Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK TÜRLERİ > Tatlı Su Balıkları

Tatlı Su Balıkları Türkiyede yaşayan tatlı su balıkları hakkında bilgilerin toplandığı bölüm.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-08-2006, 21:32   #21
serkan arslan
Çımacı

serkan arslan kullanıcısının avatarı

Varsayılan özür

Eyerki benden bahsediyorsanız klavyem kablosuz pilleri bitmek üzere eksik yada yanlış yazıyorsam özür dilerim

Bu mesaj en son " 01-09-2006 " tarihinde saat 19:06 itibariyle serkan arslan tarafından düzenlenmiştir....
serkan arslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-09-2006, 06:06   #22
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
serkan arslan tafarından gönderildi
Eyerki benden bahsediyorsanız klavyem koblosuz pilleri bitmek üzere eksik yada yanlış yazıyorsam özür dilerim

yazdığınız cevabın sağ alt köşesinde düzeltme butonu var...ufak tefek hataları herkes yapabiliyor...sizin hatalarınız daha farklı duruyor...daha dikkatli olabilirseniz...

yazılarınızın altına lütfen imzanızıda ekleyiniz...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2006, 12:07   #23
balıkçısofi
Oltacı

Exclamation

6 yada 7 kez sakarya ırmağına gittim,ama daha birkez yayın yakalayamadım.ne kısmettir anlayamadım gitti.yaw 10 tane dip oltasına bir yayın gelmezmi?akşamdan sabaha kadar ''zil sesimi geldi ,zil sesimi geldi''diye birbirimizin suratına bakıyoz.bana güzel bir yem önerebilirmisiniz?yada yayın için hangi kaşığı kullanmalıyım?yardımlarınızı bekliyorum...
balıkçısofi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-12-2006, 16:34   #24
turna
Kaptan

turna kullanıcısının avatarı

Murat,yayın sabır ve kısmet işidir.işkembe dene,canlı kurbağyı iğneye ayakları boşta kalacak şekilde makara ipliği ile bağla bu yöntemi tavsiye ederim,sakadatcıdan kedi ciğeri al hem ucuz hemde iyi iş yapar.

turna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 15:19   #25
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Avrupada yayın avında sıkca kulanılan ,,sualtı şamandırası,,
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg sualtı şamandırası.jpg (20,5 KB, 253 Görüntülenme)
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 21:24   #26
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Sistem güzel Selimcim,bununla canlı yemli levrek bırakması denenebilir diye düşünüyorum,hatta ilk sahil avımda,malüm levrek kıyılarda büyümüştür artık,mutlaka deneyeceğim.

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 22:41   #27
balıkcı
Kaptan

balıkcı kullanıcısının avatarı

Erol dostum denizde bu sistemi denersen sonucunu bizlerlen paylaş,bakalım levrek yada başka balıklardada iş görüyormu bu sistem.
balıkcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 24-12-2006, 22:52   #28
varior
Kaptan

varior kullanıcısının avatarı

abicim ben bu yayın balığının bizim burdaki büyük kanaletlerden çıkanını gördüm, ama ona burda Kelebicin diyorlar, adam boyu hemde.. Doğan yanlışmıyım yoksa farklı bir balıktan mı bahsediyorum.. Kanallarda suyu kestikleri zaman zıpkını olan bu balıktan avlamaya çalışır, öyle ufacık bişey değil tabii ..
varior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-12-2006, 08:14   #29
aganta borina borinata
Guest

Alıntı:
varior tafarından gönderildi
abicim ben bu yayın balığının bizim burdaki büyük kanaletlerden çıkanını gördüm, ama ona burda Kelebicin diyorlar, adam boyu hemde.. Doğan yanlışmıyım yoksa farklı bir balıktan mı bahsediyorum.. Kanallarda suyu kestikleri zaman zıpkını olan bu balıktan avlamaya çalışır, öyle ufacık bişey değil tabii ..
savaş haklısın daha önce de bunu belirtmiştim ben...bizim buralarda bu balığa gelebicin derler...seyhan nehrinin aşağı kısımlarında bulabilirsin bu balığı...

selim abi ellerine sağlık...

erol abi denizdeki canlı balıkları bu takımda kullanmak sorun yaratabilir gibi geldi bana...tatlı su balıkları denizdekilere nazaran suda daha uzun yaşarlar ama daha az hareketli olurlar...deniz balıkları bu takımı dolayabilirler...ama denemenin sonucunu bekleyeceğim...aslında bi sorun çıkmazsa gerçekten çok iyi bi takım olabilir...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-02-2007, 16:51   #30
Emre
Tayfa

Emre kullanıcısının avatarı

yayın balığını avlamak için genellikle canlı kurbağa veya küçük cime dere balığı adı verelilen balıklarla tutarlar et türü yemler kullanırlar yayın balığımı benden uzak olsun
1-)yayın balığı

2-) yılan balığı
bu balıklar korkunc hayvancıklar şahsen ben korkuyorum

Millet Deliye Hasret Bizde Koycak Yer Yok

45-MANİSA / MERKEZ-45

A rh (+)
Emre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları