Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI (TEKNEDEN)

DENİZ AVI (TEKNEDEN) Tekneyle yapılan tüm avlanma yöntemleri ile ilgili bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 07-02-2008, 11:04   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan Hafta içi kaçamağı Karaburun Yeniliman

Okan abiden gelen teklif üzerine havanında güzel olmasını fırsat bilip Karuburun yapma kararı aldık.Pazar günü tutulan mercanlardan zaten iştahım kabarmış olduğundan heycanım tavan yapmış şekilde sabah anlaştığımız saatte buluştuk. İki kişi gitmeyi beklerken sayımız üçe yükseldi. Okan abinin mahallesinden Mehmet baba uzun süredir ava gitmediği için balığa hasretmiş onuda ekibe dahil ettik ve yavaş yavaş sakin sakin Karaburun'a ulaştık. Yolda havanın güzel olması heyvanı ve hevesi biraz daha arttırmıştı. Kaptanımız Erol baba ağlarını toplayıp gelmesini bekledik o yüzden saat 8-8,5 gibi denize açıldık. 10-15 dakikalık yoldan sonra yerimize geldik çapamızı attık. Tekne oturur oturmaz oltaları salladık. Sanki aşağıda biri olta atsada yakalansam diye bekleyen bir mercan varmış. Daha oltam dibe iner inmez eli yüzü düzgün irice bir mercan asıldı. Tabi kaçınılmaz son teknede aldı soluğu. Herkesin içi bir hoş oldu tabi atar atmaz ilk mercanın yukarı çıkmasından dolayı. Ama bu uzun sürmedi anında görüntü mandagöz mercanların istilasına uğradık. Hiç tek çekmedik neredeyse. Bu arada boş bir iğneye kolyoz atladı arkasından sülünezli bir takımada otsa suda kolyoz atlayınca çapari çıkardık istavrit ve kolyoz avlamaya başladık. Yaklaşık adam başı 2-3 kilo kadar avladıktan sonra sürü yok oldu. Bizde tekrar dibe döndük ama aşağıda değişen hiçbirşey olmamız geçen sürede mandagöz istilası son hızıyla devam ediyor. Çapa ipine 5 kulaç kalama veriyoruz olmuyor. 10 kulaç çekiyoruz olmuyor. Zaten kısıtlı yemimizi bu canavarlara kaptırmamak için başka bir yere gidiyoruz. Burdada izmarit ve gopezlerden rahat edemiyoruz. Akşamında yaklaşmasından dolayı artık burda avı bitirelim deyip mercan aramaya devam ediyoruz. Bana 2 okan abiye ve mehmet babaya 1 mercan geliyor aradada iri ama tek tük karagöz. Goppez, izmarit ve mandagözlerde yanında promosyon. Kaptanımız ağ atacağı için akşam suyunu erken kesmek zorunda kaldık. Tabi mercan olmayışıda bu kararda etkili oldu Gün içinde bize eşlik eden sevimli caretta caretta abdülvahap ve martımız haydara başta olmak üzere. Kaptanımız Erol babaya, şöfer Okan abiye ve o güzel sohbeti için Mehmet babaya teşekkürler.
Akşam eve gelir gelmez balıkları pişirdiğimiz için mercanlar karagözlerden eser yok malesef Kolyozlarında sayısında bir hayli azalma var ziyafetten arta kalanlar bunlar

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 07-02-2008, 11:23   #2
AŞKIN
Oltacı

AŞKIN kullanıcısının avatarı

taygun,tebrikler kardeşim,
harika bir gün geçirmişsiniz,balıklar da şahane
daha yeni yedim mercanları ama yinede canım çekti
afiyet olsun
bir sonraki avınız daha da bereketli olsun.
AŞKIN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2008, 11:58   #3
Samet Eryavuz
Miço

Samet Eryavuz kullanıcısının avatarı

Taygun Tebrikler.Hepsi cok guzel.Kacamak yapmaniz ii olmus burda baliksizliktan kivraniyorum az bucuk dindirdiniz icimdeki yangini.Tskler.

Denizler Geleceğimizdir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Samet Eryavuz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2008, 12:04   #4
almora
Çımacı

almora kullanıcısının avatarı

tebrık ederım tüm ekıbı.mercanlarda harıka..tüm avlarınızda rastgele...
Eski 07-02-2008, 15:29   #5
ATA ERDOĞAN
Çımacı

ATA ERDOĞAN kullanıcısının avatarı

Afiyet Olsun Kardeşim Ellerine Saglik.
ATA ERDOĞAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-02-2008, 17:58   #6
cumhur
Kaptan

cumhur kullanıcısının avatarı

taygun tebrikler güzel bir av çıkartmışınız, arkadaş öyle bir anlatıyorsunki uzun soluklu roman gibi maşallah
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
SİTE ÜYESİ ARKADAŞLAR = KONULARA LÜTFEN YORUM YAZINKİ, DOĞRU YANLIŞ, İYİ KÖTÜ, EKSİK VARSA HEP BERABER ÖĞRENELİM.
Ç SULARIMIZ VE DENİZLERİMİZE PLASTİK MADDELERİ ATMAYALIM= her balığa gittiğinizde 2 ad plastiği toplayın - 2 gün fazla balığa gideceksiniz.TEŞEKKÜRLER
cumhur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2008, 08:01   #7
zinebird
Oltacı

zinebird kullanıcısının avatarı

Taygun güzel av olmuş tebrikler.

O mercanları kolyaz ve uskumruları İstanbulda en son sen 1989 da tutmuştum ondan sonra 94 e kadar Bursada üniverstede okudum bu süre zarfında pek balıkla ilgilenememiştim ve geldiğimde bu balıklardan eser kalmamıştı ne yazıkki
Eski 08-02-2008, 09:28   #8
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Alıntı:
cumhur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
taygun tebrikler güzel bir av çıkartmışınız, arkadaş öyle bir anlatıyorsunki uzun soluklu roman gibi maşallah
Abi uzun uzun anlatmak benim yapımda var buraya yazdığım kısa metraj sayılır evde anneme anlatıyorum kadına fenalık basıyo

Diğer tüm mesaj yazanlara ben teşekkür ederim. Mercanların ve karagözlerin fotoğrafını çekemediğim için üzgünüm. Daha iyileri sizlere denk gelsin.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2008, 10:38   #9
Anıl ÜNALAN
Coast Guard.

Anıl ÜNALAN kullanıcısının avatarı

Mercanları göremesekte tutultuğunu biliyorum ve kardeşimi tebrik ediyorum Devamını dilerim kardeşim afiyet olmuştur umarım
Telefon : 05058552330
Ziraat Teknikeri

Anıl ÜNALAN Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 08-02-2008, 11:16   #10
Fixerm
Oltacı

Usta iyi iş çıkartmışsınız.Tebrikler.Bu cumartesi biz de bir Karaburun yapmayı planlıyoruz.İnşallah şansımız yaver gider.

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları