Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-03-2012, 16:01   #1
fresenius
Oltacı

Varsayılan İzmir Seferihisar(Akarca) civarında balık nerelerde çok ?

Arkadaşlar 4.50 10 beygir içten takma diesel fiber bir tekne aldım.kısmetse haftaya seferihisar akarcadan suya indircem.sürekli orda suda kalacak.Acaba o civarda balık en çok nerelerde çıkar.söyliyebilirmisiniz?
2-balık bulucuların faydası varmıdır.hangi modeli alabilirim?
3-akarca civarında tekneni güvenli bağlı kalabileceği bir yer varmı?benim bildiğim jandarmanın yanı var!
4-konu ile ilgisi yok ama teknenin altına normal antipas boya sürüp suya indirmeyi planlıyorum.bir sakıncası olurmu?antipas kuruduktan sonramı suya indirilmeli?

not:tekne olayına ilk kez giriyorum!)
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 12-03-2012 " tarihinde saat 09:04 itibariyle fresenius tarafından düzenlenmiştir....
fresenius Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-03-2012, 19:57   #2
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Alıntı:
fresenius tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Arkadaşlar 4.50 10 beygir içten takma diesel fiber bir tekne aldım.kısmetse haftaya seferihisar akarcadan suya indircem.sürekli orda suda kalacak.Acaba o civarda balık en çok nerelerde çıkar.söyliyebilirmisiniz?
2-balık bulucuların faydası varmıdır.hangi modeli alabilirim?
3-akarca civarında tekneni güvenli bağlı kalabileceği bir yer varmı?benim bildiğim jandarmanın yanı var!
4-konu ile ilgisi yok ama teknenin altına normal antipas boya sürüp suya indirmeyi planlıyorum.bir sakıncası olurmu?antipas kuruduktan sonramı suya indirilmeli?

not:tekne olayına ilk kez giriyorum!)
Merhabalar.
Balık bulucunun avlanacağınız derinliğin ve avlanacağınız meranın dip yüzeyini tanımanız hakkında faydası olur. Bende Garmin 421C var navigasyon özelliklerinin de çok fazla faydasını görüyorum.. Sisli havalarda dönüşte rotamdan şaşıp ne mazot israfı ne de risk yaşıyorum.
Teknenin suda kalan kısmı için antipas yanlış tercih çünkü denizde sürekli kalan tekneniz yosun, kepez ve dragana tutacaktır bunlarda belli bi süre sonra teknenizin su üzerindeki sürtünmesini fazlalaştırıp ilk zamanlarınızda kathedtiğiniz hızı tamamıyla etkileyecektir. Bunun için zehirli boya dediğimiz boyadan alıp teknenin zeminine uygulamanız gerekmektedir bunlar deniz suyundan dolayı oluşacak zararlıları engelleyecektir
Saygılarımla.
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-03-2012, 09:51   #3
TUĞYAN
Kaptan

TUĞYAN kullanıcısının avatarı

Kardeşim sana ıldır tarafını önerebilirim iyi mercan alıyorlar tabiğiki uzak dersen birşey diyemem
Eski 12-03-2012, 09:11   #4
fresenius
Oltacı

ilginiz için teşekkürler.Boyayı normal yağlı boya yaptık hafta sonu.konu ile ilgili bilgili birkaç abimiz boşuna zehirliye okadar para vermeyin.yazık dedi.
navigasyon olayını cep telefonum ile çözmeyi planlıyorum.balık bulucu derinlik olarak faydalı olcağına inanıyorum.sonra alabilirim.
ılıdır uzak oraya gitmem biraz zor olur.römorka indir bindir zor olacak.nisan-ekim arasında sürekli denizde bırakmayı planlıyorum.akarca jandarmanın orda bir koy var.15-20 tekne orada bağlı.orda duracak gibi gözüküyor.kısmetse 18 martta denize indireceğim.
birde güneş için tente yaptırmak istiyorum izmirde yapan varsa adres verebilirmisiniz?

Eski 06-04-2012, 19:38   #5
Balikci Alp
Tayfa

Balikci Alp kullanıcısının avatarı

Sevgili fresenius,
Akarca tarafının taşlığı boldur. Bu taşlıkları bulup balığı bulabilirsin, bunun için balık bulucu alıp dip yapısını görüp anlaman önemli kanımca. O taraflarda 200 metreye kadar olan bölgede taşlık bulursan seni sürprizlerde bekliyor.
Hiç balık bulamazsan, azıcık açıl, Altınköy açıkları 80 metrede derinsu mercanı alırsın.
Yağlı boya konusunda yaptığının doğru olduğuna katılamayacağım, sonuçta zehirli boya suda yavaş yavaş kendini salan bir boya, bu şekilde teknede oluşan (boya katmanının) yosun ve kabukluluları geri salıyor. Yağlı boyanın bu tür bir özelliği olduğunu ben bilmiyorum. ama artık yaptıysan diyecek bir şey yok, tecrübe edip kendin öğrenirsin, Eylül ayında bizde senin tecrübenden faydalanırız.
Hayırlı avlar dilerim. Sana tavsiyem, su ısınmadan ava başla, su ısınınca gopezler heryerde oluyor.
Balikci Alp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-04-2012, 10:29   #6
fresenius
Oltacı

alp,bilgi için çok teşekkür ederim.bu akşam 4,de kısmetse açılacağım.ayrıca pazarda çıkacağım.dediğin gibi bir deneyip sonra sonucu yazarım.balık bulucu condor f238 buldum(250tl).birde garmin 200 var(500tl).karar veremedim.şimdilik hislerimizle açılacağız.bakalım kısmet).oltaya hiç balık vurmayınca insan gopoz,isparozu arıyor açıkcası.eve eliboş dönüp hanımın dalga geçmesi kadar kötü birşey yok))))
not:iskele nasıl olmuş ama.1 saate kendimiz yaptık))
Eski 07-04-2012, 18:14   #7
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Alıntı:
fresenius tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
alp,bilgi için çok teşekkür ederim.bu akşam 4,de kısmetse açılacağım.ayrıca pazarda çıkacağım.dediğin gibi bir deneyip sonra sonucu yazarım.balık bulucu condor f238 buldum(250tl).birde garmin 200 var(500tl).karar veremedim.şimdilik hislerimizle açılacağız.bakalım kısmet).oltaya hiç balık vurmayınca insan gopoz,isparozu arıyor açıkcası.eve eliboş dönüp hanımın dalga geçmesi kadar kötü birşey yok))))
not:iskele nasıl olmuş ama.1 saate kendimiz yaptık))
Sana bol şans diliyorum...İlk önce benim için oltanı salıver diyorum...Rast gelsin inşallah...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-04-2012, 09:14   #8
fresenius
Oltacı

cumartesi 5-6 arası çıktık.yine 5-6 tane oto balığı aldık.sanırım akarcada balık yok gibi geliyor))evi satıp ıldır yada karaburunamı taşınsak acaba)))
Eski 11-04-2012, 05:16   #9
Balikci Alp
Tayfa

Balık isi sabır isi. Samanlıkta iğne ariyorsun hemen moralleri bozma. Ayrıca avlandigin körfez verimli bir körfez. Balık bulucunun sana su faydası olur. Öncelikle, sürü halinde bulunan gopezi sana gösterir. Sende üstüne olta atıp, gopezleri topların sonra yavaş yavaş deneme yanılma yolu ile balık bulucudan gördüğün dip yapısının ne olduğunu (kum, tas, yosun, vs.) anlamaya başlarsın ve ona göre balık olması daha muhtemel yerde avlanırsın. Bu sırada bir bilgi, iki hafta once sırtı ile cok verimli tombik avları yaptılar Akarca açıklarında. Rastgelsin.
Eski 11-04-2012, 05:36   #10
Balikci Alp
Tayfa

Ufak bir bilgi daha, Akarca'dan çiçek adasinin burnunun arkasında kalacak sekilde acilabilirsen, 80 -90 mt arası mercan yapan yer var. Ada burnundaki sığlıktan dikkatli geçersen, sana 2,5 - 3 mil uzaklıkta olması gerekir. Bir de Killik burnunu donersen, o taraf dip yapısı bakımından hareketlilir. 55-60 mt.lerde balık alirsin. Sabırlı isen, oralarda kıyıya daha yakın ara ara sırtı dene, zokayi 10 metre suya indir. Tekrar rastgelsin.
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları