Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Balik Avı İle İlgili Tüm Linkler

Balik Avı İle İlgili Tüm Linkler Balık avı ile ilgili web sitelerinin linkleri

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-05-2015, 19:13   #1
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı

Varsayılan 18,05,2015 günlüğüm

18,05,2015 günlüğüm
17.05.2015 Günü kararlaştırarak 18.05.2015 akşam saat 18,00 gibi evden çıkarak amacımız balıklarla ve gece karanlığında denizin su şıkırtısını dinleyerek güzel bir gece geçirmek için ben, oğlum ve damadım ile yola koyulduk ilk olarak tabi yemciye uğrayıp boru kurdu ve bir paket acaba diyerek sülünez alarak doğruca Zeytin alanı sahiline gittik. Deniz şahane çarşaf gibi demiyorum ama gerçekten balık avlanmak için güzel bir hava. Aracımızı kıyıya park ettik oltalarımızı ve malzemelerimizi alıp sahile indik. Saat 00,30 veya biraz daha fazla olabilir giderken de gördüğümüz deniz üzerinde büyük ışıklarla aydınlatılmış dört beş tane Teknecik, Teknecik diyorum çünkü bunlardan iki tanesi dev gibi bir şeyler. V e güçlü motorlara sahip oldukları çalışan motor seslerinden belli oluyor. Velhasıl atmış olduğumuz oltalara uğrayan bir canlı yok. Âmâ o da ne gece karanlığında pek fark edilmeyen tahmini olarak 7 ile 10 metre arasında bir tekne önümüzden küpeştesine sanırım yedek bir yeke sopasıyla vura vura geçiyor anlaşıldı bunlar ya ağ serdiler ya da paragat attılar .B izim haricimizde gelirken oltalarını atmış başka avlananlarda vardı. Ben seslendim uzaktan geçiyorsunuz gelin dibimizden geçin dedim motor sesinden benim seslenmemi duymadılar ama diğer avlanan kişililerin olta var ileriden geçin sözünü duyarak ''Ne var lan'' diyebilecek kadar adileşen bu balık avlanma yasağına rağmen tahmini olarak ağ veya paragatlar en az on bin metreden aşağı değil. Peki buna nasıl fikir yürüttüm. Toplamaya başladıkları zaman bizim avlanma yerimizin önünden başlayarak eski Urla Kemik hastanesinin oraya oradan dönüp bizim avlandığımız yerin açığına ve oradan da ikinci limanın önüne yani balık satışı ve trataların bağlanmış olduğu yere kadar toplanan ağ veya paragat. Bu da yetmiyormuş gibi hani o yukarıda bahsettiğim etrafı ışıklarla çevrili olduğunu söylediğim Teknecikler saat 02,00 gibi harekete geçtiler ve motorlar gecenin sesliğini bozarcasına gümbürdeyerek çalışmaya başladılar. Işığa denk geldikçe ağların çekildiği görülüyor nerde kaldı balık yasağı hey yy sahil güvenlikçiler uyuyorsunuz ALLAH rahatlığınızı bozmasın diyerek tası tarağı topladı saat 03,00 veya biraz daha geçiyordu yola koyulduk. Yolda sinirden oğlumun şekeri düştü veya yüksel diki küçük bir mola verip bir şeyler atıştırdık. Tabi bu meyanda unuttuğum ve çektiğim ve de yakalanan doğa ananın o şerefsizlerden kaçarak bana nasip olan bir mırmırı balığı sabahleyin fotolamak aklıma geldi. ALLAH bu ülkenin bu kişilerin cezalarını versin demekten başka bir şeyin olmadığını anlıyorum. İnşallah güzel günlere kavuşacağız. Fakat bana demeyin neden sahil güvenliği aramadın .O saatte telefona cevap bile vermeyeceklerinden eminim. Sizlere daha bolları nasip olsun sağlıcakla kalın. Çekilen fotolar gece olduğundan fazla fark edilemiyor.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Kan Gurubu:B.Rh (+)
hus213 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 20-05-2015, 06:24   #2
hus213
Kaptan

hus213 kullanıcısının avatarı