Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 17-12-2006, 12:55   #11
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Tam bir teknoloji fakiriyim...

Sevgili akadaşlarım,alalh rahmet eylesin babamım yaşadığı yıllarda evdeki televizyona o günkü moda üzerine ''uzaktan kumanda sistemi'' takdırmış ve artık bizimde televizyonumuz uzaktan kumandalı oluştu.Sene 1992-1993 filan herhalde .Ama malesef tam bir teknoloji fakiri babam (Allah gani gani rahmet eylesin) kumandayı kullanmak yerine yine düğmelerden kanal değiştirmeye çalışırdı.

Gerek denizden gerekse kıyıdan balık avlamaya gittiğimde tuttuğum balık görüntülerini sizlerle paylaşmak için, bilgisayardaki Web kamerasından benim oğlan yardımı ile görüntüyü bilgisayara kayıt yapabiliyordum.Geçen hafta bende sitedeki arkadaşlarıma özenip taksitle bir digital fotoğraf makinası aldım.Hatta ilk defa da Bot fuarında foto çekerek kullanma fırsatı bulmuş olmuştum.Buraya kadar her şey normal de iş bunları bilgisayara yükleme ve bizim site vasıtasıyla siz dostlarla paylaşmaya gelince '' bir kez daha'' tam bir teknoloji fakiri olduğumu bir kez daha anladım.Siteye yüklediğim 68.000 ytl'lik bir içim su teknenin fotosu devasa boyutlarda eklenmişdi.Hatta sevgili Doğan ah İshak abi bir de seyredebilmek diye sağolsun yazı da yazmışdı.Neyse Taygun bahse konu fotoğrafı biraz küçülttüde seyredilebilir hale geldi.

Bugün sabah büyük bir zevkle 16.12.2006 /cumartesi günkü anımı yazdım ve eklentileri yönet kısmından da fotoyu ekledi.O sırada bilgisayar başında olan ve sitemizi ziyaret eden sevgili Mert'de benim eklediğim fotoğrafdaki balıklar için daha ne olsun İshak abi 3 çupra ve 2 levrek diye yazmış.Fakat baktımki fotoğraf yine devasa boyutlarda olmuş.Hadi sileyim ve yeniden düzelteyim derken,emek vererek yazdığım güzelim anı yazım ve fotoğrafda komple silindi.
Bu arada özelden Sevgili Kardeşim Mert'e yazarak yardım istedim.Ve onun dediğimden anladım ki '' bu işler için '' bir program kullanılıyormuş.Şimdi uğraşıp onu yapmaya çalışacağım.Tabi bu arada ben o fotoğraf ile uğraşırken komple fotoğrafı da yok ettim.Dedim ya tam bir teknoloji fakiriyim.Neyse sözün özü iu an bilgisayarımda ilk defa çektiğim 2 video görüntüsü ve mehmet ve benim ayrı ayrı çekilmiş bir iki resimlerim ve manzara resimleri kaldı.İnşallah yükleyebilirim.

Balık raporuna gelince; 1 patlak mamun (Patlak bir ölçü birimi oluyor) ve 40 adet yengeç ile avlanmaya başladık.Levrekleri karanlıkta sert esen poyrazda hava aydınlanmadan almıştım.Çupraları ise öğleye doğru hava sakinleşince ve günlük ısının adeta mayıs ayı sıcaklık değeri gibi olduğu sıralarda aldık.Hava hakikaten öğle çok sıcak oldu ve deniz papiya oldu.Yer taşlık ve kayalık idi.Bol bol takım kopardık.Takım ve kurşun zayiatı çok yüksek oldu.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 17-12-2006, 13:35   #12
CaTSiLeNcE
Kaptan

CaTSiLeNcE kullanıcısının avatarı

kayıplara rağmen yinede güsel av olmuş ishak abi.. birde resimleri görebilseydik
Lersen@hotmail.com

""En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır.""
CaTSiLeNcE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 16:21   #13
mufi
Guest

ishakcım canım kardeşim..resimler'!?? biraderim.. resimler..??? böyle olmuyor..bidaki sefere kayıt/dokuman/vs isterim....

Bu mesaj en son " 17-12-2006 " tarihinde saat 16:23 itibariyle mufi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 16:58   #14
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Abilerin güzeli...

Sevgili Muaffak abim, ne desen haklısın...Tuttuğum balık fotolarını bir ara yüklemişdim.Ama büyük oldu derken, bilinçsizce sağı solu dürttüm ve teknoloji cahili olan ben balık fotosunu yok ettim.Bir ara sitede yüklü kaldı ve sadece Mert görebildi.Şimdi akşam yemeğini yedikten sonra geriye ne kaldı diye araştırdım ve sanırım bir video görüntüsü eklemeyi başaracağım....
Günün ilerleyen saatlerinde nihayet ''beklenen misafir'' ile karşılaşdım ve onu karaya alıp,yeni fotoğraf makinemi Mehmet'e verip bu buluşma anımızı kaytetmeye çalışdık.(Allahım inşallah olmuştur.)

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 17-12-2006 " tarihinde saat 18:15 itibariyle Uzm.Dr.Rastgele tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 17:42   #15
gokseldbuga
Guest

private-ozel yapmissin Ishak abi, bizim de seyredebilmemiz icin public yapman gerekir
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 18:46   #16
Uzm.Dr.Rastgele
Guest

Varsayılan Yaşasınnnnnnnnnnn

Bu Haftakİ Maceram İle PaylaŞimim Yapmam Hususunda BaŞima Gelmeyen Kalmadi.İlk Önce Nasil Becerdİm İse Hem Yazimi Hemde Balik Resİmlerİmİ Kaybetmeyİ Becerdİm.sonra Tutup Yenİ Bİr Yazi Yazdim Ve Bu Defa Vİdeo GÖrÜntÜsÜ PaylaŞayim Dedİm.onuda BeceremedİĞİmİ GÖksel'İn YazdiĞi Yazidan Alnladim.bİlgİsayar BaŞinda SaÇlarim Dİken Dİken OlmuŞken,saĞolsun Msn'den Taygun YetİŞdİ Ve Bana Yardimci Oldu.resİm Onun Sayesİnde Tekrar Sİteye Eklendİ Ve Bİrde Kisa Bİr Vİdeo Klİp Eklendİ.allah Tago'yu Bİzİm BaŞimizdan Eksİk Etmesİn.bİrde Tutupda SaldiĞim Sargoz Vardi.onuda Denİz Baliklari BÖlÜmden Sargoz BaŞliĞina Eklemeye ÇaliŞacaĞim.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 21:58   #17
levrek
Kurucu Üye

levrek kullanıcısının avatarı

Helal İshakcım,bakıyorumda dökmüşsün yine,lakin bayrama az kaldı,yani son iki tur.Hani ekmek arası sucuk cinsinden,sevgilerimle

Erol ERDOĞAN 1966

Hepimiz birer gölgeyiz aslında…
Nerede yaşarız, neye benzeriz bir fikrimiz yok, neyiz ne değiliz bir bilgimiz yok. Birbirimiz hakkında bildiğimiz tek şey Nick lerimiz…
Sanal alemin sisleri arasında beliriyor sonra kayboluyoruz. Gerçek olan tek şey; paylaşımlarımız, burada bizi var eden de bir tek bu…(alıntıdır)
levrek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-12-2006, 22:24   #18
aserkansatı
Guest

Kardeşim tebrik ederim balıklar güzel.Video mov formatında galiba...Mov neyse???Açamadım belki sorun bendedir ama tebrik ederim.Taktırıp kopartsanızda akşam yemeğini almışsınız...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 00:08   #19
gokseldbuga
Guest

.mov, quicktime in kullandığı bir uzantidir, aşağıdaki adresten indirebilirsiniz

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
QuickTime 7.1.3 for Windows 2000/XP bunu indiriniz
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-12-2006, 06:53   #20
aganta borina borinata
Guest

ishak abi balıklar fıstık gibi vallahi...ellerine sağlık...görüntüleri eklemen konusunda verdiğin mücadele takdire şayan vallahi...

mesaj yazma konusunda size bi tavsiyem olacak...uzun soluklu mesajlarınızı "microsoft word" de yazın ilk önce ve daha sonra kopyala yapıştır yöntemiyle siteye aktarın böylece yazmış olduğunuz mesaj bilgisayarınızda kalacak ve bi aksilik sonucu kaybolma ihtimali neredeyse ortadan kalkacak....

rastgelsin...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları