Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > SOHBET ve EĞLENCE > TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER

TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER Güncel olaylar hakkında...

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 16-03-2006, 17:15   #1
murat hindi
Oltacı

murat hindi kullanıcısının avatarı

Varsayılan ilgi görmeyen konu için

Slm arkadaşlar.Sanırım geçenlerde yazdığım milli parklar ve olta avına yasak edilen yerler hakkındaki yazım pek ilgi görmedi.galiba çoğumuz deniz avcılığı yaptığımız içindir.ama ben şahsen göl avcılığı yapan arkadaşlardan destek beklerdim ki buda olamadı.çok değil arkadaşlar aralarında imzalı bir dilekçe yazarak bu olaya katılsalardı yada en azından destek verselerde ankaraya gider elden konunun görüşülmesi için dilekçeleri veriridik.ama üzüldüm baksanıza tık yok.neyse canınız sağolsun bu konuda demek yapabilecek bi şeyimiz yok.hepinize saygılarımla
Eski 16-03-2006, 17:57   #2
katiti
Kaptan

katiti kullanıcısının avatarı

Murat Bey bunun nedeni arkadaşlarımızın konuya ilgisizliği değildir emin olun. ben sadece memur olan arkadaşlarımız açısından konuyu değerlendirdiğimde dilekçe vermeleri mümkün değil. çünkü kanunen bu tarz bir toplu istekte bulunamıyorlar. diğer arkadaşların durumunu bilemiyorum tabii.

Navigare necesse est...

2 metre de derindir, 20 metre de derindir...
katiti Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-03-2006, 20:23   #3
murat hindi
Oltacı

zaten toplu dilekçe verilmesi yasak.bende memurum.bu sadece bir istek.yani bizlerin olta avcılığına standart bir sınırlama ile serbestlik kazandırılabilmesi için çevre ve orman bakalnlığı ile tarım bakanlığına yazılacak bu yerlerdeki olta avcılığının maximum üç olta ile her mevsim serbest bırakılması hususunda dilekçe olay bu işte.kimseye duyarsız demiyorum aksine toplu dilekçe zaten verilmez.neyse konu derin ama böyle bir hareket için ben varım bunu söylüyorum.saygılarımla
Eski 17-03-2006, 01:42   #4
Taygun KOCABIYIK
ADMİN

Taygun KOCABIYIK kullanıcısının avatarı

Murat abi sitemizin tüm üyelerine bu konu hakkında mail yollama fikri geldi aklıma. Dile getirmek istediklerini diğer üyelere mail yazar gibi buraya yazarsan ben herkese yollarım.

Her türlü sorun, soru ve iletişim için
-www.facebook.com/taygun.kocabiyik
Taygun KOCABIYIK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-2006, 04:16   #5
uzman
Kaptan

uzman kullanıcısının avatarı

Alıntı:
murat hindi tafarından gönderildi
zaten toplu dilekçe verilmesi yasak.bende memurum.bu sadece bir istek.yani bizlerin olta avcılığına standart bir sınırlama ile serbestlik kazandırılabilmesi için çevre ve orman bakalnlığı ile tarım bakanlığına yazılacak bu yerlerdeki olta avcılığının maximum üç olta ile her mevsim serbest bırakılması hususunda dilekçe olay bu işte.kimseye duyarsız demiyorum aksine toplu dilekçe zaten verilmez.neyse konu derin ama böyle bir hareket için ben varım bunu söylüyorum.saygılarımla
Murat kardeşim seni destekliyorum. Olta ile avlanma konusunda bu güne kadar başımıza gelmeyen kalmadı. Hep bir şekilde tepkimizi de gösterdik. Oltalarımızı alıp gitmeye çalışan jandarmadan tutun da, belediye mensuplarına kadar pekçok anlayışsız ve sirkülermiş şuymuş buymuş hiçbir şeyden haberdar olmayan insanlarla da muhatap olup anlattık. Sanırım, bu yapılanlar da bir tepki sayılabilir. Çoğu kez terslendik, tehdit edildik vs. Ama hala balığa çıkıyor ve avlanıyoruz. Tırıvırı, dinamit ve benzeri doğa düşmanı av gereçlerinden de uzağız. Bunları kullananlar oldukça, bizler dilekçelerle bir yere varamayız. Sanırım yapmamız gereken ilk şey bu insanları içimizden atmak sonra da bu tür bir mücadeleyi başlatmak olmalıdır.
Gene de ilk fırsatta çevremde bulunan 3-5 arkadaşımla beraber sizin bahsettiğiniz dilekçeyi yazarak vereceğim.
Bu konunun ciddiye alınmadığını düşünmenize de şaşırdım. Çünkü, bu forumdaki tüm katılımcı üye, moderatör ve yönetici pozisyonundaki insanların, özellikle illegal avanma ve avlanma sırasında haketmedikleri tavırlara karşı hemen hemen aynı düşünceleri paylaştıklarına inanıyorum...
Saygılarımla.....

BALIK TUTULAN TEK GEZEGENİ YOK ETMEYELİM...
A.R.B.
uzman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 17-03-2006, 16:47   #6
murat hindi
Oltacı

teşekkür ederim ben şahsen bu gün bu konu için nasıl davranmamız gerektiğini resmi makamlardan öğrenerek dilekçe verme işlemini pazartesinden itibaren bir adres belirterek yaymaya çalışacağım.bu işin prosedirü ne ise ona göre davranıp ona göre hareket ederiz.varsın belki topladığımız dilekçeler bir işe yaramaz gibi gözüksede inancım tam benim.biliyorum ki kimse ağlamayan bebeğe emzik vermez.SAYGILARIMLA TÜM ARKADAŞLARA

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları