Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-06-2013, 18:30   #11
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

cümleten hayırlı akşamlar
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 19-06-2013, 18:36   #12
hus213
Kaptan

Smile

Alıntı:
soncet36 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Taygun ve Anıl kardeşlerim. ben sizin avlarınızı sürekli izliyorum. ama kafama takılan bir konu var. güzelbahçeden açılıyorsunuz ve hep orta su balıkları avlıyorsunuz. mevki itibarı ile mi yoksa tercih nedeni ile mi? bunu merak ediyorum. mesela sizlerin hiç çipura mercan avladığınızı görmedim. şimdi bende güzelbahçeden açılsam kaptana desem ki ben çipura avlamak istiyorum. beni şansımla başbaşa mı bırakır.?
rastgelsin...
Taygundan önce ben cevap vereyinm yalnız kusura bakmıyacaksın önce sen tekneye binmeye karar ver ben sana çupra yakalattıracağım senin vasıtanlada birisine gönderme yapayım süleyman kaptan söz değilmi kardeşimize çupra yakalattırırız değilmi yeterki tekneye binmeye karar versin Hayırlı akşamların olsun kızmadın değilmi yüz yüze görüşmediksede seviyorum seni
Eski 20-06-2013, 07:20   #13
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

hüseyin abiciğim öncelikle merhaba. cevabın için teşekkürler. tekne işine gelince iki sefer tekneyle çıktım aliağadan. 500gr civarı mercan ve karagözlerde yakaladım. kendime gittim can yeleğide aldım. yani korkum kalmadı. ilk fırsatta beraberde çıkarız inşallah.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-07-2013, 23:26   #14
ejder_balikci
Kaptan

ejder_balikci kullanıcısının avatarı

kardeşim harika bir av olmuş her ikinizide kutlarım. oltanızın her daim dolu gelmesi dileklerimle.
ejder_balikci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-07-2013, 06:57   #15
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

Alıntı:
Taygun KOCABIYIK tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çetin abi merhabalar

Soruna dilim döndüğünce cevap vermeye çalışayım. Öncelikle mevsim itibariyle dip balıkları açısından verimsiz bir dönemdeyiz şu sıralar. Ancak eylül sonlarında dip balıkları açısından hareket başlar.

Ayrıca özellikle zoka ile uskumru-kolyoz avcılığı daha zevkli geliyor bize. 0.18 misina ile avlanıyoruz çok farklı çok iyi el hassasiyeti isteyen bir av. İri mercan-iri çupra her zaman için candır ama bizim meralarda pek bulunmuyor açıkçası. Ufaklarda bize zevk vermiyor, 100-150 gr mercanları tutup kovaya atmaya pek içime sinmiyor benim.
mesajını yeni farkettim kusuruma bakma. verdiğin bilgi için teşekkür ederim. öncelikle zevk meselesi haklısın.

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-07-2013, 22:02   #16
hus213
Kaptan

Varsayılan İnşallah

Alıntı:
soncet36 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hüseyin abiciğim öncelikle merhaba. cevabın için teşekkürler. tekne işine gelince iki sefer tekneyle çıktım aliağadan. 500gr civarı mercan ve karagözlerde yakaladım. kendime gittim can yeleğide aldım. yani korkum kalmadı. ilk fırsatta beraberde çıkarız inşallah.
Çetin kardeşim hatırlarsan bundan epey bir müddet önce size bir teklifte bulunmuştum.(Süleyman kaptanı ayarlıyalım tekne ile balığa çıkalım,Benimle tekne ile balığa çık seni sağ salim geriye getireceğime söz veririm demiştim) işte o aldım demiş olduğun can yeleğinin seni geriye getirecek olanının en garantilisini sana giydirecektim hemde hiç kullanılmadık sebebine gelince o kadar tehlike yaratacak durumlarla karşılaştım o denizlerde ama bir günden bir güne o can yeleğini giyme ihtiyacını duymadım. Şimdi yukarıdaki yazını okuduktan sonra yine bir teklifte bulunuyorum ister siteden ister yakın arkadaşlardan birlikte Süleyman kaptanı veya Anılı ayarlıyalım bundan sonra gündüz balığa çıkmak güneşin altında kavrulmaktan başka bir işe yaramaz gece çıkalım akşam suyunu ve sabah suyundan deryanın bizlere bahşeteceği neler ise istkakımızı alalım derim teklif var ısrar yok haydi bakalım tekrar veriyorum benim tel:05352773345
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları