Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > ZIPKINLA SUALTI AVI

ZIPKINLA SUALTI AVI Teknikler,sağlık ve zıpkıncılıkla ilgili herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-07-2012, 08:23   #1
evrenoss
Oltacı

evrenoss kullanıcısının avatarı

Varsayılan Bodrum'a ilk av

By [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] at 2012-07-06

ilk gün .....

malzemelerimi ilk defa kullanacağımın verdiği heyecanla sabah 5.30 sularında denize giriş yaptım yaklaşık 10 dakika geçmeden hemen altımda irice bir hayvanın hareket etttiğini gördüm(su altında devasa güzüküyordu gerçekten) .... bir anda adrenalim yükseldi tatilimin ilk günü 10 dakikada bir av bulmuştum...hemen usulca direk tepesinden yanına yaklaştım ve zıpkınımı ateşledim..... tecrübesizliğim nedeniyle ahtapotla beraber yüzmeye başladım kıyıya yanaşırken bir kayaya tuttundu ... tecrübeli arkadaşlar bilecekler ahtapot bir yere tuttnursa onu oradan ayırmak oldukça güçtür... yaklaşık 1 saat boyunca maalaesef hayvana çektirdiğim onca çileden sonra avımı kıyıya çıkardım....

bu fotoda da ahtapotun son hali mevcut..

By [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] at 2012-07-06
gerçekten çok lezzetliydi

daha sonraki günlerde ise gerek yılmaz zıpkınımın yetersizliği gerekse balığın az oluşu nedeniyle elim boş döndüm ...
ancak yine bir sabah daldığımda 2 adet baraküda ile karşılaştım gerçekten muazzam hayvanlardı . birazda tırsmadım diil ama asıl şoku mendirekten kıyıya çıkcağım an yaşadım...

2 adet orfoz (ismini daha sonradan öğrendim) kocaman cüsseleriyle bana bakıyolardı .. nedense içimi bir ürperti kapladı ve hemen ordan uzaklaştım

gerçekten muazzam bir gündü...

son 4 günümde ise adam gibi bir zıpkın almaya karar verdim ve apnea competion 90 cm aldım ..
ve suya girdim yine denize girer girmez 4 adet levrek önüme geldi .... usulca dibe indim tam önlerimden geçerken dibe parelel şekilde zıpkınımı ateşledim ....şans işte ve daha önce hiç tetiğine basmadığım yeni zıpkınım kurşun misali oldukça yeterli levreğe solungaç kısmından saplandı.

gerçekten uzun zaman aralığından sonra vurduğum ilk balıktı..
karaya çıkıp balığımı eşime emanet ettikten sonra bir adet çipura nın zıpkınımın neredeyse ucuna geldiğini şaşkınlıkla izledim zıpkınımı tekrar ateşledim çipurayı vurmuştum ancak 1 metre arkasında bulunan kayayada çarpan şişişn ucunda kalan çipura çırpındı ve kaçtı. kaçan balık büyük olur misali gerçekten çok iriydi....; daha sonra tekrar yaralı cipurayı görebilirim ümidiyle merayı 1 saat kadar turladım ancak maalesef bulamadım.

Bu mesaj en son " 10-07-2012 " tarihinde saat 08:50 itibariyle evrenoss tarafından düzenlenmiştir....
evrenoss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 10-07-2012, 09:13   #2
soncet36
Kaptan

soncet36 kullanıcısının avatarı

kaçan balık gerçekten büyük olur.
hayırlı olsun yeni malzemelerin . bol balıklı günler dilerim.
rast gelsin...

Çetin Açık

1972 izmir

iğneniz keskin, avınız büyük olsun. RASTGELSİN...
soncet36 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2012, 09:26   #3
ustam18
Kaptan

ustam18 kullanıcısının avatarı

Evrens kardeş :Anlatımın ve fotoların harika.bu işi yapıyorsan illaki kaliteli malzeme kullanacaksın.yanında mutlaka yedeğin de olacak.
Şu ahtapotu bir sevemedim be kardeş.Antalyada oltama yakalanan bir balığı sahiplenmeye kalkan bir ahtapotu kıyıya kadar çekmiş ve sudan çıktığında korkmuştum.yanımda avlanan bir arkadaş hemen yakaladı kafa bölgesinde bir yeri ısırdı ve benim poşetime koydu."Aman kardeşim al bu senin olsun ben ona ne elimi değerim nede nasıl yenir bilmem" dediğimde küp dolusu altın bulmuş gibi sevinmişti.
Avların bereketli olsun rastgele.
O Rh +
ÇANKIRI
ustam18 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2012, 12:15   #4
Murat ÇAKMAKÇI
Üstad

Smile

Evren muhteşem bir paylaşım ağzımın suyu kılevyeye aktı
Gözlerimin pası silindi hele o ahtapot zor avları severim ama dikkatli ol hayatını balıkla dağişmeKaraburunda arkadaşımız boğuldu vurgun yemiş hemde dalgıç öğretmenidi
Afiyet olsun kardeşim
Murat ÇAKMAKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-07-2012, 12:57   #5
evrenoss
Oltacı

Alıntı:
soncet36 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
kaçan balık gerçekten büyük olur.
hayırlı olsun yeni malzemelerin . bol balıklı günler dilerim.
rast gelsin...
çok sağolun ... bir kaç eksiğim kaldı ıonlarıda tamamlayıp inşallah tam tekmil bi dahaki tatilde devam edicem ..
Eski 10-07-2012, 13:00   #6
evrenoss
Oltacı

Alıntı:
ustam18 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evrens kardeş :Anlatımın ve fotoların harika.bu işi yapıyorsan illaki kaliteli malzeme kullanacaksın.yanında mutlaka yedeğin de olacak.
Şu ahtapotu bir sevemedim be kardeş.Antalyada oltama yakalanan bir balığı sahiplenmeye kalkan bir ahtapotu kıyıya kadar çekmiş ve sudan çıktığında korkmuştum.yanımda avlanan bir arkadaş hemen yakaladı kafa bölgesinde bir yeri ısırdı ve benim poşetime koydu."Aman kardeşim al bu senin olsun ben ona ne elimi değerim nede nasıl yenir bilmem" dediğimde küp dolusu altın bulmuş gibi sevinmişti.
Avların bereketli olsun rastgele.

hayrettin abi teşekkür ederim övgülerin için ..valla bende ilk başlarda ahtapota pek sıcak bakmıyodum ancak abim tutumuştu seneler önce pişirdi falan bayağı hoşuma gitti tadı ... görüntüsünede alıştım zamanla.. bence sende bi denemelisin
Eski 10-07-2012, 13:25   #7
evrenoss
Oltacı

Alıntı:
Murat ÇAKMAKÇI tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Evren muhteşem bir paylaşım ağzımın suyu kılevyeye aktı
Gözlerimin pası silindi hele o ahtapot zor avları severim ama dikkatli ol hayatını balıkla dağişmeKaraburunda arkadaşımız boğuldu vurgun yemiş hemde dalgıç öğretmenidi
Afiyet olsun kardeşim
murat bey teşekkürler...
ama belirttiğiniz gibi önce emniyet... . allah hepimizi korusun..
şu an çok derin sulara çıkmıyorum zaten, ne yalan söyliyim birazda tek başıma olduğum için korkuyorum...
Eski 11-07-2012, 07:32   #8
Tekniker İbrahim
Çımacı

Tekniker İbrahim kullanıcısının avatarı

Bu güzel paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.Bende bir ara heveslenmiştim.Zıpkın vs aldım ama müsait zaman olmadı,nasip diyelim.İnşallah emniyetli ve bol trofeli avlarınız olur.
Saygılarımla.
0 532 660 05 56
Tekniker İbrahim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-07-2012, 08:52   #9
evrenoss
Oltacı

Alıntı:
Tekniker İbrahim tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu güzel paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim.Bende bir ara heveslenmiştim.Zıpkın vs aldım ama müsait zaman olmadı,nasip diyelim.İnşallah emniyetli ve bol trofeli avlarınız olur.
Saygılarımla.
bende teşekkür ederim inşaallah sizde fırsat bulursunuz...şahsen zıpkına fena kaptırdım kendimi .. gerçekten başka bir alem... bir sonraki tatilimi şimdiden iple çekiyorum

rastgele
Eski 16-07-2012, 19:30   #10
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Evrens kardeşim anlatımın inan çok güzel olmuş. Kendimi bir anda seninle birlikte denizin dibinde hissettim.Evet balıklar suyun altında olduklarından daha iri gözüküyorlar.Açık söylemek gerekirse ilk dalışta ben olsam bende korkardım o cüsselilerin karşısında..
Bu güzel anlatımın ve paylaşımın için teşekkürler.Daha irileri rastgelmesi dileğimle...

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları