Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > RASTGELSİN HAKKINDA > Üye olma ve Forum Kullanma Kılavuzu

Üye olma ve Forum Kullanma Kılavuzu Üye olma, resim ve video yükleme gibi konularda yardımların bulunduğu bölüm...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 31-01-2008, 09:15   #1
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Varsayılan Fotoğraf bilgi bankası.....

Sevgili arkadaşlar, gelişen teknoloji sayesinden bin bir özellikli bir sürü digital fotoğraf makinaları çıktı....Eh, haliyle de herkez kendi bütçesi ve istekleri doğrultusunda da zaman içerisinde bu tür fotoğraf makinalarına sahip olmakla beraber bir çoğumuzunda kendine göre bir fotoğraf arşivi oluşmaya başlamış olsa gerek...

Kendi adıma konuşur isem , gerek gezi-seyahat, gerek eş dost ziyareti-bayram-seyran veya özel günlerde ; özellikle biz amatör balıkçı camiası için artık olmaz ise olmaz olan av anılarını bir fotoğraf ile saptamak artık kaçınılmaz hale gelmiştir...

Durum böyle olunca da , çekilen bir sürü fotoğrafı bir çoğumuz tek tek talb ettirip bastıramadığına göre ; geriye bunları nerede ve nasıl saklıyabileceğimiz konusu gündeme gelmektedir....İşin en mantıklı yolu tabiki kendi bilgisayarımızdaki resimler dosyasında saklamak olacaktır...Ve, nitekim ben dahil bir çoğumuz bunları bu şekilde depolamaktayız.Bunun yanında diğer bir seçenek te bir adet taşınabilir usb disket alarak her ihtimale karşı bir adette sahip olduğumuz Usb ye kopyalamak gerekir..

Bütün bunları yaptık diyelim...Peki ya Usb nin kapasitesi dolar ise yeni bir tanemi alacağız...Peki ya bilgisayarımız ola ki çöker ise bu defa ne yapacağız...
Bu durumda en mantıklı ve akılcı olan tüm yukarıda anlattıklarımın yanında bir de fotoğraflarımızı bizim adımıza free/ücretsiz olarak saklayıp/depolayacak bir kaynakta toplamanızı öneririm...Öyle olma ki, bir tık ile kullanıcı adımı ve şifremi yazıp bütün fotoğraflarıma ulaşabilmeliyim diye düşünüyorum...

İşte arkadaşlar [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] adlı site diğer aynı şekildeki ve işlevdeki bir çok site gibi bize bu imkanı sağlamaktadır...İlgilenen arkadaşlarım olacağı düşüncesiyle ; bahse konu siteye nasıl üye olunacağı ve nasıl fotoğraf yükleyebileceğimiz hususunda aşağıdaki linkte yer alan çalışmayı hazırladım.İlgi duyan arkadaşlarıma faydalı olacağı düşüncesiyle hepimize rastgele diyorum..

Aşama 1

Aşama 2

Aşama 3

Aşama 4

Aşama 5

Aşama 6

Kendi kullanıcı adınız ve şifreniz ile istediğiniz zaman girince, bütün fotoğraflarınıza ulaşabilir, editleyebilir-değiştirebilir veya silebilirsiniz..

Örnek :

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 19-11-2011 " tarihinde saat 22:42 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: Açılmayan fotoğraflar yenilendi
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 01-02-2008, 10:12   #2
ishak BALLICA
Kaptan

ishak BALLICA kullanıcısının avatarı

Ek Bilgi.....

Sevgili Arkadaşlar,üye olduktan sonra gayet güzel bir yükleme hızı ile fotoğraflarını buraya üçer üçer kopyalıyabiliyoruz....Daha sonra hangi fotoğrafımızı seçersek altında yer alan ''Direckt Link'' yazan yerdeki kodu kopyalar ve sitemize yapıştırır isek sonuç aşağıdaki gibi olacaktır...Bir tane örnek ben yaptım ve oluyor...

Not: 1-Yalnız bahse konu siteye fotoğraflarımızı kopyalar iken mutlaka resimlerimizi devasa boyutta olabilecek olan orjinal şekli ile değil de
onları biraz küçültüp buraya koplayalamakta yarar var....Hem fazla yer kaplamaz...Hem de aynen diğer resim depolama sitelerinde de karşılaştığımız sorunlar ile karşılaşmamız oluruz..Şöyleki , diyelim fotoğraf makinamızın ayarı farz edelim 2816x2112 veya 1024x768 e ayarlı olduğunu düşünelim...Şimdi böyle devasa boyutta çekilmiş bir fotoğrafı hangi fotoğrafa depolama sitesine yükler isek yükliyelim ve oradan link verdiğimizde tabiki bu sitede fotoğraf açılınca da devasa boyutta olacaktır...Bunun böyle olduğunu da sık sık yeni üye arkadaşların yüklediği fotoğraflardan anlıyoruz...Ben bunu engellemek için ilk önce makul bir ölçü olan 750x563 e düşürüyorum..Ve o şekilde yüklediğim bir fotoğrafın ''dierkt linkini'' buraya kopyaladığımız da netice bu oluyor.....

Not: 2 - Bahse konu bu siteye de video yükliyebiliyoruz..Ama yükleme kapasitesi youtube ye göre daha küçük...5 dakika ve 100 mb ile sınırlı...Youtube 10 dakikaya kadar müsade ediyor...

1963-izmir

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bu mesaj en son " 01-02-2008 " tarihinde saat 10:14 itibariyle ishak BALLICA tarafından düzenlenmiştir.... Neden: ek bilgi
ishak BALLICA Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-10-2008, 06:40   #3
muratsadioglu
Çımacı

muratsadioglu kullanıcısının avatarı

Teşekkürler arkadaşım..
Hepimize,özellikle geçmiş günlere ve anılara duyarlı arkadaşlara çok yararlı olacağını umarım.

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları