Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik > Balık bulucular- Sonar

Balık bulucular- Sonar Balık bulucu ve sonarlarla ilgili bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 19-09-2006, 10:23   #21
aganta borina borinata
Guest

erol abi yardımların için teşekkür ederim...

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 02-10-2006, 00:05   #22
Rauf
Guest

Varsayılan derinlik haritaları

erol bey akdeniz de mesela antalya körfezini gösteren deniz derinlik haritaları hakkında bir ling varmı?eğer varsa bu link in adresini verebilirmisiniz.selamlar rastgele.:teşekkkür :teşekkkür
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-10-2006, 07:45   #23
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Merhaba Rauf Bey,maalesef link olarak tatmin edici bir adres yok,ama size Antalya nın genel ve körfez derinlik haritalarını yolluyorum,umarım faydası dokunur,sevgilerimle
Eklenmiş Resimler
Dosya Türü: jpg antalya.jpg (154,6 KB, 526 Görüntülenme)

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-10-2006, 14:42   #24
Rauf
Guest

erol bey harita icin teşekkürler alanya-anamur arası yokmuydu ama yinede sağ ol hayırlı günler dilerim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-12-2006, 22:42   #25
seaman
Oltacı

seaman kullanıcısının avatarı

Varsayılan eagle 500 c

Selamlar balık bulucular hakkında tavsiyenizi almak istiyorum.Benim üzerinde durduğum model eagle 500 c.Bu marka ve modeli kullanan varsa yorumlarınızı almak isterim.Benim için hassas veri vermesi ve dip yüzeyi hakkında bilgi almak çok önemli.Şimdiden teşekkürler.Birde bu cihaza göre daha avantajlı bir ürün varsa onuda araştırıyorum.
Eski 30-04-2007, 15:41   #26
Hakan Bura
Oltacı

Balık bulucular içinde markaların birbirine bariz bir üstünlüğü var mı?
Hakan Bura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-06-2007, 16:21   #27
marmarisli
Oltacı

Varsayılan hummınbırd-525

selam arkadaşlar.
ben birkaç gün önce humminbird-525 balık bulucu aldım. kullanma kılavuzuna göre kullanmaya çalışıyorum fakat bazı sıkıntılarım var.
1- seyir halinde ekrand açok fazla parazit oluşuyor.
2-tekne durunca balık falan göstermiyor. sadece derinlik ve sıcaklık değerini görebiliyorum.
3- tekne dururken yakaladığım çok büyük bir balığı bile erranda göstermiyor. sadece 20-25 metre derinliğe gelince algılıyor.

acaba aletin kapasitesi mi bu kadar yoksa (büyük bir ihtimalle) ben mi yanlış kullanıyorum.

ilginiz için şimdiden teşekkürler...
marmarisli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-06-2007, 11:55   #28
levrek
Kurucu Üye

Merhaba Marmarisli,Forum kuralı olarak imza ayarlarınızı düzenleyebilirseniz,hitap etmekte zorlanmayız.Net bir bilgi olmadığından sorularınıza mecburen soru ile yanıt vermek zorunda kalacağım;

1- seyir halinde ekranda çok fazla parazit oluşuyor.Tranducer iniz pervaneye çok mu yakın yada tam pervane arkasında mı kalmaktadır?,Seyir hızınız nedir ?

2-tekne durunca balık falan göstermiyor. sadece derinlik ve sıcaklık değerini görebiliyorum.Menüler kısmında fish alarm,fish Id. kısımları evet olarak mı işaretli?

3- tekne dururken yakaladığım çok büyük bir balığı bile ekranda göstermiyor. sadece 20-25 metre derinliğe gelince algılıyor.Yine menü kısmında zoom özelliğinde ayarlarınız nedir ?,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
Eski 21-06-2007, 18:16   #29
isk_ender
Oltacı

ben epeydir almaya çalışıyorum ama maalesef nereden temin edebilirim bilmiyorum nette bu aleti alabileceğim bir site varmı? tatlı sularda avlanıyorum hangi markayı tavsiye edersiniz kullanan arkadaşların cevaplarını bekliyorum...
Eski 22-06-2007, 00:44   #30
levrek
Kurucu Üye

Sevgili Ender,pek yerden temin etmek mümkündür,Bursa yı bilmediğimden belki direk olarak İstanbul dan alman olasıdır.Aşağıda bazı internet satış linklerini veriyorum,sevgilerimle

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Benim düşüncem,Marka ve model seçimi kişisel ile maddi bir tercihdir

Erol ERDOĞAN 1966

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları