalı vs vs vs.Bunlar çok önemli değil.Mühim olan nereli olduğumuz değil,nerede olduğumuz... Benim kastım ,bilmeyen arkadaşlara bir şeyleri anlatırken kullanılan uslupla alakalıydı. Orada da gereken hassasiyeti göstermediğinizi düşünüyorum.Yoksa hepimizin kültürünün bir uslubu var ve gerektiğinde kullanıyoruz Ama burada kullandığımız ortak uslup bizleri birleştiriyor.En güzeli de bu değil mi...
Demişsiniz ki bu site illegal mi? Demişsiniz ki biz enayimiyiz? Hiç enayiye benzemiyor yazdığınız mesajlar Mehmet Abi...Star arkadaşın bilmeden yazdığı bir av konusu sizi niye enayi yapsın? O gidiyor ben gidemiyorum diye değil herhalde...Ayrıca doğru söylediği için kimseyi dokuz köyden kovmak haddimiz de değildir.Yeter ki kişi haklı olsun.
Kariyer olayına gelince sevgili Mehmet Abi, kimin ne kariyeri olduğundan çok kişinin buradaki konuşmalarıyla,niyetiyle ne kariyer yaptığına bakarız biz...
Gelelim illegaliteye... Bu site legaldir siz merak etmeyin.Çok şüpheliyseniz daha dikkatli okuyun mesajları.Yasadışı avcılıkla suçladığınız Selim arkadaş Almanyada yaşadığı için Türkiyedeki yasaklara karşı sorumlu olamaz...Biraz daha dikkat ve hoşgörü lütfen...
Benim sizden bir ricam olacak.Bu site legalmi illegal miden önce kendi mesajlarınıza bir bakın.Sizce normal mi yoksa agresif mi... Siz bu sitenin en büyüğüsünüz.Çünkü imzanıza göre 58 yaşında olmalısınız.Size yaşınıza hürmeten saygımız büyüktür. Ama lütfen siz de bu büyüklüğü bize hissettirin.Gerçekten yol gösterici bir büyüğe ihtiyacı var hepimizin.Saygılar,sevgiler sevgili Mehmet Abi...

Bu mesaj en son " 06-04-2006 " tarihinde saat 06:44 itibariyle aserkansatı tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-2006, 15:50   #14
star
Çımacı

Varsayılan Veda

Günaydın arkadaşlar öncelikle bazı yanlışları düzeltelim ben aile terbiyesi konusunda kendimi bir başkasıyla kıyaslamadım kimseyide itham etmedim lütfen mesajlarım iyi okunsun.Kariyer meselesine gelince ben kariyerden hiç bahsetmedim O tür polemiklere hiç girmek istemiyorum. Çünkü burası yeri değil Ben bu sitede üslubumu bozmadım bozmamda .Lütfen sözlerinizi daha ölçülü kullanmanızı rica ediyorum her yerin kendine göre bir kuralı vardır bana göre ismetpaşalı olmanız bu forumda ayrıcalıklı olduğunuzu göstermez kurallara uyan herkes bu foruma katılabilir.
Bu zamana kadarki olan birlikteliğimizde mesajlarımda bana yardımcı olan bütün arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Rastgelsin formunun selameti için bugünden itibaren forumdan ayrılmaya karar verdim.
Herkese saygılarımı sunuyorum.
Star/ankara

Bu mesaj en son " 06-04-2006 " tarihinde saat 20:02 itibariyle star tarafından düzenlenmiştir....
star Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-2006, 17:32   #15
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Sevgili star;

Forumumuzda ne yazık ki bazen bu tarz anlaşmazlıklar yaşanıyor. Fakat yaşanan küçük anlaşmazlıklara kızıp da forumdan ayrılmak bana çok da uygun bir çözüm değil gibi geliyor. Ne de olsa insanlar konuşa konuşa anlaşır. Zaman içerisinde bu tür anlaşmazlıkların da üstesinden gelinebileceğine inanıyorum. İyi niyet çerçevesi içerisinden davrandığımız sürece çözülemeyecek sorun olmayacaktır kanımca.

Forumdan ayrılmak sonuçta sizin kararınızdır, bize saygı duymak düşer. Fakat bu kararı bir kez daha gözden geçirir ve geri dönerseniz çok mutlu olurum. Sanırım sitedeki tüm katılımcı arkadaşlarımız da bu yönde düşünüyordur.

Saygılarımla...

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-2006, 18:59   #16
HALDUN YALIMLI
SHARK

HALDUN YALIMLI kullanıcısının avatarı

Cool

BÜYÜKLERİMİN AFFINA SIĞINARAK

Abilerim yada amcalarım siz hangisini kendinize uygun görürseniz o hitabı kabul edin. biriniz 1948 diğeriniz 1965 doğumlu bu forumda yer alan yaşını almış olgun insanlardan birilerisiniz bu yaşa kadar gördüğünüz edindiğiniz tecrübeler şu tarz forumlarda sorularına cevap arayan biz sizlerden yaşça küçük :dikkat: kardeşlerinize yol gösterir akıl verir eğitici ve öğretici trazda olmalıdır diye düşünerek sizlerin yazdığı mesajları merakla bekleyen heyecanla okuyan kısacası sizi tanımasada yaşınıza hürmet ederek saygı duyan bu forum katılımcılarına bilgi tecrübe ve eğitici içerikli mesajlarınızla yol göstermenizi temenni ediyoruz. Elbette insalar beşerdir mutlaka şaşarlar. Siz yaşlarda abilerimiz amcalarımız arasındada bu tip hadiseler çıkması gayet doğaldır. Bu gibi durumlarda bizler sizlerden yaşça küçük olanlar agresif ve öfkeli tavırlar sergilemesi gayet normal ama siz yaşta bu tecrübe ve görmüşlükle bu davranışlarsergilemeniz biraz yadırganıcı.

Burası serbest bir form her ortamın mutlaka kendine has bir kurallar dizgisi vardır ve bunlara uyulması gerekir. Bu kuralların en başında gelen birbirimize olması gereken saygıdır. Saygı olmadan sevgi olmaz bu sebeple hepimiz 7'den 70'e birbirimize ilk önce saygı duyarak yaklaşmalıyız.

Burada kimsenin kimseye saygı duyması için makamı kıdemi ve kazancı önemli değildir. Önemli olan bizleri aynı ortak paydada buluşturan amatör balıkçılık ruhu ile gerek kara, gerek deniz, gerekse tatlısu ortamları ile kendimizi kucağınına bıraktığımız tabiatı sevmemiz gerekir.

Benim yaşım 31 bu sizinde geçirdiğiniz bir yaş 31 yaşınızı hatırlayın istedim en azından silikte olsa mutlaka yaşadığınız 1-2 anı canlanmıştır gözünüzde. Eğer ben sizlerin yaşınızı görürsem emin olun ki bu yazdığım yazı aklıma mutlaka gelecektir. SAYGILARIMLA

Bence; YAŞLANMAK GÜZELDİR. ESKİMEYE GÖRE :dikkat:
haldunyalimli@gmail.com
HALDUN YALIMLI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-04-2006, 21:20   #17
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Bakın yayın oltası nereye kaydı ne diyeyim bizim kimyamızda var herhalde tartışmak her şeyi çok iyi biliriz her konudan anlarız her hangi bir konudan anlamasakta anlıyor gibi yapıp ahkam keseriz.benim başımdan geçen bir olayı anlatmak istiyorum ,bundan iki sene veya üç sene evvel derneklerimizin internette olan forumuna üye oldum ve şöyle bir yazı yazdım..merhaba arkadaşlar ben almanyadan selim öner bana tatlısuavında en zor soruları sorabilirsiniz sizlere yanıtlamaya çalışırım..diye vay senmisin yazan arkadaşın biri hemen cavabı yapıştırdı BİZİM almanyadan hele hele en zor soruları isteyen birine hiç sorumuz olmaz diye ee çok biliyoruz ya bu konuda her türlü imkanımız var elimizin altında binlerce kitap basılmış Türkce olarak binlerce görsel (video-dvd-tv)bilgi var her birimizde,derneklerimiz on binler civarında,bizleri bilgiye boğuyorlar neyse bu arkadaşa özelden bir yazı yazdım,bu arkadaşta nezaketle bir cevap yolladı,amacının sitede bulunan üstadlarının benim yazıma alınmış olabileceklerini yazdı,halbuki ben bu sitede yazılan bazı yanlış yazılar üzerine yazı yazıp yardım etmek istemiştim belli bir süre sonra sorular gelmeye başladı,şu konu hakkında bilgisi olan yok mu efendim bu konuyu nasıl açıklayabilir forum üyeleri gibi sorulan soruların hepsi yanıtsız kaldı bende cevap yazmadım o günden sonra, siteye ne mi oldu iflas..daha çok konular var yazabileceğim ama insanları incitmek pek hoşuma gitmiyor şahsen,ara sıra bazı yazılarım oldu çok sert olmasada bu sitede başka siteler hakkında çünki ben bütün siteleri gezip yazılanları okuyorum inanın çok yanlış yazılar var içlerinde bazen müdahele edebiliyorum bazen sadece okuyup müdahele edemediğim için üzülüyorum.neyse gerçek konuya gelince arkadaşım Star sen genede kal sitede seninle yazışmak isteyen arkadaşlarla irtibatın olsun ötekileri görme benim hikayemdeki gibi küsme çünki sendende bu sitedeki arkadaşların eminim çok öğreneceği vardır bak bir arkadaşımızı kaybettik Kardeşim SAMİ,yazmıyor artık sebebini bilmiyorum ama gelecektir bir gün yine aramıza bundan eminim ve senin gibi değerli bir arkadaşıda kaybetmek istemiyoruz kal ve bizimle bilgilerini paylaş derim ben....

Not.bu yazımda Star arkaşın yanında olup her hangi başka bir arkadaşın karşısında değilim bunun iyi anlaşılmasını istiyorum ben sadece star arkadaşımızın bizimle kalmasını istiyorum yoksa iki kişinin arasında taraf olmak bana düşmez ve haddime değildir.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-04-2006, 08:47   #18
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Star arkadaşım yayın avında kulanabileceğin başka bir takım hazırlanışını resimli olarak siteye gönderiyorum devamı gelecek.
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg IMG_3810.JPG (27,3 KB, 210 Görüntülenme)
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2006, 22:45   #19
crowe
Oltacı

crowe kullanıcısının avatarı

genelde meriç (yunanistan sınırı)te sülük kullanmaktayız en güzeli tek olta ve sülüktür

Hakkı \ 1977 \ Uzunköprü
crowe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-07-2006, 17:01   #20
aganta borina borinata
Guest

yayın avı yasağı ne zaman biter bilmiyorum ama bitecek...selim bey bi yöntem oluşturmuş bence kullanılabilir bi yöntem...

ancak ben olsam şamandıra kullanmam...stoperda bence tercih edilmemeli ve oltada ne kadar az ek olursa okadar sağlam olacaktır...eğer yayınlar büyükse en az 70-80'lik misina kullanılmalı... ve gerçekten iri bi kanca...fırdöndü mutlaka olmalı çünkü yayın ( biz adana da "gelebicin" diyoruz) oltanın ucunda inanamayacağınız kaadar çok dönüyor...yeme gelince; ben solucan kullanıyorum bulabildiklerinizin enirilerinden kancanın ucuna kadar dizilmeli ve solucanları yarı boyu kancadan sarkmalı...avda gece tercih edilirse daha verimli olacaktır hatta oltaları geceden bırakıp sabah çekmek daha iyi ve zevkli olacaktır...unutmadan; kıyıya iyi bi dal çakılmalı (biraz esnek ve kalınca olursa daha sağlam olur..sonra gelsin gelebicinler ( yayınlar)tadından yenmez valla)...bu arada ben olsam odun közünde ızgara yaparım...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları