Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 23-01-2009, 00:47   #1
shark1
Tayfa

shark1 kullanıcısının avatarı

Varsayılan Izmirde kiyidan rapala ile levrek avi.

DEĞERLİ DOSTLARIM. MALUM OLDUĞU ÜZERE HAVA MUHALEFETİ NEDENİ İLE UZUN ZAMANDIR TEKNEYLE AÇILMA FIRSATI BULAMIYORUZ. BU NEDENLE KIYIDAN AVLANMAYA KARAR VERDİM. ANCAK BU KONUDA OLDUKÇA TECRÜBESİZ OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTERİM. SİZ DEĞERLİ ÜSTADLARDAN AŞAĞIDAKİ HUSUSLARDA BİLGİ TAKVİYESİNE İHTİYACIM VAR. ŞİMDİDEN HEPİNİZE ÇOK TEŞEKKÜRLER.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

1- RESMİNİ YOLLADIĞIM RAPALA KIYIDAN İŞ YAPARMI. AĞIRLIK BAĞLANMALIMI

2-KAMIŞ OLARAK CARBON GRAPHİTE 6X GALAXY PROFESSİONAL 2700 100-200 MODELİ VAR ELİMDE. BU KAMIŞLA İLGİLİ FİKRİNİZ NEDİR.
3-DAM QUİCK FİNESSE 750 RD MAKARA UYGUNMUDUR.
4- İZMİR İÇİNDE VE YA YAKINLARDAKİ LEVREK YADA KIYIDAN RAPALA İLE İŞ YAPILABİLECEK YER KONUSUNDA ÖNERİLERİNİZ NEDİR?

izmirin denizi kız ,
kızı deniz kokar.,
izmirin sokakları
hem kız hem deniz kokar....
shark1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 23-01-2009, 11:44   #2
gerence
Kaptan

gerence kullanıcısının avatarı

Elindeki rapala sardalya benzeri. İş yapması gerekir. Ancak burnundaki halkayı çıkarmanı , bağlantı için klips yerine klasik rapala düğümü atmanı tavsiye ederim. Rapala düğümlerini, düğümler bahsinde bulabilirsin...Ağırlık bağlamana gerek yok, gagası yeterince daldıracaktır...
Bol şanslar..
Eski 23-01-2009, 18:15   #3
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

sahte balık iş yapar diye düşünüyorum. klips yerine rapala düğümünü bende tavsiye ederim çünkü klips sahte balığın yüzüşünü bozacaktır. bende DAM evo 950 kullanıyorum. makinede süper fakat yanlış okumdaıysam kamışın atarı 100-200 gram. kamış sahte balığın ağırlığının çok üzerinde bir atara sahip. atarsın ama performans nasıl olur bilmem. daha düşük atarlı kamış tavsiye ederim.shimano catana bx te 330 kullanıyorum. şiddetle tavsiye ederim. iyi şanslar.
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-01-2009, 18:33   #4
seyirsubayi
Kaptan

seyirsubayi kullanıcısının avatarı

vermıs oldugunuz degerlı bılgıler ıcın hepınıze tskler dostlar...
Eski 23-01-2009, 21:43   #5
shark1
Tayfa

sevgili dostlarım bilgilerinize teşekkür ederim. izmirde av mekanı olarak tavsiyeniz varmı acaba

izmirin denizi kız ,
kızı deniz kokar.,
izmirin sokakları
Eski 23-01-2009, 23:46   #6
xnode
FCR/SGR

xnode kullanıcısının avatarı

merhaba;
öncelikle kullandığın sahte gayet güzelmiş. burundaki halka konusunda ben de diğer yazarlarla hemfikirim, bu halkayı çıkarıp düğüm atmak ve düğümün fazlalık kısmını bir sigara ile dikkatlice eritmek gerekiyor. aksi takdirde hem sahtenin yüzüşünü bozuyor hem de suyu yararak balığı ürkütüyor.

ben izmir'de kıyıdan at çek ile pek başarılı olamadım. eğer sen olursan; avlağın hakkında bizlere yardımcı olmanı rica edeceğim.

saygı ve selamlar.

Lütfen avcılık, balıkçılık ve su ürünleri ile ilgili genel sorularınızı özel mesaj ile sormayınız. Herkesin yararlanabilmesi için konular içinde soru yöneltiniz...

Cem | 0 RH+ | İzmir | 20 Nisan

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı düzenlemek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

xnode Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-2009, 15:24   #7
shark1
Tayfa

sevgilidostum teşekkürler.diğer dostlardan da fikir bekliorum

izmirin denizi kız ,
kızı deniz kokar.,
izmirin sokakları
Eski 25-01-2009, 17:10   #8
walras
Kaptan

walras kullanıcısının avatarı

levrek için misina seçimin 0,20-0,25 aralığında olursa daha verimli bir av olur.
walras Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 25-01-2009, 17:50   #9
aeakkus
Oltacı

aeakkus kullanıcısının avatarı

Saygılar selelamlar.
İzmirde değişik avlaklarda at çek yapıyorum.Bahsettiğiniz kamış ile at çek avını verimli yapamazsınız.Birinci sebebi kamışınızın atarı yüksek.Rapalayı istediğiniz uzaklığa atamazsınız.İkinci sebebi kamışınız spin kamışlara göre ağırdır.Sürekli at çek yapacağınız için kısa sürede yorulmanıza sebep olur.Kamış olarak shımano catana bx 270 ml 200ağırlığında 15-40 gr atarlı bir kamış kullanıyorum.Sizede tavsiye ederim.Rapalanız kıyıdan levrek için iş yapar.Bende benzer rapalalar kullanıyorum.Bahsettiğiniz makinaylada verimli at çek yapamazsınız.Birinci sebebi ağır bir makina.485 GR.İkinci sebebi seri bir makina değil.Devir oranı 1,4,6 olan bir makinayla at çek avı zorlaşır.Seri ve en az 4 rulmanlı makina tavsiye ederim.Devrinin 1,5,1 - 1,5,7 gibi olması gerekiyor.Sizin makinenizlede at çek yapabilirsiniz ama çok yorulursunuz.15-20 atıştan sonra işkence gibi gelmeye başlar.Ben at çek için ryobi 4000 vi kullanıyorum.Sizede tavsiye ederim.Hatta ekonomik sıkıntınız yoksa shımano exage tavsiye ederim.Gelelim avlaklara.Ben gittiğim avlakların yerlerini çok yerde paylaştım.Ama düşündümkü alenen vermem doğru değil.Sonuçta siteye bir çok insan girip çıkıyor.Kimin iyi niyetli kimin kötü niyetli olduğu belli değil.Avlaklarımızın zarar görmemesi için özelden msj atacağım size.Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Rasgele..
Eski 25-01-2009, 19:06   #10
shark1
Tayfa

Alıntı:
aeakkus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Saygılar selelamlar.
İzmirde değişik avlaklarda at çek yapıyorum.Bahsettiğiniz kamış ile at çek avını verimli yapamazsınız.Birinci sebebi kamışınızın atarı yüksek.Rapalayı istediğiniz uzaklığa atamazsınız.İkinci sebebi kamışınız spin kamışlara göre ağırdır.Sürekli at çek yapacağınız için kısa sürede yorulmanıza sebep olur.Kamış olarak shımano catana bx 270 ml 200ağırlığında 15-40 gr atarlı bir kamış kullanıyorum.Sizede tavsiye ederim.Rapalanız kıyıdan levrek için iş yapar.Bende benzer rapalalar kullanıyorum.Bahsettiğiniz makinaylada verimli at çek yapamazsınız.Birinci sebebi ağır bir makina.485 GR.İkinci sebebi seri bir makina değil.Devir oranı 1,4,6 olan bir makinayla at çek avı zorlaşır.Seri ve en az 4 rulmanlı makina tavsiye ederim.Devrinin 1,5,1 - 1,5,7 gibi olması gerekiyor.Sizin makinenizlede at çek yapabilirsiniz ama çok yorulursunuz.15-20 atıştan sonra işkence gibi gelmeye başlar.Ben at çek için ryobi 4000 vi kullanıyorum.Sizede tavsiye ederim.Hatta ekonomik sıkıntınız yoksa shımano exage tavsiye ederim.Gelelim avlaklara.Ben gittiğim avlakların yerlerini çok yerde paylaştım.Ama düşündümkü alenen vermem doğru değil.Sonuçta siteye bir çok insan girip çıkıyor.Kimin iyi niyetli kimin kötü niyetli olduğu belli değil.Avlaklarımızın zarar görmemesi için özelden msj atacağım size.Saygı ve sevgilerimi sunuyorum.Rasgele..
ali kardeş paylaşımın vedeğerli bilgilerin için teşekkür ederim. umarım sitemizde daha sık görüşürüz. sevgiler

izmirin denizi kız ,
kızı deniz kokar.,
izmirin sokakları
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları