Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 03-02-2008, 09:55   #1
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Varsayılan 03.02.2008

Sabahın erken saatlerinde yola çıkmamıza rahmen bi yerde yaptığımız rötarla 9.00 da denide olabildik limandan bazı kişiler kanaldan hem uskumru aldığını hemde dipte çupra ebatlarında ısparozun olduğunu söledi , bizde çıktık gittik kanal suyuna ben ısparozla pek ilgilenmeyi sevmediğim için hemen bi koldan zokayı uskumruya bi koldanda dibe kalamara çalıştım biraz geçtikten sonra bir kalamar aldım gerçekten çok iyiydi tahminim 350 gr civarı felandır biraz ilerledikten sonra babam eyvah dedi deli bi uskumru geliyo bende hemen heyecanla uskumru takımıma vuruş beklemeye başladım çünki teknede biri uskumru yakaladığı zaman diğer oltalarada vuruş olur ve o kişilerde balık alır bekledim ama nafile aşşağıdaki balık uskumru değilmiş kocaman bi tirsiymiş tirside ne tirsi be biraz geçtikten sonra bi kaç iri ısparoz alındı amcam ve babam tarafından bu arada bende yine iri sayılabilicek bi kalamar aldım baktık bu merada olcak gibi değil pita feneri civarındaki bi kaç meramızda kalamara akış yaptık bi kaç tane de o şekilde kalamar aldıktan sonra dedik akşama yemeklik balık çıksın çıkalım pita taşına çapalıyalım çıktık attık çapamızı kerterize de tam oturttum tekneyi ama nafile aşşağıda tık bile yoktu ne kalamar vuruş yapıyordu ne başka bişey bi yarım saatlik sessizlikten sonra amcam iyi seviyede sayılabilicek bi mercanla buluşturdu bizi ondan sonrada bi kaç ısparoz derken karınlarımız acıkmaya başladı yanımızda nevale getirmeyi unuttuğumuz içinde çıktık limana eğlenceli bir av oldu 2 kg kadar kalamar yakalamışım onlarıda satıp cep harçlığımı çıkarttım..

Not: Fotoları pc ye kendi telefonumdan atamadığım için bi arkadaşa verdim ondan aldığım da atıcağım..(bugün akşamüzerine doğru atılmış olur..)

Saygılarımla..
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları