Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > BALIK AVI > DENİZ AVI KARADAN

DENİZ AVI KARADAN Denizde olta ile balık avı hakkında herşey.

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 09-11-2009, 15:52   #1
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Varsayılan Dalton Kardeşler 2. film - 8 Kasım 2009 - Zeytineli

Tüm balık ve doğa sevenlere merhabalar olsun!

Serkan abiyle en son ava gittiğimizde de böyle bir hava vardı. O sebepten dolayı 2. film demeyi uygun gördüm. İlk macera aşağıdaki linkte mevcut
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] (dalton kardeşler burdan geliyor)

Cumartesi akşam Hasan abinin "evlat seni ıslatayım mı?" demesine pek anlam veremedim (hava durumundan haberim yok tabii). Islat diye cevap verdim. Tamam o zaman 1 gibi hazır ol balığa gidiyoruz dedi. İçimden bu adam beni denize mi atacak acaba diye geçirdiysemde kıyamaz nasıl olsa dedim Saat 1 sularında yola çıktık.

Uzun süredir görüşmediğim Mert abiminde bizimle birlikte gelmesiyle arabada bir cümbüş eşliğinde yollara düştük. Yemcimizde bizleri İbrahim abi ve ekibi karşıladı. Ayak üstü sohbet ettikten sonra yem işinide hallettik.

Avlağımıza gelir gelmez hemen semaverin altını yaktık. Çayımızı içerken hatıra fotoğrafımızıda çektik.

Gün doğmasına doğmuştu ama hava çok bulutluydu ve yağmur yağacak gibi görünüyordu. Kısa süreli bir yağmur geçişi oldu ardından güneş biraz yüzünü gösterdi. Bu sırada Hasan abi bir tane paşa çekti (videosu var eklenecek). Bende eli yüzü düzgün bir paşa çektim.

Bu arada baktım ki dalgıçımız sudan çıkıyor. Foto uzak ama kargaşada balıklar unutuldu 4 adet iri kefal vardı.

Daha sonra hava iyice kapattı.

Çay var ama belli etmiyoruz

Öğlen çayı içtiğimiz sırada bir rüzgar, bir fırtına eşyaları toplayıp arabaya binene kadar iç çamaşırları dahil her yerimiz ıslandı.

Köy kahvesinde soba bulunca hem çay keyfimize kaldığımız yerden devam ettik, hem karnımızı doyurduk, hemde biraz kuruduk.

Bunlarda kısa günün karı.

Tüm yaşanan kötü şeylere rağmen. Daha doğrusu minik aksiliklere rağmen harika keyifli bir gündü.

Bu arada sabah yer değişikilği için İbrahim abiler yan koya geçmişti. Sonra telefonlar çekmediğinden haberleşemedik. Burdan onlarada çok teşekkür ediyorum

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik

Bu mesaj en son " 09-11-2009 " tarihinde saat 15:55 itibariyle Taygun KOCABIYIK tarafından düzenlenmiştir....
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Sponsored Links
Eski 09-11-2009, 16:16   #2
Murat ADAK
Kaptan

Murat ADAK kullanıcısının avatarı

Ellerinize sağlık
Tüm ekibi kutlarım.
Sizde bu azim olduğu sürece paşalar bi yere kaçamaz

MURAT ADAK
1977 0 Rh (+)
KARABAĞLAR -İZMİR
Murat ADAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2009, 16:17   #3
Necati ARAT
Kaptan

Taygun kardeşim paylaşım için teşekkürler..
Emeğine sağlık..
Gece kalabalık bir anda tehnalaşmış ortalık..
Hayırdır..
Benden neden bahsetmediniz hiç mi kulaklarımı çınlatmadınız??
Benimde haberim vardı ancak..
Hasan abimin aradığı sırada misafirlik için gittiğimiz dostumuzun apartmanına girmiş bulunuyorduk..
Sabahta tekmil almak için aradım ..
Havanın rüzgarın sesini duyunca pekte şaşımamıştım..
Ama her şeye rağmen iyi zamanlar yaşamışsınız..
Tekrar tüm katılımcıları kutlarım..
Ne dedik ???
Slogan neydi ???

Balık Bahane Sohbet Şahane ..

Kalın sağlıcakla..
Necati ARAT Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2009, 16:27   #4
Salih Reis
Kaptan

Salih Reis kullanıcısının avatarı

Cumartesi günü hava süperdi,
bu güzelim organizasyonu keşke c.tesi yapsaydınız.

Azmi abiyle beraber 2 tekne hekim adası önlerine gittik,
gayet güzel bir gündü
2 tekne toplam 30 parça lidaki, 45-50 parça mercan, karagöz çektik,
arada istavrit, mandagöz vb. yaptı.

balık çekmekten fotoğraf çekemedik.

azmi abimizin çektiği mercanlardan bir tanesi
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

yem sülünez ve sardalya

Bu mesaj en son " 09-11-2009 " tarihinde saat 16:34 itibariyle Salih Reis tarafından düzenlenmiştir.... Neden: resim boyutu küçültülerek tekrar yüklendi..
Salih Reis Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2009, 18:04   #5
orhan69
Kaptan

orhan69 kullanıcısının avatarı

taygun kardeş tüm ekibi kutlarım daha güzel havalar dahada bol balık avları dilerim
Eski 09-11-2009, 18:05   #6
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

taygun kardesim paşaları kapmışsın tüm ekibi kutlarım.. bu arada balık bahane sohbet sahane

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2009, 19:04   #7
discus
Kaptan

discus kullanıcısının avatarı

Her ne kadar hava şartlarını bilsekte içimizdeki aşkın önüne hiçbir şey geçemiyor.İş vardı oydu buydu derken hem tanışıp kaynaşmak hemde dostlarla şöyle o denizin havasını ciğerlerimize solumak için aldık soluğu güzel avlağımızda.Çaydı sohbetti eski günleri yaad etmekti derken eee gitmişiz taa oralara kadar olta atmamakta olmaz ama gözümüz hep yukarda.Hava, ha patladı ha patlıyacak.Yinede adralin dolu dakikaları yaşamak nasip oldu.Bu işin en güzel kaarı ise eski dostum mert i uzun bir aradan sonra tekrar görmek oldu.İyi ki varsınız sevgili dostlarım...
discus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2009, 19:10   #8
delvel
Kaptan

delvel kullanıcısının avatarı

Alıntı:
discus tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Her ne kadar hava şartlarını bilsekte içimizdeki aşkın önüne hiçbir şey geçemiyor.İş vardı oydu buydu derken hem tanışıp kaynaşmak hemde dostlarla şöyle o denizin havasını ciğerlerimize solumak için aldık soluğu güzel avlağımızda.Çaydı sohbetti eski günleri yaad etmekti derken eee gitmişiz taa oralara kadar olta atmamakta olmaz ama gözümüz hep yukarda.Hava, ha patladı ha patlıyacak.Yinede adralin dolu dakikaları yaşamak nasip oldu.Bu işin en güzel kaarı ise eski dostum mert i uzun bir aradan sonra tekrar görmek oldu.İyi ki varsınız sevgili dostlarım...
serkan abi hava patlasada sizin keyifler yerindeymiş yine.. fırtına bile durduramıyor hasan abiminde dediği gibi taygunla beraber bir daha kı sefere kar yağdırırsınız İzmire:d

VeLi GÜRAL
1983 oRh+
ANTALYA
since 1903

Forum kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Forum kullanma kılavuzu için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
İmza ayarlarınızı değiştirmek için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Avatarınızı ayarlamak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Lütfen TÜRKÇEMİZE sahip çıkalım.Yazım kurallarına ulaşmak için [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Türk Milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda, durmadan, yılmadan ilerlemektir_____ M.K. ATATÜRK....

Bu mesaj en son " 09-11-2009 " tarihinde saat 19:19 itibariyle delvel tarafından düzenlenmiştir....
delvel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2009, 19:20   #9
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

taygun kardeşim konu anlatımın çok güzel açtığın konu içinde teşekkür ederim

önce şunu söyleyeyim sen ve serkan ikiniz birden benle balığa gelmeyinyoksa balığa deyilde sanki arabada oturmaya gidiyoruz

tabi bu söylediklerim sadece bir şakadan ibaret yoksa sizlerle kuzey kutbunda bile balığa giderim

benim için harika bir gündü tabi havada biraz güzel olsaydı gelen arkadaşlarımda balıklarını tutsaydı keyfim bir o kadar daha artardı

buradan öncelikle ibrahim(ibrahim35) kardeşimi tanıdığıma çok memnun olduğumu ve yanındaki arkadaşlar ilede tanıştığıma çok mutlu olduğumu söylemeden geçemem sağol ibrahim kardeşim daha iyi bir hava olmuş olsaydı çok daha güzel olacağından kuşkum olmazdı neyse sağlık olsun kardeşim birdahaki sefere

necati kardeşimden bahsedilmemiş diye necati biladerim sitem etmiş senden bahsetmek bana düşüyor necoooo bak seninle telde konuşurken serkan biladerimin çektiği foto duamı ettin bedduğamı anlayamadım gerçeği acemiyim onu biliyomda

bu avı ben sadece ibrahimi tanımak için gerçekleştirdim yoksa böyle havada dicekler paşalar karada otlamaya çıkmış dicekler yine gitmezdim böyle bir havada sadece arkadaşlarımla tanışmak için giderim balık olmuş olmamış mühim deyil
bu ilk deyildi sonda olmucak

BALIK BAHANE DOSTLUK ŞAHANE

KARDEŞİM SERKAN ın hakkını ödeyemem iyiki varsın kardeşim

Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-2009, 19:27   #10
Hasan BALIKÇI
Kaptan

Hasan BALIKÇI kullanıcısının avatarı

[quote=Salih Reis;65664]Cumartesi günü hava süperdi,
bu güzelim organizasyonu keşke c.tesi yapsaydınız.

Azmi abiyle beraber 2 tekne hekim adası önlerine gittik,
gayet güzel bir gündü
2 tekne toplam 30 parça lidaki, 45-50 parça mercan, karagöz çektik,
arada istavrit, mandagöz vb. yaptı.

balık çekmekten fotoğraf çekemedik.

azmi abimizin çektiği mercanlardan bir tanesi
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

salih biladerim sizleride kutlarım
keşke diyorum ama malum önce iş diyoruz bizim için sadece hobi ayrıcada dostlarımızla güzel bir gün geçirmek balığın herzaman önüne geçer
Hasan BALIKÇI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Konu Araçları
Görünüm Modları

Gönderme Kuralları