Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 14-01-2010, 20:53   #21
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

Alıntı:
The Lunatic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Selamlar;

Kullanılan misina ince olduğu için atış sırasında misinası kopan birkaç kişinin mesajını okudum. O yüzden emin olmak istedim. Bir de çizim olursa çok mutlu olurum. Kendi takımlarımı kontrol etme şansım olur böylelikle. Şimdiden çok teşekkürler
uğur abi nisina var birde misina var asso ultra diye 0.18lik misina almıştım (birde kıymetini bilebilsem) inan dişimle koparamıyorum

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 14-01-2010, 21:21   #22
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-2010, 00:09   #23
The Lunatic
Kaptan

The Lunatic kullanıcısının avatarı

Alıntı:
delvel tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
uğur abi nisina var birde misina var asso ultra diye 0.18lik misina almıştım (birde kıymetini bilebilsem) inan dişimle koparamıyorum
Haklısın Veli. Misinayı iyi seçmek lazım. Yoksa gül gibi rapalalar uçuyor gidiyor denize

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı
The Lunatic Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-2010, 00:18   #24
The Lunatic
Kaptan

Alper Bey çok teşekkür ederim. Bu çizim benim ve benim gibi konuyu araştıran birçok kişi için çok çok yararlı oldu. Emeğinize sağlık. Bendeki düzen böyle değildi. Rapala + bir kulaç boyu misina (40) + zargana topu (bullrag)

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı
Eski 16-01-2010, 07:21   #25
ahmet1833
Oltacı

Wink

Alıntı:
The Lunatic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Alper Bey çok teşekkür ederim. Bu çizim benim ve benim gibi konuyu araştıran birçok kişi için çok çok yararlı oldu. Emeğinize sağlık. Bendeki düzen böyle değildi. Rapala + bir kulaç boyu misina (40) + zargana topu (bullrag)
Uğur bey,sizin bu sistemde dogru,eğer rapala kullanacaksanız,zargana topu ve sonrası 1 kulaç mesafe sonrada rapalayı bağlıyoruz yada rapalayı direk bağlıyoruz,burada en önemli nokta rapalanın ağırlığı,eğer rapalanızı direk bağlayıp atmakta zorluk çekiyorsanız zargana topu kullanıyoruz ama rapalanızın ağırlığı yeterliyse araya bişey koymaya gerek yok,
Slikon avcılığında mecburen konuluyor çünkü bu takımı ileriye atmak zargana topsuz imkansızdır,bizim buralarda bu slikon çapariyi 5li yapıyorlar,burada en önemli nokta,zargana topundan sonraki ilk slikonun mesafesi 60-70cm olması gerekiyor,çünkü slikonların yüzüşünü zargana topunun etkisinden kurtarmak için...
Eğer balık biraz derindeyse,zargana topunun yerine 30grlık bir kurşunda bağlayabilirsiniz...

Saygılar
Eski 16-01-2010, 16:39   #26
The Lunatic
Kaptan

Alıntı:
ahmet1833 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Uğur bey,sizin bu sistemde dogru,eğer rapala kullanacaksanız,zargana topu ve sonrası 1 kulaç mesafe sonrada rapalayı bağlıyoruz yada rapalayı direk bağlıyoruz,burada en önemli nokta rapalanın ağırlığı,eğer rapalanızı direk bağlayıp atmakta zorluk çekiyorsanız zargana topu kullanıyoruz ama rapalanızın ağırlığı yeterliyse araya bişey koymaya gerek yok,
Slikon avcılığında mecburen konuluyor çünkü bu takımı ileriye atmak zargana topsuz imkansızdır,bizim buralarda bu slikon çapariyi 5li yapıyorlar,burada en önemli nokta,zargana topundan sonraki ilk slikonun mesafesi 60-70cm olması gerekiyor,çünkü slikonların yüzüşünü zargana topunun etkisinden kurtarmak için...
Eğer balık biraz derindeyse,zargana topunun yerine 30grlık bir kurşunda bağlayabilirsiniz...

Saygılar
Bilgiler için çok teşekkür ederim. Saygılar benden

Uğur
İZMİR-1981
Öğretim Elemanı
Eski 20-03-2010, 14:11   #27
ahmetto
Oltacı

Paylaşım için teşekkürler.
ahmetto Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-02-2011, 13:57   #28
Halil İplikçi
Kaptan

Halil İplikçi kullanıcısının avatarı

bu linkteki bilgiler çok değerli..katılımcılara teşekkürler

Hüsnü Halil İplikçi
Halil İplikçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-2011, 08:59   #29
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

ben nasıl bu konuyua mesaj göndermedim hayret ediyorum.oratalığı kızıştırayım levrek misina felan takmaz kalın ve sağlam misina takın ama 0.30 üstü at çek yaparken sahteniz hafifse sorun olur.yeşil renkli kalın örgü misina kullandık dünyanın levreğini yakaladık.0.25mm misinayı 1m ötemden yemi kapan koca levrek iki kafa darbesiyle kopardı forumdan yasin şahidimdir.3kg üstü levreklerde koptu kopacak çekermi düşünmek yerine kalın ve sağlam misina taksanızda başınız rahat olsa sonuçta levrek için 0.50normal misina 0.10luk örgüden daha az görünür.kalın misina takın trofenin arkasından bakmayın hepsinden önemlisi kalamanız açık olsun
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-2011, 09:02   #30
akinyildiz81
Kaptan

akinyildiz81 kullanıcısının avatarı

birde misinanız esnek olsun ama yaralanıp yaralanmadığına sık sık bakın
akinyildiz81 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları