Geri Git   RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI > Amatör Balık Avı Genel Bilgiler > Üstadlar Köşesi > Baba Yalçın

Yanıtla

Konu Araçları Görünüm Modları
Eski 10-04-2012, 14:44   #1
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Baba Yalçın kullanıcısının avatarı

Varsayılan Orca Çocuğu Kaptı

Orca Çocuğu Kaptı

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
ERROR: If you can see this, then [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] is down or you don't have Flash installed.
Eski 10-04-2012, 14:56   #2
lidakin
Oltacı

lidakin kullanıcısının avatarı

Bu gerçekmi Yalçın abi ?
lidakin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-04-2012, 23:20   #3
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Arkadaşım bunlar fake/sahte

Eski 11-04-2012, 17:41   #4
MAVİ FENER
Kaptan

MAVİ FENER kullanıcısının avatarı

Arrow

Müthiş bir bilgisayar çalışması ile şu insan oğlu neler beceriyor...Kutluyorum....Yalçın Baba teşekkürler...
İstanbul - 1949
İTÜ /Kimya ve İşletme Müh.

MAVİ FENER Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-2012, 20:09   #5
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
MAVİ FENER tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Müthiş bir bilgisayar çalışması ile şu insan oğlu neler beceriyor...Kutluyorum....Yalçın Baba teşekkürler...
Valla ne yalan söyleyim, damatla orca kısmında bayağı konuştuk, diğeri neysede
orcalı olan tam yani.

Soru soran arakadaşada hemen cevap veremedim. Tam 3 saat dosyalarda Fake'yi aradım iyimi, inat değilmi buldum sonunda yahu bir türlü aklıma gelmedi. Bulunca rahatladım sonunda. Saygılar.
Eski 12-04-2012, 07:54   #6
kaptankarabulut
Üstad

kaptankarabulut kullanıcısının avatarı

Yaa Yalçın abi insan izlerken yüreği ağzına geliyo,

yapma böyle..

Güzel paylaşımların için teşekkürler..

İZMİR-1959 0 Rh (+)
KAPTAN KARABULUT
GÜZELBAHÇE 2.LİMAN
Telefon: 0538 294 01 94

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
kaptankarabulut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-2012, 15:01   #7
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
kaptankarabulut tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Yaa Yalçın abi insan izlerken yüreği ağzına geliyo, yapma böyle..
Güzel paylaşımların için teşekkürler..
Teşekkür ettim. Ben yapmadım onlar yaptı. Saygılar.
Eski 13-04-2012, 15:40   #8
MAVİ FENER
Kaptan

Arrow

Alıntı:
Baba Yalçın tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Valla ne yalan söyleyim, damatla orca kısmında bayağı konuştuk, diğeri neysede
orcalı olan tam yani.

Soru soran arakadaşada hemen cevap veremedim. Tam 3 saat dosyalarda Fake'yi aradım iyimi, inat değilmi buldum sonunda yahu bir türlü aklıma gelmedi. Bulunca rahatladım sonunda. Saygılar.
Çalışman ve emeğin için teşekkürler....keyifler nasıl neredesin şu sıralar....görüşmek üzere....
İstanbul - 1949

Eski 13-04-2012, 20:59   #9
Baba Yalçın
Profesyonel Balıkçı

Alıntı:
MAVİ FENER tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çalışman ve emeğin için teşekkürler....keyifler nasıl neredesin şu sıralar....görüşmek üzere....

Sağol Nuri'cim, imdat demezsen açıklayım, diğer yeri biliyorsun. Orda yeri geldi, hak baki oldu "Balıkçımızın Derdi Küçücük" diye konu açmıştım. Neler olduğunu o konuyu açmadan önce açıklama yapıcam zaten.

Yalnız konu derindi biraz, bunun için üzerinde çalışmak araştırmak öğretici olmak gerekirdi KIYAS açısından. 1-2 ülke denizinde neden balıklar karaya çıkıyor bolluk var, neden bizde tamtakır kuru bakır balıkların nesli niye kurudu. O 2 ülkenin biri 3 Okyanusa sahipken ne tedbirler almış, diğeride 2 Okyanusa sahipken ne tedbirler almış. Eee bizimki iç deniz statüsünde ufacık göl iken neler yapıyoruz. Karşılaştırdınmı yapılanlar KABAK gibi ortaya çıkacak. Herkeste burada görecek zaten. Ondan sonrada sebep olanlara, ibreti alem için, giydirmek serbest.

Bizde öyle yapmıştık. 15 Aralık önceside var. Sadece TEK konu için, 15 Aralıktan bu yana tam 600 tane you tube'dan video indirdim. Hepsini dikkatlice sabahlara kadar seyret, hergün 05:00-06:00'lara kadar halada devam ediyor. İçlerinden 150 tanesinide en az beşer kere seyrederek, konularına binaeten ayırdım.

Tercüme edilmesi gerekenleri ABD ve Avustralya'daki arkadaşlardan yardım alarak tercümesinide yaptık. Yardımları için kendilerine bir kere daha burdan teşekkür ediyorum. Bir taraftan e-mailden gelen mesajlara cevap, gördüğün gibi hep kısacık yazıyorum, ee yazıyıda hazırlamak lazım. Başka konularda var, yazılar, videolar, resimler. Geçmiş zaman Lüferle ilgili yazı istendiğinde süre çok kısıtlı idi, bakkaldan zeytin alır gibi. Bazı konularda esaslı bilgilere gereksinim vardı.

Lüferle ilgili, mesela MOSK 2.'ci ve 3.cü bölümde o zaman bizim akademisyenlerin (internetten almıştım, kimdi tekrar onu bulamadım) yazdığı lüferle ilgili verilerin, yeni araştırmada tamamen yanlış olduğunu gördüm.

Tekrar tekrar araştırıp, Abd ve Avustralya'daki arkadaşların resmen balıkçılık anayasalarını araştırıp ortaya çıkan bilgilerden, yeni verileri kaydedip, yeniden güncelleme yaptım. Bunları niye anlattım, neyle uğraştığımı ve sonra ne olduğuna gelmek için.

İşte bunlarla uğraşırken sol göz isyan etti. Hayatımda ilk defa dev arpacık çıktı sol göz tamamen kapandı, tanıdık doktor, 2 göz damlası verdi onlar çok iyi geldi. Sonrada gözde nüksetmesin diye minik bir ameliyat yaptı. Ameliyatı duymadım bile ama vicdansız sabuha gözüme 3 tane iğne yaptı duyduğum acıyı anlatamam. Askerde burundan 1kg. 'lık koca tahta tokmakla ucu bistürü olan alete vura vura burun kemiği kırdıklarında bile böyle acı bilmiyorum. Bittimi bitmedi, bu sene grip çoğu kişinin ya orta kulak iltihabı yapmış, ya da zatürre olmuş çoğu kişi.

Jandarmayla birlikte ikimizde grip oldukmu o da direk orta kulak iltihabı. Bendeki üstelik bademcikle beraber. Haydaa 1 hafta çift antibiyotik (penisilinli) onuda atlattık. Biz sadece bizde oldu sandık çünkü ilk defa böyle bir şey oldu. Meğerse herkeste aynı şey olmuş bu sene. Aklımdayken bademcik, göz, orta kulak iltihabını yapan virüsler Streptekok, Stafilikok, Pnömokok 3.'üde penisiline dayanamıyor. Penisilin iğnesine alerjisi olanlar test iğnesi olmadan penisilin iğnesi olamazlar ama hapını içebiliyor, çünkü hapında sorun yok.

Onuda atlattık, gittik berbere kafayı kestirdik (saç sakal) bu sene kış uzun geçti biliyorsun o günde hava güneşli güzeldi hafifde keşişlemeden ince ince üşütmeden esiyordu. Eee bütün kış bilgisayar karşısında kilo aldık biraz yürüyelim dedik. Senmisin diyen git gel 6km. dönüş yolunda terlemedikde hafif nemlenme dönüşte keşişleme tatlı tatlı sol tarafa vuruyor. Döndük eve gece geçti ertesi gün öğlenleyin. Saat 13:00 gibi sağ ense boyun karışık resmen demir boru içine yerleştirdiler, kafayı çeviremediğim gibi acayip canım yanıyor, vıcks merhem sür sür hikaye sonra vıcksle bol sür masaj tülbent sarıp terletince işte o zaman yumaşamaya düzelmeye başladık 1 haftada zor geçirdim. Göz damlaları bittimi tekrar kontrole gidicem. Bittimi keşke bitseydi,,,,,,

Tekne deniz derken 35-36 sene önce sahil yolu yokken, eski liman az lodos alırdı, teknenin 250kg.'lık beton tonozu vardı. Onu ileri almam gerekirdi. Ama tek başınaydım, motor rolantide, ileri ver yerinden oynattık, dip çamur ya sonra asıl asıl su üstüne getir gücün sarmaya yetmiyor, bu sefer zinciri kısa kısa kaçıra kaçıra dümene geç ileri ver işi hallettik. 1 hafta, hiç 1 şey yok, tam 1 hafta sonra derin nefes almak, kazara öksürme yandın. Nasıl götürdüler bilmiyorum, doğru Sarıyer' e Rahmetli Hacı Ömer sağ o zaman 15 dakikada yere zor uzandım, işlem sonrası (bel çekme) anında ZINK diye ayağa kalktım, bundan sonra ağır kaldırmak yasak. Suprafen verdi 2-3 gün iç tamam. Öylede oldu ama ağır kaldırırsan tekrar gelirsin çünkü artık yer etti demişti.

Gençlik var ya kaldırdıkça gittik çektirdik, babası öğretmiş artık oğlu çekiyordu, ağır kaldırdıkça, tam 17 kere çektirdim, şimdi artık çektirmekte yasak. Bunu niye anlattım işte çektirmek yasak olduğu için kolumun yettiği kadar yüksek yere asılıp kendini boş bırakınca 10cm. vücudu sarkıtıyorsun ellerini bırakmadan az silkiniyorsun hafifçe, o zaman bel rahatlıyor. Öyle ama ibre 110kg.'a vurmuş, eee hamlıkta var. O konuyu atladık bu seferde sol kolda tendon bağları kopmuştu. Şimdide sol omuz nasıl acıyor kolu kaldıramıyacak derecede fırsatını buldumu her halde fizik tedavi durumu olacak.

Nuri'cim korkarım bir daha soru sorduğunda 2 kere düşünmezsin. Sağlık kısmını niye anlattım genç arkadaşlar bu konuda daha DİKKATLİ olsun diye.

Diğer BEL ve ağırlık konusunu niye anlattım, eee denizle uğraşan herkes ağırlık kaldırırken bire bir yaşananları okuyup sağlık konusunda daha DİKKATLİ olsun diye. Bu arada sende tam tafsilatlı ne yaptığımı öğrenmiş oldun. Bir taşla 2 kuş misali. Kaç yaşında olursan ol geriye dönüp geçen süreye baktığın an 1sn. bile sürmediğini anlıyorsun. Kendine iyi bak. Saygılar.
Eski 14-04-2012, 15:42   #10
MAVİ FENER
Kaptan

Arrow

Bende Paydostan sonra torunlarla ilgileniyorum....Parka götür, pastahaneye gidelim dedecim....simit alalım vs.....Yazın torunları alıp tatile çıkmayı düşünüyorum...İnşallah bir sorun çıkmaz....
Bende geçen sene gemide üşüttük siyatik oldum...8 ay çektim...fizik tedavi, kaplıcalar derken şimdi çok iyiyim ancak yünlü iç takım çamaşırlarımı hiç çıkarmıyorum...Rahmetli babam da öyle yapardı ve onun belinde sardığı 3 mtre uzunluğunda yün kuşağınıda kullanırdı...
En büyük zengillik, sıhhat ve afiyette olmaktır...gerisi sade palavra laf....iyi hafta sonları dilerim...
İstanbul - 1949

Yanıtla

Sosyal Paylaşım

Gönderme Kuralları