Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > FOTOĞRAFLARIMIZ

FOTOĞRAFLARIMIZ Her türlü balık avın fotoğraflarını yayınlayabiliceğimiz bölüm.

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-07-2006, 09:24   #1
mozdil
Tayfa

mozdil kullanıcısının avatarı

Varsayılan 08-15/07/2006 Bodrum - Bitez

Yıllık iznimizi geçirmeye geldiğimiz Bodrum- Bites'de ilk gün ve gecesi keşif yaparak geçirdik. Balık tutan bir arkadaş ile konuşarak hangi yemler ile hengi balıkları tuttuğunu öğrendik. Bodrum'a giderek mamun aldık. 09/07/2006 gecesi avlanmaya çalıştık ancak sonuç tam bir hüsran oldu. Öncelikli olarak mamun tanıdığımız kullandığımız bir yem olmadığı için takarken başarısızlığa uğradık. Devamında ise takımlar sürekli bir yerlere takılıyordu. Baktık olmayacak avlanmayı bıraktık ve otele döndük.

Ertesi gün avlandığımız merayı gözlük ve palet takarak gezdim. Yer yer 70 santime varan çayırlar olduğunu ve yemi atsak bile bunların arasında ya takıldığını ya da kaybolup gittiğini fark ettim. Bunun üzerine mamun kullanarak avalnma yönteminden vazgeçtim. Gece sahilden yapay balık kullanarak avalnmaya başladım. Saat 22:00 gibi başladığımız avda ilk olarak bir iskorbit konuk oldu. Devamında saat 23:20 gibi ilk vuruşu aldım ve 30 cm civarı bir levrek konuk oldu. Levreği çekerken arkasından gelen diğer balıkları görünce oyalanmadan hemen suya geri döndüm ve atar atmaz (makinenin kalamasını açmış idim) bir vuruş ve kullaklara ninni gibi gelen bir cayırtı ile misina boşalmaya başladı. Hafif hafif kalama vererek kıyıya kadar 40 cm bir levrek daha aldım. Levreği çıkarır çıkarmaz tekrar yapay balığı atınca son olarak 25 cm civrarında bir levrek daha aldım. O gece bir daha vuruş alma imkanı olmadı.
Makine: Shimano Sienna 2500
Kamış: Spro 270 (10-20 atarlı)
Misina: Asso Double Strengt 018
Yapay balık: Cabela's Fisherman Series Renk Kodu:003 Boy: 2,5"
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Devam eden günlerde sahilden denemelerde bir sonuç alamadık. Tekne ile çıktığımız Bodrum koylarında da bol bol trakonya yakaladım. Dün akşam Bitez sahilinde yaptığım denemelerde bir ahtapot ve bir adet iskorbit yakaladım.

Tekne turunda elimde bulunan tüm yapayları deneme ve yüzüş şekillerini izleme imkanım oldu.

İlginç olan yaklaşık 15 cm'lik Lucky Craft ([Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]) a 7~8 cm'lik bir trakonya'nın musallat olmasıydı.

Fotoğraflar eve dönünce.

Rastgelsin.

`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸ ><((((º>
More flyrods are broken by doors than by fish or casting!
mozdil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları